Ako sa zbaviť vaginálnej mykózy

gabriela198
23. júl 2018

Ahojte vie mi niekto poradit dostala som mykozu palenie a svrbenie nasadila som si capiky gyno-pevaryl 150poradil by mi niekto co by som si wste mohla kupit nejaky krem alebo nieco podobne k lekarovi sa nemam teraz jak dostat poradte nieco. A este pouzivam aj krem multy-gyn actigel poradte prosim budem vdacna ze sa toho zbavim vopred dakujem

andrejkap123
23. júl 2018

@gabriela198 ahoj. A ako vies ze ide o mykozu? Bola si u doktora na kultivaciu? Lebo moze to byt kludne cokolvek :/ hlavne ked nepomahaju capiky na to urcene...

katka435
23. júl 2018

@gabriela198 mne keď začala mykoza, hneď som.si kúpila vaginalnu tabletu Canesten 500mg a pila kyslé mlieko. No len ta tableta je drahá, cez 8 €...riešila som to tak iba ak sa mi nedalo ísť k lekárovi inak je lepšie navštíviť lekára.

alexa933
23. júl 2018

@gabriela198 Ten Pevaryl 150 je aj krem hlavne pomaha pri paleni a svrbeni .

saxana000
23. júl 2018

Cajovnikovy olej par kvapiek na tampon na noc. Odskusane!

katharines
23. júl 2018

Idelin -10 tbl na striedacku s vyplachom Clogyn a Canesten krem.

kratulka
23. júl 2018

Canesten lacnejsia verzia candibene účinná zložka to isté

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laki
23. júl 2018

Pol litra vody nechať zovrieť a potom ňou zaliať 1lyžičku sódy bikarbóny, vychladnúť a urobiť výplach...vyskúšala som a nedám na to dopustiť

milus777
23. júl 2018

Ja som skusala kadeco a hlavne tie casto predpisovane canesten alebo candibene vibec nezaberali... Teraz mi manzel kupil fungicidin mast lebo ja som mala hlavne vonkajsie svrbenie a za 3 dni pokoj 🙂 mast je volnopredajna a stoji asi 2 eura takze skuste.... Moze sa mastit aj dovnutra do posvy

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bona69
23. júl 2018

@gabriela198 určite odporúčam Tantum rosalgin na vyplachovanie pošvy, kupujem sáčky,ktoré sa rorzobia v teplej prevarenej vode, po troch dňoch pokoj.uz po prvej aplikácii neskutočná úľava od svrbenia, mala som potom na veľmi dlho pokoj od mikozy. Mne žiadne masti nezaberali,a Canesten vôbec,krém ma nenormálne pálil.

milus777
23. júl 2018

@taskataska precitaj si pribalovy letak a hlavne vetu:Spôsob použitia

Masť sa nanáša na postihnuté miesto (koža, sliznica) vo veľmi tenkej vrstve. Masť možno použiť aj intravulvárne a intravaginálne... Takze nesirim bludy ale je to napisane v pribalovom letaku 🙂

milus777
23. júl 2018

@taskataska Popis a určenie
Liek je antimykotické antibiotikum, obsahujúce liečivo nystatín. Tlmí a zastavuje rast kvasiniek a niektorých ďalších nižších húb. Nevstrebáva sa z povrchu kože a sliznice. Masť môžu používať dospelí, mladiství aj deti od novorodeneckého veku na liečbu kvasinkových ochorení kože a slizníc.... Je to mas predovsetkym na kvasinkove infekcie... Asi si si ju pomylila s inou mastou

zuzkamargit
23. júl 2018

ja som si naposledy vystacila s tea tree olejom s manukou na tampon viackrat denne a zvonku tea tree krem. Za tri dni som mala pokoj. S canestenom by bol pokoj mozno uz po jednom dni, ale mne osobne tato prirodna cesta vyhovuje viac.

mondolina
23. júl 2018

@taskataska
Vnútorne znamená že sa nemôže jesť.

lullaby126
23. júl 2018

Na vonkajsie svrbenie aj sedavy kupel v roztoku hypermanganu iba taku slabucko ruzovu vodu treba, mne to odporucila lekarka pri takej silnejsej mykoze

lujza123
24. júl 2018

Hlavne uprav stravu - to plati pri kazdej mikoze, kvasinkách. Cize ziadny cukor, lepok ani mliecne aspon 2 tyzdne

tinuska11111
24. júl 2018

@gabriela198 Mykozy.plesne.kvasinky vzdy aj vnutorne.stravu si upravit.vynechat cukry a posilnit imunitu a ocistit si telo.na co odporucam aloe vera.ak mas zaujem.napis

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinuska11111
24. júl 2018

To aloe vera som myslela na vnútorné použitie teda na pitie...

milus777
24. júl 2018

@taskataska a preco by sa nedalo aplikovat dovnutra ked je to napisane aj v pribalovom letaku ze sa moze pouzit INTRAVAGINALNE. ved jasne ze si tam nevytlacis celu tubu ale normalne mozes pomastit. Mam to overene aj od gynekologa. A krem si mas natierat len tenku vrstvu takze aj vnutorne len tak....

saxana000
24. júl 2018

@zuzkamargit ja to tiez takto riesim.mame od Justu plnu lekarnicku. Vsetkych doma s tym kurirujem. 😊

renatkaf1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkamargit
24. júl 2018

@saxana000 ja som to prvykrat vyskusala na sebe. Uplne nadsenie. Inak aj my ficime vsetci na juste

tinuska11111
24. júl 2018

Jasne ak je na mastičke napísané že intravginálne to je ok, ale ja som myslela gél na pitie.
Just je zbytočne predražený... Aloe za 50 € sa mi zdá prehnané

milus777
24. júl 2018

@taskataska no ved prave preto som autorke prispevku doporucila tuto mast. Ze ku capikom potrebovala este doplnkovu liecbu. A chcela predsa poradit nejaky krem. A ja som nikdy nepovedala ze si ju ma fungicidom napustit a vytapetovat. To stale tvrdis len ty.... Ja som len napisala svoju skusenost ze mne pomohla tak by mohla pomoct aj jej a ty si na mna hned v prvom prospevku zautocila so slovami:nesir bludy bud taka laskava... A pritom som ziadne bludy nesirila. Len to co je aj v pribalovom letaku tej masticky....ked sa raz moze pouzit intravaginalne tak sa moze a to je cele. Pise sa ze naniest tenku vrstvu tak neviem co mas s tym napustenim a tapetovanim. Ved keby si ju autorka kupila tak predpokladam ze si precita letacik a podla toho ju aj pouzije....

zuzkamargit
24. júl 2018

@tinuska11111 co ja viem? Mne sa nezda. Apropo, vseobecne just je daleko vpredu kvalitativne pred inymi vyrobcami. A nikto to tu neponuka, pre mna za mna nech vsetci piju Aloe z Dr. Max za 20€ a potom nech nadavaju, ze to je blud, a ze to nema ziaden efekt.

tinuska11111
25. júl 2018

@zuzkamargit Just ma kvalitne.ale drahe aloe.aj ine spolocnosti maju kvalitne aloe vera ale lacnejsie.aj za 20-30eur sa da kupit aloe vera kvalitne nie z lekarne tie riedene ale napr. z LR.ak by ste mali zaujem.ma kontaktujte do spravy.