Kedy ísť k imunológovi?

pritt98
21. apr 2016

Ahojte, chcem sa spýtať, kedy vás pediatri poslali k imunológovi..
Dcéra má 8 a pol roka. Od nástupu do škôlky v 3 rokoch je stále dokola chorá. Sú to nádchy (zelené sople), občas spojené so suchým kašlom a zápalom ucha (miringitída).
Dve sezóny brala Ribomunyl na odporučenie pediatričky, bolo to ako tak lepšie. Tento rok opäť Ribomunyl - myslím, že bez efektu. Každé dva týždne pravidelne má sopel. Tento šk. rok cca 14 x.
Lekárka jej vzala odbery na alergie - výsledok negatívny. Stále nás nechce poslať na imunológiu.
Je takáto chorobnosť normálna a mám čakať na to, že z toho vyrastie, alebo by bolo vhodné vyšetrenie imunológom?
Ďakujem za váš čas.

pribinak
21. apr 2016

@pritt98 k imunologicke môžete ist kedykoľvek, nie je to nijak časovo obmedzene ako napr pri testoch na alergiu

Boli ste aj na orl skontrolovat nosnú mandľu?

mily7
21. apr 2016

@pritt98 moja kamarátka má to isté čo ty akurat že malý je od sept v škôlke a už idú k imunol.keďže je stále chorý. možno prehnane iné strany,ja by som aj detskú zmenila ale ak by moje dieťa bolo stále choré necakala by som päť rokov za imunologom,to nie v zlom! myslím že do šiestich rokov sa buduje imunita a v škole by mali byť už deti nie tak nachylne na choroby, kým v škôlke je to normálne. v každom prípade ak sa ti ako máme nieco nezdá nenechavaj sa odbiť nikým a chod si za vyšetreniami ktoré by mohli pomôcť

cuculiatko88
21. apr 2016

Moj maly mal rok yeraz v aprili,od oktobra byva casto chory,zelene sople,dusivy kasel,chrapcanie ked dycha a uz sme u imunologa boli,podla mna ste aj vy tam uz mali byt...

stepanka274
21. apr 2016

Nam pomohlo ked sme sa prestahovali z mesta na dedinu

saska.t
21. apr 2016

U imunologa si uz mala byt davno,kedze sa to neustale opakuje,takze treba hladat pricinu a nie len liecit dosledky,takato casta chorobnost v tomto veku nie je normalna 😉

pritt98
autor
22. apr 2016

DAkujem moc za odpovede baby...problém je v tom, že nás pediatrička nechce poslať...vždy ma nejako odbije...tiež sa mi to nezdá normálne...
Ale vďaka, aspoň vidím, že to nepreháňam a že aj iní majú podobní názor ako ja.

emarekova
22. apr 2016

Tak to mate ,,super" doktorku 🙂 ja som takto zmenila detsku,ked mala dcera 3mesiace lebo stale kaslala,ale jej nic nebolo,nechcela nas nikam poslat,ze od toho je ona..nova doktorka nas povlacila,ale malej zistili ze to ma slaby reflux. K otazke: s malou chodim k imunoalergo asi od troch-styroch rokov. Tiez bola po nastupe do ms kazdu chvilu chora a ja ako dieta som mala imunitu nulovu tak nas poslala

eeffka
22. apr 2016

@pritt98 8r a taketo problemy? na imunologii ste mali byt pred 3rokmi, pridem a ZIADAM!!! nie ze diskutujem. Lekarka ni eje neomylna a radsej mat o vysetrenie viac ako menej

bubelko
22. apr 2016

@pritt98 ak ma len sople, tak by som to neriesila. ak ma ale zakazdym aj teplotu a zapal usi a vynechava aj skolu, tak potom by som ziadala naozaj vysetrenie na imunologii.