Je bezpečné ísť na dovolenku v tehotenstve?

liliwhite
24. mar 2013

Mamičky, ktoré máte skúsenosť, zaujíma ma či je bezpečné ísť v lete na dovolenku, ak je žena tehotná a v ktorom trimestri je to najbezpečnejšie. Predsa len sa môžu vyskytnúť nejaké zdravotné problémy a byť v zahraničí...no neviem. Poraďte, ďakujem 🙂

sense
24. mar 2013

ja by som urcite necestovala v prvom ani v poslednom trimestri, a zalezi aj od kazdeho tehotenstva....pokial zena nema problemy, a lekar cestovanie nezakaze nie je problem,...ale skor by som si dala zalezat na vybere destinacie, skor by som sla niekde len do Europy ako Taliansko, Francuzska Riviera, Spanielsko al. Portugalsko, Madeira ako niekam dalej...urcite by som nevolila napr Egypt, tunis atd....

sveta27
24. mar 2013

Ja osobne by som necestovala. V 21.týždni som bola autom vo Švajčiarsku (čo nie je až taká náročná cesta a rozťahovala som sa sama na dvoch zadných sedadlách a bolo to po konzultácii s gynekológom) a keď som sa večer v hoteli uložila do postele, jeden z drobcov kopal tak ako nikdy predtým, normálne som sa bála, že sa mu niečo stalo. Našťastie bol v poriadku, ale otočil sa nožičkami nadol.

exupery
24. mar 2013

Ja som bola v dvanastom tyzdni,a to len preto zeto bolo uz davno zaplatene...ale sli sme vlastnym autom ,mala som priplatene poistenie,aj ked ma stihli upozornit,ze ziadna poistka sa nevztahuje na tehotenske problemy-pretoze idem na vlastne riziko,a sli sme len do chorvacka,tak sa dalo ist rychlo domov keby nieco

ja028
24. mar 2013

Ja som bola na prelome 6. a 7. mesiaca na dovolenke a bez problémov a to sme leteli 10 hodín v kuse 🙂 a na dovolenke na Sri Lanke som zdolala 930 schodov a som v pohode. A potom som bola aj na slniečku a opalovala som sa na Male Divách a tiež pohodka, je pravda že som neležala celý den na slniečku ale sem tam aj v tieni 🙂 ale zvládla som to všetko v pohodke a oddychla som si, takže ja určite dovolenku odporúčam🙂 teraz som vo 8.mesiaci a sem tam idem ešte s manželom do Srbska autom čo je 5 hodín cesty a tiež v pohodke, takže je to individuálne každý sa na to pozerá ináč 🙂 dosť som pred dovolenkou študovala aké to može mať následky a hovorila som o tom aj s gynekologičkou a ona povedala v pohode že nech idem 🙂 ale pre istotu som bola zdravotne poistená, a potom nie je problém ani v zahraničí ani inde🙂

zuzume
24. mar 2013

ja som bola asi v 4 mesiaci a vsetko ok 🙂 nevidim problem neist ak nemas nejake problemy..

elzu
24. mar 2013

Pokud těhotenství probíhá bez komplikací, tak bych se nebála je tam, kde je vysoký standart zdravotnických služeb a nízký výskyt tropických infekčních chorob...
Jela bych od začátku druhého trimestru po začátek třetího.
Více než dlouhou cestu autem bych raději volila krátký let-tak do tří hodin.
Co se týče destinací, tak jsem jednoznačně za Mallorku 🙂 tam se snoubí německá spořádanost a čistota (kolonizovali ji) se španělským temperamentem 🙂

saska.t
24. mar 2013

Najbezpecnejsi je 2 trimester,kedze fiziologicky sa citis najlepsie a aj Dr.odporucaju tento trimester,keby ste isli do Europy urcite by som sla,ale destinacie typu Egypt,Tunis atd. nie 😉

lencika
24. mar 2013

Ahoj ja by som sa poradila s lekarom, ale ako tu pisu maminy vyhla by som sa nebezpecnym destinaciam mne lekar zakazal ist aj ked som bola v 3 mesiaci a nakniec som bola v 7 a bola som v pohode

peggy589
24. mar 2013

ja som bola v 30 tyždni v Chorvatsku a ja možem dovolenku len odporučit....lekar mi neodporučal ist letecky.Vela sme v Chorvatsku toho precestovali a všetko bolo v pohode,zaleži ako sa citiš...

andy03
24. mar 2013

my sme to teraz tiez riesili s mangelom . chceli sme este stihnut poslednu dovolenku sami v chorvatsku/blizko keby sa nieco stalo/ ale ked sme to zvazili ze prvy mozny termin jun budem v 7 mesiaci tak nas to aj rychlo preslo tak sme to vymenili za dovolenku a slovensku 😀 😀 v maju ideme na tyzden do tatier a v auguste niekde k vode...ze radsej riskovat nebudeme..ale si myslim ze sa da stravit krasna dovolenka aj tu u nas.. 😀

maryanna
24. mar 2013

pokial.nemas rizikove tehu tak pokojne.najlepsie asi v druhom trimestri.ja som bola v piatom mesiaci

marekahenrieta
24. mar 2013

Ahoj, najbezpecnejsi je druhy trimester, my sme boli v Chorvatsku ked som bola v 5. mesiaci, mala som vsak bezproblemove tehotenstvo a bolo super, vsetko zalezi od tvojho zdravotneho stavu 🙂

mia18112
24. mar 2013

Nemáš sa coho bat, ak je vsetko v tehotenstve bez problemov. Ja osobne som bola v 6 týždni letecky v Bulharsku. Zájazd sme mali zaplatený uz pol roka dopredu. Aj som sa radila s lekarkou, ci to nemame stornovat. Vraj preco ???? Ze tehotenstvo nie je choroba !!! Ak sa ma nieco stat, stane sa kludne aj doma. Akurat ma upozornila na more, nech si davam pozor na vlny, aby mi nenarazili ani do brucha, ani do krizov. Co sa týka posledneho trimestra, myslim, ze letecke spolocnosti uz ani od urciteho tyzdna nezoberu tehu zienku do lietadla.....len pekne chod a oddychni si, kym mozes. 🙂

dukokatka
24. mar 2013

daj si otazku co je pre teba alebo pre vas dolezite dietatko alebo 2 tyzdnova dovolenka v zahranici?Uz ked tak velmi ,tak dovolenka na Slovensku. Aj to si zena musi na seba davat pozor.Vsak dovolenky este budu a uz aj s dietatkom a krajsie v trojici.Dietatko je dar ,tak si to treba vazit a byt v klude a tesit sa nanho,nie stresovat sa.Kludne tehotenstvo ,kludne dietatko.

wewe22
24. mar 2013

to sa takto neda povedat mozes mat problem v ktorom kolvek trimestri a nemusis ich mat vobec
je jedno kedy pojdes ale v tretom trimestri je dlhsie cestovanie nepohodlne (vtedy je nepohodlne uz vlastne vsetko 😉 )
je to len o tom co chces a na co sa citis samozrejme ak by si sla na nejake exoticke miesto treba davat pozor na rozne infekcie

lusinda1989
24. mar 2013

ja soim bola na dovolenke na svadobnej ceste v egypte isla som tam bola som 25tt a naspat 27tt dovolenku som si neskutocne uzila vobec mi nebolo zle a perfektne som zrelaxovala...samozrejme som sa neopalovala na slnku ale bola som pod slnecnikom....

carmella
24. mar 2013

tazko odpovedat , ale tehotenstvo nie je choroba uricte sa pripoistis ked pojdes na dovolenku .. .. ja som bola asi 5krat v Taliansku a 3 dni po termine v Cechach,..

buba08
24. mar 2013

ahoj, ja som minuly rok v maji otehotnela po dlhych 4 rokoch snazenia, dovolenku sme zaplatili uz vo februari, kedze som bola rizikova, rozhodli sme sa, ze ked potvrdia srdiecko, tak dovolenku stornujeme,isla som v 8tt na kontrolu a bohuzial srdiecko nebolo, takze to skoncilo spontannym potratom, dovolenku sme nakoniec nezrusili, 3 tyzdne po potrate sme isli (doktor povedal, ze mi more moze urobit len dobre), no aj tak to nebolo vobec ono ☹, stale sme na to mysleli ☹
povedali sme si s mm, ze uz nikdy neobjedname dovcu takto v predstihu, takze toto leto urcite last minute, kedze este riesime moje zdravotne problemy a tehotentvo zatial nechce dr. dovolit ...
ked to u mna takto dopadlo, neznamena to, ze to bude takto aj u teba, proste, ak si v pohode a nemas rizikove tehotenstvo ako ja, tak si myslim, ze nie je problem
drzim palce

mummy01
24. mar 2013

Ja som bola v 12-om tyzdni ked sme boli v chorvatsku.Ja nevidim dovod preco neist ak je vsetko v poriadku,tehu nieje choroba a mne dovolenka spravila velmi dobre.

millatina
24. mar 2013

Ahoj ja som bola v 15 tyzdni tehotenstva v Turecku, lebo dovolenku sme mali objednanu este skor ako som sa dozvedela ze cakame mimčo a tiez som to zvazovala. Ak pojdes tak si nezabudni zaplatit kvalitne zdravotne poistenie aby si v pripade potreby mala zabezpecenu lekarsku starostlivost. Inak ja uz by som asi znova tehotná k moru nešla lebo osobne som si to moc neuzila, mala som obavy z toho aby sa nieco nestalo a velke horučavy mi tiez nerobili moc dobre. Radsej by som isla niekam v domacom prostredí na dovolenku na nejake pekne miesto, na slovensku je ich tiez dost 😉

olivazelena
24. mar 2013

Můžu se zeptat, proč je to nebezpečné v prvním trimestru? Mám na mysli cestování po Evropě. Jezdím pracovně - musím. Ale zase jiné ženy jezdí denně do práce třeba hodinu autobusem tam a hodinu zpět. To už by snad člověk nemohl dělat vůbec nic, ne?

marusik
24. mar 2013

v 5 mesiaci som bola autom s rodinkou po okružnej jazde - stred. Európa. Aj more, aj mestá, aj hory, aj spánok v campingu v obyčajnom stane na karimatke... do extra horúčav by som nešla, ani do mora s divokými vlnami..

ivuska027
24. mar 2013

na dovolenku by som sla aj tehotna, teda aj som bola. Zalezi na tom, ako a na co sa mamina citi. Este by som sa zamerala na to, ze ZIADNA poistovna Ta neposti v zahranici od 26tt, tak treba zvazit pripadnu hospitalizaciu kvoli tehu 😕

lula_1
24. mar 2013

Kym som neotehotnela, tak som tvrdila ze ked budem tehotna, nikdy nepoletim ... nikdy nehovor nikdy --- letela som v 25 tt na Rhodos. Dolezita je asi destinancia, Egypt, Tunis, Turecko a podobne mi neodporucali, ale Europa nebola problem. Je lepsie ist kratsi let ako dlhsiu cestu autom. Letecke spolocnosti ta zoberu do 32tt ale cestovne poistenie je iba do 25tt na hospitalizaciu. Hlavne musi byt bezproblemove tehotenstvo. Pozor treba davat aj na slnko.

zuzana36
31. mar 2013

bola som na prelome jula a augusta a termin som mala na 24 septembra. stres som mala akurat z naseho letiska, inac bolo super, no uz by som v takom vysokom stadiu nesla. mozno zaciatkom druheho trimestra

tyny
25. jan 2017

@ja028 možem sa Ťa opýtať, aké si mala poistenie. Ja mam klasiku cestovne positenie od Uniqi...no v cestovke mi dnes povedali že na tehotnu sa vraj cestovne poistenie nevztahuje a ak tak len do 26 tt. Nevieš mi ohladne tohoto poradiť?
Chceli by sme isť koncom marca do Egypta. To budem mať nejaký 23 tt
Veľmi pekne ďakujem za radu!! tiny

meluela
25. jan 2017

@liliwhite ja som bola pri oboch tehotenstvach v prvom trimestri na dovolenke, prvy raz zaoceansky let a pobyt vo velkomeste a druhy raz chata na slovensku a teda ak este niekedy budem tehotna tak sa z domu nepohnem 😀 nevolnosti hnusne, vobec som si to neuzila a vsetko sa mi hnusilo a mala som totalnu paniku zo vsetkeho, od hmyzu po elektricke rozvody a vypary z farebneho nateru ... aj uplne odveci strachy ... najviac som sa tesila na navrat domov ... mozno v druhom trimestri je to lepsie, ale ten prvy uz nikdy viac snad to tak nevyjde

ja028
25. jan 2017

@tyny ja som mala bežne poistenie, neuvádzala som že som tehotná...viem že by bolo neplatné ale neriešila som to , dcera mala poistenia a dostala hnačky a zvracanie a aj tak sme si všetko platili, volali sme k nej aj doktora a myslím že sme m´platili okolo 150 €

liliwhite
autor
25. jan 2017

😀 Ďakujem, už to nie je veľmi aktuálne, už máme trojročného syna 😝

zuska2001
25. jan 2017

bola som v tunise v 7 týždni. dovolenku sme mali zaplatenú dopredu, tak sa velmi cuvnuť nedalo. ale vobec som si to neužila - stále som sa bála a kontrolovala, či nekrvácam. ale dopadlo to ok a mám 2 ročného syna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre