Seknutie v krku

majkabr
18. apr 2017

Ahojte strašne ma seklo v krku ešte nikdy ma tak silno. Poradte mi prosím čo s tým mám robiť???? nemôžem ani hlavu otočiť - Natieram si to diclofenacom dala som si od bolesti nalgesin a neviem ako dlho to trva kým toprejde???

apolka77
18. apr 2017

No lieky proti bolesti by mali utlmit ale boliet to par dni bude...ja to mavam, najhorsie je v noci ani sa otocit..mne dost pomohla konska hrejiva mast plus ibalgin...ale pravidelne mazat aj niekolko x denne...skore uzdravenie.

majkabr
autor
18. apr 2017

@apolka77 ved to tie noci su najhoršie

jeennyv
18. apr 2017

@majkabr mastit alpa, kremy na tieto potiaze a ked to neprejde napravi lekar...ja to zvyknem mavat a vtedy si dan dorsiflex ale ten je na predpis

mokoo
18. apr 2017

Mne to vzdy trva aj tri dni casto ma boli krcna chrbtica a zatylok hlavy, pomaha mi teplo a elmetacin v spreji

idvana
18. apr 2017

zdravím, keď som bola pred vlastnou svadbou riadne seknutá, poradila mi sestrička na rehabilitáciách jednu vec, ktorá mi odvtedy pomohla a mám odskúšané. blokácii vie pomôcť studený obklad a na to suché teplo. Na noc - potri seknuté miesto kvapkami balzamového oleja - Polar Bear Brand (ja osobne nedám dopustiť), potom namoč studenú vreckovku, alebo šatku obtoč krk, následne prelož potravinárskou fóliou, aby si to studené zaizolovala a posledná vrstva (budeš sa potiť, ale v konečnom dôsledku sa ti uľaví) niečo hrejivé - napr. v tvojom prípade opäť šatka (ja som sa pri seknutí v krížovej oblasti obmotala dekou ako indiánska babička :D) a šup do postele 🙂 držím palce!

juliet86
19. apr 2017

Suche teplo. Nahrievat si to fenom. Daj si na to uterak a nahrievaj. Skus guajacuran je lacny a bez predpisu aj dva dva dva denne v kombo s niecim proti bolesti. Ak mas peniaze skoc k sukromnemu fyzioterapeutovi. Do buducnosti pozor na prievan a zmen vankus pripadne polohu ak spavas na bruchi. Drzim palce

bozzie
19. apr 2017

Ak ta seklo az tak strasne treba si s tym zajst k lekarovi alebo na pohotovost. Pichnu ti injekciu proti bolesti ale aj na rozstiahnutie svalov a ak sa ti aspon trocha ulavi a potom by som si zbehla na masaz nech ti ten sek poriadne rozmasiruju. Na teplo by som sa moc nespoliehala, lebo to ti moze este viac uskodit☹

vavrek
18. sep 2019

Mne na to stačí ACYLPYRIN a ak mám k dispozícii tak + Milgamma N (4x denne každých 6 hodín). Krk držať v teple=nákrčník, šatka, rolák. Po prvom Acylpyríne seknutie spravidla povolí do 2 hodín. Osvedčil sa aj VOLTAREN - každých 8 hodín 1 tbl. Na druhý deň už necítim skoro nič.