Skleróza multiplex

sirema
4. okt 2016

Dobry den, mam velku obavu, ze mam sklerozu multiplex, palia ma ruky, chodidla, mam ich precitlivene na teplo, bolia ma ruky, chrbat - samozrejme, ze som si precitala, ze to patri medzi priznaky SM...prosim napiste, kto s nou mate skusenosti, ci sa s touto chorobou da plnohodnotne zit. Dakujem!

3009
4. okt 2016

@sirema neurčuj si sama diagnózy. Choď k lekárovi a ten ti musí urobiť kompletné vyšetrenia, ktoré určia či ide o sklerózu multiplex. Zbytočne si ešte zaťažuješ aj psychiku.

sirema
autor
4. okt 2016

@3009 ano, uvedomujem si to, len no zda sa mi to dost pravdepodobne a desi ma to 😒

novana
4. okt 2016

@sirema Keď si si na internete naštudovala, že máš príznaky SM, tak ti určite nebude robiť problém prečítať si niečo o živote ľudí majúcich túto diagnózu.

giardia
4. okt 2016

možno na teba lezie len chrípka. Nechápem ako si niekto môže na základe popisu z internetu určiť diagnózu a ešte k tomu takúto vážnu, lekári by potom načo študovali 😝

sirema
autor
4. okt 2016

Ja som prave absolvovala uz vela vysetreni a na nic sa neprislo, akurat toto neurologicke chyba, preto tak stresujem, uz sa to somnou vlecie mesiace a skratka neviem, co si mam mysliet...ale tak po tomto neurologickom vysetreni uz snad budem vediet, na com som..

katulienkax
4. okt 2016

Ahoj jedna kamoska mala neskutočne bolesti nôh a rúk ako starý človek a nakoniec jej zistili boreliu. Ale strasne je naštvaná na svojich doktorov hlavne všeobecného lebo ten len kukal na ňu ako puk a ani jej neveril moc, posielal ju po psychológovi a podobne. Ma hraničné hodnoty ale ked na ňu pride zle obdobie ( bolesti ) vzdy to musí preliecit a na istý čas to zmizne ale nikdy to nezmizne uplne kedže to zanedbali (neskoro začali liečiť). A nedaj sa odbiť ze je to psychické to len lekári ospravedlňujú seba ze su neschopní

sirema
autor
4. okt 2016

Hranicnu hodnotu borelie zistili aj mne, tak to moze byt teoreticky aj z toho, sama neviem 😒

katulienkax
4. okt 2016

Ked je hraničné tak to moze aj byt to. Inac som čítala ze borelia sa niekedy zamieňa za SM lebo napáda aj nervovú sústavu

sirema
autor
4. okt 2016

Dakujem za nazor, som teda zvedava, snad to SM nebude 🙂

dorottka
4. okt 2016

bez MRI mozgu ti to nik nepotvrdi, priznaky, co si opisala, mozu byt hocico... A aj keby si mala nahodou MRI mozgu 'pozitivne', este stale treba lumbarku atd atd. Zbytocne nestresuj, ja som chodila s 'pozitivnym' MRI rok po asi vsetkych moznych doktoroch a nezistilo sa nic. Tazkosti postupne presli same a ja som sa zbytocne stresovala cely rok...

sirema
autor
4. okt 2016

@dorottka, ake si mala tazkosti? Ale dakujem za nazor, povzbudil ma 🙂

dorottka
5. okt 2016

@sirema tak v prvom rade ma palila tvar, potom som si ju necitila, potom mi na chvilu ochrnula ako keby jedna ruka, strasne boleli oci, bolo mi na odpadnutie skoro denno denne, do toho potom take srandy ako nepokojne nohy, krce hore dole po tele, do toho este aj karpalny tunel... vsetko preslo do jedneho. Palenie tvare bolo kvoli prechladnutemu trojklannemu nervu, kvoli nemu som aj sla na MRI - tam nasli nahodny nalez (ziaden suvis s trojklannym, ten ma aj prestal boliet, kym som sa dostala na MRI), do spravy napisala radiologicka, ze moze byt vselico, ale aj skleroza multiplex, ja som sa z toho tak vystresovala, ze vsetky tieto priznaky som realne pocitovala az do chvile, kym som sa nedostala do ambulancie sklerozy multiplex (co bolo 3 a pol mesiaca po MRI, sialene objednavacie doby), kde mi vysvetlili, ze blbost a nechapu ako to mohla radiologicka tak vyhodnotit, ze moj obraz na mozgu sa absolutne na SM nepodoba... psychika je strasna vec, bacha na to 🙂

sirema
autor
5. okt 2016

@dorottka napisem ti spravu 🙂

simonazh
10. aug 2020

Dobrý dnik prosím vás vie imunolog odhaliť diagnózu sm? Mate skúsenosti? Dik

1stefi121
21. feb 2022

@dorottka ahoj ja mám to isté nález ložiská hypersi jedna neurologicka má.odsudila na skl.multiplex a druhý ktorý sa na to špeciálizuje vraj to niesu ložiská sm