Bolesti vyrážajúce z chrbtice do brucha

ewinka7
23. máj 2017

Ahojte maminy a budúce maminy.
Som 25tt+2. Dnes v noci som sa zobudila na dosť veľkú bolesť, myslela som že pricviknutý nerv v chrbtici, ale nakoniec tá bolesť vyrážala popod rebrá a smerom do brucha. Je možné, že malá tlačí tak veľmi na chrbticu alebo na miechu? Známej malá ju vraj tlačila na miechu a z toho jej tŕpli ruky, mne sa to s tou rukou stalo tiež predminulý večer. Snáď sa nemusím báť, malá kope a je spokojná. Bolesť mi dnes sama od seba zmizla počas dňa asi na 5 hodín a teraz to zase začalo. Ďakujem za rady a skúsenosti 🙂

fajnova
23. máj 2017

bolest chrbta spojena s bolestou brucha = zlcnik (v horsom pripade pankreas)... aspon u mna to tak bolo

nita216
24. máj 2017

@ewinka7 ahoj uz je ti lepsie?neopisala si ci to bolo v intervaloch alebo len raz na par minut a potom nic!moze to byt aj nerv alebo si nieco zjedla!ked to neprejde sup k dokimu!mna predvcerom prehnalo ale predtym bolesti ako na porod!este aj. take 10minutove,a nakoniec bola to len hnacka!

bienennest
24. máj 2017

@ewinka7 Ahoj, mozu to byt aj oblicky, u vela tehotnych zvyknu oblicky ku koncu tehotenstva robit problemy a sposobuju tiez silne bolesti chrbta. Treba to konzultovat s lekarom, tych moznych pricin je viacero. Nezabudni tiez, ze v tomto tyzdni mozes mat uz aj predcastne kontrakcie, takzvanych poslickov, ja som ich mala tiez uz velmi skoro a vsetci cakali, ze porodim predcastne a nakoniec som prenasala. A moji poslickovia boli pravidelne a bolestive kontrakcie, takze presne take ake podla definicie nemaju byt 🙂.

ewinka7
autor
24. máj 2017

@nita216
@bienennest
Ahojte 🙂 No včera som tu písala tú správu a vyzeralo že sa to ustálilo. Okolo 9 večer ma to chytilo znovu, až som skoro plakala, nevedela som ako sa mám uložiť, tak som si ľahla na deku na zem na chrbát a aj naša fenka za mnou prišla hneď a pritúlila sa. To trvalo asi tak 10 min a potom to prešlo, v noci som tiež nemala bolesti a výborne som spala. Dnes počas dňa som 3x cítila že v tom chrbte asi je niečo pricviknuté. Dokonca včera som cítila aj ako sa malá hýbe v tých miestach a keď som si trochu stlačilo brucho na tej pravej strane tak sa hmýrila. Ešte je možné že sa otáčala, mi napadlo. Ja som na poslíčkov aj zabudla, fú tak to budeme tiež o chvíľu prežívať, ak to už nebolo včera. Ale to by som mala bolesť asi len v podbrušku, či nie? 🙂 Som prvorodička tak sa sprosto pýtam, ale fakt nemám potuchy :D
@fajnova Prosím ťa a keď si mala problémy so žlčníkom, mala si neustále bolesti, alebo sa to ozývalo raz za čas?

bienennest
24. máj 2017

@ewinka7 este ma napadlo, ak mas bolesti len vyslovene v chrbtici (teda take ktore necitit v bruchu) tak to moze byt tiez sposobene hormonalnymi zmenami v tehotenstve. Tvoje telo sa pripravuje na porod a uvolnuje pavnove svalstvo co sposobuje silne bolesti chrbtice pri akejkolvek vacsej zatazi (napriklad dlhsi cas statia, dvihanie).. ja som s tym mala vazne problemy a v niektore dni som ledva chodila od bolesti krizov, ktore vystrelovali az do noh. pri tom pomoze len horuci obklad alebo tepla sprcha. samozrejme, ked sa malicka hmyri tak to situacii nepomaha 🙂

mirkamirko0809
24. máj 2017

@ewinka7 nemusi to byt zlcnikom moze to byt zaludkom alebo zlcnikove kamene,tak to bolo u mna ked som mala take bolesti a moze byt aj male zle ulozene a tlaci ti zrovna tak,mne sa mala tlacila do krizov zase

ewinka7
autor
24. máj 2017

@bienennest
@mirkamirko0809
Ja mám tiež taký pocit že malá tlačí kade tade, možno sa otáčala dolu hlavičkou. No len či to nebude spojené aj s tým že strašne málo pijem... Ja už od malička, jeden pohár za deň a to je hrozne zlé!!! Musím sa prinútiť, vraj aj keď je telo dehydrované tak sa robia také kŕče.

bienennest
24. máj 2017

@ewinka7 ked ta babatko tlaci na chrbticu tak to zaboli len na chvilku, kedby by ti zas babatko tlacilo priamo na miechu (vraj sa to moze stat na polohe na chrbte) tak takisto to ma dopad na telo, vraj sa to prejavuje pocitom na odpadnutie. Potom len treba zmenit poziciu. To co opisujes mi popisujes mi prijde ine ale samozrejme, ze to vies ty najlepsie. Protikrcovo posobi magnezium (mozes brat 400mg denne) a samozrejme tiez dobry pitny rezim...takze skus najskor zapracovat na tom 😉

adussik777
24. máj 2017

@fajnova presne tak,mna to trapi teraz :/..ale spominam si,ze ked som bola tehu bola som presne tak ako aj ty okolo 29tyzdna a vyssie tak ma strasne bolel chrbat :( neskutocneeeeeee trvalo to tak mesiac,mesiac a pol..a potom prestalo..

adussik777
24. máj 2017

Teda 20tyzdna a vyssia,sory pretukla som sa..

ewinka7
autor
25. máj 2017

Ahojte, tak mám dobré správy. Žijem v At a keďže je tu dnes sviatok tak som išla do nemocnice. Spravili vyšetrenia a nezistili nič, malinká je zdravá, ja som v poriadku. Takže je to skôr tým že malá sa hmýri a tlačí na všeličo, aj tá maternica sa zväčšuje..tak som rada, ráno som sa totiž zľakla že už ani necítim tak pohyby. Našťastie je zdravučkáááá ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre