Vyskočená platnička - rady, tipy, skúsenosti

bocan77
9. júl 2009

Ahojte.
Chcel by som sa spytat ci neviete nejake rady na bolesti krizov - vyskocena platnicka. Aj domace rady. Alebo ak mate skusenosti , co vam pomohlo a tak. Dakujem

fyalynka
9. júl 2009

no, ak je platnicka naozaj vyskocena, tak by podla mna bolo dobre ju odbornym sposobom "zaskocit" spät.
Moze pomoct "naprava" stlacenim urcitych bodov na chrbtici, obstreky proti bolesti...a samozrejme aj
rehabilitacne cvicenia, masaze... 😉

mywiel
9. júl 2009

Osteopat a joga. 😉

ooo
9. júl 2009

bocan - ja som mala pred cca 2 rokmi problem s chrbticou. mala som nesnestielne bolesti hlavy, neurologicka nevedela na to prist z coho to je. 2 mesiace som bola peen. nakoniec mi pomohla jedna maserka. mala som povyskakovane stavce... chodila som k nej na dornovu a breussovu masaz. bolelo to jak cert, ale dokonca sa mi potom zlepsila aj skolioza. 🙂

ejusaaa
9. júl 2009

Ooo a hlava sa Ti netocila?Ja som uz podtupila vsetky vysetrenia a ziadne zlepsenie 😔 ,neurologicka mi povedala ze tie bolesti mam z krcnej chrbtice,ze to mam zablokovane,dala mi dorsiflex co mi teda nepmohlo,sla som na kontrolu,a ona ze uz ma napchavat liekmi nebude a koniec.a co teraz?

ooo
9. júl 2009

hej, tocila. aj ja som brala dorsiflex a nic a este som chodila na nejake injekcie, ale uz neviem, ako sa volali

sumienka2525
15. júl 2009

😉

bocan77
autor
16. júl 2009

ja mam problemi z vyskocenou platnickou uz od januara..bol som 1.6.v ZA na ozonoterapii,bolest do nohy mi uz nejde,ale bolesti krizov mi ostali,aj ked uz mensie...skusim si este vybavit dalsiu ozonoterapiu,potom kupele a uvidim...uz som pojedol vseliake lieky od bolesti,ale najlepsie mi asi pomohli lieky Flugalin.. 😉

sestri
16. júl 2009

ja mám vystúpené 2 platničky...denne cvičím brnenského zostavu, chodím pravidelne na masáže...tiež mi bolesti vyžarovali do nohy...ak dodržujem všetky pravidlá, nemám bolesti...

bocan77
autor
17. júl 2009

sestri-aka je to prosim Ta ta brnenska zostava?..ja som chodil na rehabky,ale v pondelok idem na kontrolu k rehabilitacnej primarke abudem este pytat dalsie...

chulieta
17. júl 2009

ak mas vyskocenu platniku tak by bolo dobre zistit do akej miervy je posun, je vhodne robit trakcie na chrbticu, posilovanie chrbtoveho svalstva, brucha, zadku. vhodne je metoda doktora svejcara, bez velkeho usilia sa dosiahne maximalny efekt na posilnenie ale aj uvolnenie pretazeneho svalstva, pravidelne treba zaradit klasicku, reflexnu masaz, alebo lymfomasaz. v ktorej casti chrbtice to mas posunute?

a len taka perlicka na zaver: mala som pacientku ktora mala herniu disku, posun bol 3mm a pri autohavarii sa jej to napravilo. takze havarka bola v tomto pripadae osozna a chvalabohu sa jej nic ine nestalo.
len to teraz skoro vyznieva ze by si mal sadnut za volant 😀 ale nie.

chulieta
17. júl 2009

a ak by som Vám mohla este niekomu aj inak poradit, som rehabka, tak ak byvate niekto z okolia hlohovca tak by sme sa mohli aj osobne skontaktovat. ak by mal niekto zaujem tak mi napiste internu postu

bocan77
autor
24. aug 2009

chulieta-dakujem za rady...bol som v piatok v Ruzomberku u neurochirurga..vybavil mi magneticku rezonanciu a z vysledkami pojdem zase za nim,tak potom uz budem presne vediet,ako to s tou platnickou vypada..tiez mi radil,ze mam posilovat chrbtove svalstvo a tak.....

bocan77
autor
10. sep 2009

😀

bibula
10. sep 2009

ja poznam jeden super svik- lahnut na chrbat,pokrcit nohy v kolenych-tak zlahka a kyvat s kolenami do stran....skoci nazada....len treba opatrne a zlahka,radsej viac krat ako raz nasilu 😉

bocan77
autor
16. sep 2009

dakujem 😀

bocan77
autor
17. sep 2009

piste prosim...kujeeeeeeem 😉

mracik
17. sep 2009

bocan, ja som mala dosť veľké problémy s krížami, tak som začala cvičiť cviky od Mojžíšovej, prvý deň sa to ešte zhoršilo, ale teraz už je to fajn, normálne cítim, ako sa mi zlepšuje držanie chrbta, aj bolesti prešli 😉
ale počkala by som na výsledky MR, či tam nie je nejaký štrukturálny problém. Ak je to len funkčného charakteru, tak ti cvičenie určite pomôže. 😉

bocan77
autor
17. sep 2009

zajtra idem s vysledkami z magnet.rezonancie k neurochirurgovi do RK,tak uvidim,co mi povie....ake su to tie cviky od Mojzisovej?....inak DAKUJEM 😉

patrac
17. sep 2009

Ja som mal problemi s krizami asi 6 rokov az to vyustilo seknutim. Zacal som cvicit a pomohlo na 90% ale musel som svicit skoro denne, inak sa to vracalo. Uplne ma zbavil bolesti az beh. Je to neuveritelne ale odkedy som zacal pravidelne behat uz nemusim specialne posilnovat chrbticu a nic ma neboli. Skus, mozno to pomoze aj tebe.

bocan77
autor
23. sep 2009

😀 😀 😀 😀 😀

bocan77
autor
24. sep 2009

😕

bocan77
autor
2. dec 2009

🙂 🙂 🙂

dankko
6. apr 2013

ODPORUCAM VSETKYM SM system, viac info na smsystem.cz, vysunuta platnicka v bedrovej casti sa da stopercentne zregenerovat do 6tich mesiacov, v krcnej je to do 8mesiacov. funguje to na baze kazdodennych cviceni, problemy s platnickami sa umna tahali vyse troch rokov a toto ma dalo dokopy,je to prakticky zazrak.

dankko
6. apr 2013

@bocan77 Sm system.cz, najdi si vo svojim okoli nejakeho lektora sm system, info si vyguugli. je to jedina naozaj efektivna liecba, na baze dennych cviceni. zaberie ti to dvakrat denne po 20minut. trener ta to nauci behom par hodin

mirek111
19. jún 2013

Zverte svoje zdravie do rúk odborníkom, neoplatí sa riskovať.
Medicínske centrum Sempersa, budete prekvapení, že medicína vie byť aj príjemná 🙂

www.sempersa.sk , www.facebook.com/Sempersa

tomasko_151
18. nov 2013

Ja mam vyskocenu platnicku...bojujem s tym uz 2 mesiace mal som 2 krat ozon a nic nepomohlo mal som uz vseliake mozne vysetrenia a stale nic.....som sportove a vela ludi mi vravi ze na operaciu nemam ist ze to budem mat bolesti na cely zivot mate niekto akusenosti s operaciou ?

graziela
21. nov 2013

@tomasko_151 - V kazdom pripade vyskusaj rehabilitacne cvicenie SM SYSTEM, najdi si v svojom okoli cvicitela, lektora, ktr. ti vytvori cvicebny plan specialne pre teba. Je to jednoduche, ale velmi ucinne cvicenie, ktr. trva cca. 10-15 minut, pozostava z 12 zakladnych cvikov, dalsie doplnujuce. Zacina sa postupne s par cvikmi, postupne sa pridavaju dalsie, podla dg. a kondicie pacienta. Dokonca sa odporuca cvicit aj v akutnych stavoch, je nutne cvicit kazde 2-3hodinky.
Netreba cakat zazraky do par dni, niekedy to trva aj mesiace. No su preukazane vysledky, kedy sa hernia platnicky dokazala krasne vstrebat a dokonca aj skolioza sa da tymto pekne vyliecit...ak nie uplne, tak aspon ciastocne. Co ma ale pre pacienta, ktr. uz aj roky trpi bolestami nesmierny vyznam a zmysel, dokaze skvalitnit jeho zivot...
Sama viem, o com hovorim, mam podobne problemy uz roky, vyskusala som uz snad vsetko mozne (okrem ozonoterapie, to je podla mna kozmeticka zalezitost).Vkladam vsetky nadeje do tohto cvicenia, verim ze o par mesiacov budu citelne vysledky.
Ak mas zaujem, kukni na ofic. stranku: www.smsystem.cz
alebo
http://masaze-no.webnode.sk/ (to je stranka na mojho manzela, skrz moje problemy sa pred 3 rokmi zacal venovat viac tejto problematike a teraz sa snazi pomahat aj ostatnym ludom s podobnymi problemami)
Drzim palce!

1102sisa
13. dec 2013

....ja som mala od leta vyskočenú platničku, s vyžarovaním bolesti do zadkového svalu a do bedrového klbu...elektroliečba, magnet,masáže, pravidelné cvičenie 2x denne plus 1x denne Diclofenac Duo mi pomohli sa vystrábiť z mojich bolestí...treba skúsiť .

ekka
13. dec 2013

mne pomohla operácia (aspon dúfam 🙂 ), operovali ma pred rokom v auguste a odvtedy nemám problémy, dokonca som odvtedy aj rodila (prirodzene) a je to v pohode