Opúchanie rúk v noci, 37.tt

najinka
11. okt 2018

Mali ste niekto tak strasny opuch ruk v noci, ze ste az nemohli spat kvoli bolesti? Neviem, ci je to karpalny tunel, alebo co, nikdy som doteraz nemala s tym problem, ale posledny tyzden je to na nevydrzanie. Ide to od zapastia az po laket, viac prava ruka, ale uz aj lava zacina boliet. Poslednu noc som nespala, len som sedela na posteli, lebo to tak strasne bolelo. Cez den mam ruky opuchnute, ale nebolia. Co by mi na to pomohlo? Stiahnut obvazom alebo nejake studene obklady? Alebo mate nejake ine rady? Dakujem 🙂

veronice
11. okt 2018

@najinka ja koncim 26tt a mam okrem opuchu a olesti aj trpnutie...uz tyzden som sa nevyspala...vcera som bola u neurologicky tak mi zvysila magnosolv z 1 na 2krat denne a odorucila mi kupit si aj Reparol Draagees a ze ked to bude moc boliet nemam sa bat dat si paralen...ja to mam z tetanie ktora sa mi teraz v tehu opat zhorsila...myslim ze keby to bol karpal tak ti trpnu hlavne prsty - mame to operovali uz na oboch rukach. Ja ma Gyonov syndrom a nabeh na karpal takze srandy kopec a ver mi ze ti rozumiem :(

najinka
autor
11. okt 2018

@veronice och, tak to mas este dlho..😕 ja magnezium uz nechcem, lebo som v 9.mesiaci (doteraz som brala 3x denne kvoli tvrdnutiu brucha), ale ten paralen asi skusim..mam este 3 tyzdne do konca, dufala som, ze sa pekne vyspim teraz, kym mala este nie je na svete, no nevyslo..😀 akoze smejem sa, ale bojim sa ako zasa prezijem dalsiu noc 😭

beuss
11. okt 2018

@najinka mne ku koncu strasne trpli prsty, tusim hlavne malicek sa mi zda, prstenik a prostrednik.. vola sa to vraj ,,tehotensky karpalny tunel,, Tiez to bola katastrofa..ako rano o 4 dospane.. chodila som po byte pokial mi to neprestalo trpnut.. lahla som si a nanovo 😓 Vymizlo to po porode.. ale asi az tak mesiac po.

veronice
11. okt 2018

@najinka no to verim...ja si laham s totalnou nechutou do tej postele ze co zas bude....vcera som bola od tretej hore...no sak a prave ze este tri mesiaceeee...och...mam z toho strach hlavne ze ked v 9.mesiaci vysadim magnezko tak co to bude... uvidime... drzim palce nech to uz dako tie 3 tyzdne dotuknes 🙂

najinka
autor
11. okt 2018

@beuss no ja tak vstavam kazdu hodinu..chodim po byte alebo sedim na posteli kym neprestane boliet, lebo to je bolest akoby mi rezali ruku prisaham..takze asi mi nic nepomoze..😕

veronice
11. okt 2018

@beuss az po mesiaci??? Jejda, nestras, ved ja som si rano ani nebola schopna odkrojit chleba... strasne sa bojim aby som vladala malu drzat na rukach a zdvihat z postielky ked to bude takto... ako si to po porode zvladala?

najinka
autor
11. okt 2018

@veronice dakujem, aj ja tebe drzim palce, nech ti to zbehne 😊

veronice
11. okt 2018

@najinka ja tiez len beham po byte a cakam kym to prejde alebo mi este ako tak pomaha strcit ruku pod studenu vodu...to trochu zmiernuje ten opuch....

najinka
autor
11. okt 2018

@veronice skusim aj ja..len to ze lahnem naspat a za pol hodiny zasa bolest 😭

mardzanadvanast
11. okt 2018

Aj ja som mala ten istý problém opuch a strašne tŕpnutie hlavne pravej ruky lekár mi odporučil thiamin tabletky a pekne pomáhajú 🙂

beuss
11. okt 2018

@veronice neviem ci presne mesiac, ale viem, ze to hnet po porode nebolo..ani tyzdem, ani dva.. rovnako aj s opuchmi..tiez som odpuchala dlho 😑 Neboj babatko udrzis 😊 Horsie to bolo ked som nieco v kuchyni..furt mi vsetko padalo 😀 a strasne som tie prsty mala cistlive na teplu vodu..tiekla primerane tepla a ja som citila vrelu 😀

beuss
11. okt 2018

@najinka podla mna nepomoze.. ja som to aj spominala gynekologovi a nic.. Tak som si nieco nastudovala o tom na nete.. treba vydrzat 😔

najinka
autor
11. okt 2018

@mardzanadvanast dakujem, skusim zohnat. To je len vitamin, ze?

najinka
autor
11. okt 2018

@beuss 😭

mardzanadvanast
11. okt 2018

Áno je to vitamín je aj na voľný predaj 🙂 ale pre istotu sa spýtať asi gynekológa mne ten môj odporučil 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre