Úzka panva

amia3
13. feb 2018

Ahojte. Som v 15tt a caka ma druhy porod. Prvy bol dost tazky, pretoze maleho som nevedela vytlacit. Zasekol sa ale nakoniec sa podarilo (sestricka sa mi hodila na brucho) Dnes mi dr. meral panvu a posledne cislo, ktore je najdolezitejsie je 16. Som celkovo dost mala a mam aj uzku panvu. Aky ste mali porod s uzkou panvou? Bojim sa ze ma caka podobny zazitok

huginko
13. feb 2018

ja som išla na cisársky kvôli úzkej panve...

vinyan
13. feb 2018

Treba rodit v inej polohe... Pri dr., ktory to vie a vie poradit, ako sa natocit, aby babo malo vacsi priechod. Uz mate jeden porod za sebou, uz by to malo byt lepsie.

jankaahanka
13. feb 2018

ja mam tiez posledny rozmer 16. Zalezi od doktorky a od teba ako sa k tomu postavite. Pri prvom mi Dr povedala, ze je to patologia a ze nikdy vaginalne neporodim a poslali ma na cisarsky. Ja som sa s tym teda nezmierila. Dalsi krat som isla do inej nemocnice a hladala Dr., ktory so mnou porodi normalne. Druhe babo sa mi narodilo bez problemov, bez zasahov, vaginalne.. Rodila som v polohe na kolenach a predtm som bola hodinu v teplej vode /sprche/.

siska53
14. feb 2018

@amia3 ja som kvoli uzkej panve a plus este aj jemny uterus bicornis mala cisaraky oba. Ale moju kamosku nutili rodit prirodzene,ze vsak je mlada,to zvladne a poskodilo sa jej nieco dole na chrbtici,nejaky stavec.. A rodila dost dlho. Pre nu zly zazitok.

leeshka
14. feb 2018

Ja mam posledne cislo 17, merali ma v 7mom tyzdni a lekarka nespomenula ze by mal byt problem rodit normalne(pytala som sa)... to cislo sa este asi zmeni v priebehu tehu ci?

bafka
14. feb 2018

ja som 33 tt a panvu mi ešte nemerali. Ach, ja na môjho dr nemám už ani slov....už aby som o 3 týždne začala chodiť do pôrodnice....

dzulik_
14. feb 2018

Čože??? "sestricka sa mi hodila na brucho" ???? Prosím ťa, to kde si rodila? @amia3

puskaruka
14. feb 2018

@dzulik_ hocikde kde to tak robili, ale už by to malo byť zakázané, mne tak skočili a normálne som mala problém s nadychnutim sa. Všetko čierne odrazu pred očami

dzulik_
14. feb 2018

@puskaruka veď práve preto sa pýtam či je to vôbec normálne, ešte som nepočula o hádzaní sa mamičke na brucho, až ma to vydesilo... To, že sestrička pritlačí na brucho, keď nemôže žena porodiť je iné, ale hodiť sa na brucho? No neviem, ja by som sa obávala, že to môže viac uškodiť, ako pomôcť, ale to je len môj názor a pocit 😉

elizita
14. feb 2018

Ja ti poviem moju skusenost. Mne merali panvu len niekedy na zaciatku tehu, cisla si ozaj nepamatam. Som vysoka, ale zato chuda a uzka. Nikto nikdy pocas tehu moju panvu nekomentoval. Ani v porodnici. Skoncila som akutnym cisarskym, v papieroch ze dovod je nepostupujuci porod. Rano prisiel za mnou porodnik, ze by som neporodila, lebo mam uzku panvu. Ja na neho ako tuk kukam, ze tak naco som 7h bola na porodnej sale a preco mi to nikto predtym nepovedal, ved mi ju merali. A vies co mi povedal. Usmial sa a ze vonkajsi rozmer nema nic spolocne s vnutornym, ze to aka je panva sa uvidi az pocas porodu. Co si ma o tom clovek mysliet...

petrofka
14. feb 2018

Mne sa tiez maly nezmestil a isla som na cisarsky.

zoana
14. feb 2018

Ja som tiež mala 16. A rodila som prirodzene, bez pomoci alebo nástihu. Na tvojom mieste by som sa namiesto obav zamerala na vyber porodnice, zistila percento nástrihov, cisárskych, ...

amanta5
14. feb 2018

ja mam tiez uzsiu panvu, ale cislo si nepamatam. Len to, ze moj gynekolog mi hovoril, ze do 3,5kg by som mala porodit klasicky vaginalne, ale vacsie uz asi neporodim klasicky......ze by mi potom odporucil radsej cisarsky rez. Ale ze je to na mne.
Prvy porod bol hrozne tazky.....rodila som dokopy asi 15 hodin. Z toho vyse dve hodiny som len tlacila babo von a neslo to. Uz som nevladala ani dychat, zacali okolo mna pobehovat lekari a dohadovali sa co dalej. Asi z toho stresu som nakoniec malu vytlacila von 😀 Velmi com totiz chcela rodit klasicky. Zlomila som jej pri tom klucnu kost, ale do mesiaca bola v poriadku, ze sa to stava pri porodoch. Mala necelych 3,5 kg a k tomu obmotanu snuru okolo krku. Nastastie vsetko ok.
Druhy porod prebehol velmi rychlo a bez vacsich problemov. A to druha dcerka mala vyse 4kg a velku hlavicku 🙂 Moj dr mi hovoril, ze ten prvy porod roztiahol viac panvu a druhy porod bol preto lahsi, aj ked som rodila vacsie dieta.
Popytaj sa lekara na to, on ti isto vysvetli a poradi 😉

slnecnica321
14. feb 2018

Aj mne skocila sestra na brucho a to som len kratko tlačila..vysledok? malinka modre nôžky...nechapem preco to robia ked porod siel bez komplikacii...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre