Konopný olej na suchú pokožku

sisiska
13. feb 2012

Mamicky, nemate niektora skusenost s konopnym olejom pri zmierneni priznakov suchej pokozky? Moja 2 rocna dcerka ma nadmerne suchu pokozku, nema vyslovene cervene flaky, ale pokozku si skriabe velmi statocne, a tak nam kozna kazala premastovat a pouzivat pripravky na atopicky ekzem. Pouzivam na premastenie lipolotio, niekedy prestriedam s Lipobasou, do kupela olej Linola olbad, skusala som aj rozne sprchovacie gely priamo na atopicku pokozku, ale nejaky vyrazny ucinok som nezaznamenala...chcem sa spytat, ci nemate skusenost s konopnym olejom na zmiernenie takychto priznakov a ci sa podla vas mozu pouzivat aj u takychto malych deticiek...dakujem

janka_pn
13. feb 2012

@sisiska mne alergologicka odporucila tu "konopnu" kozmetiku, neviem uz presne tu znacku, ked mala moja mala asi 2 a pol, ale neskusala som. a aj moja ma viacmenej len veeelmi suchu kozu.

sisiska
autor
13. feb 2012

@janka_pn a co pouzivate? a mala sa ti nahodou nepoti nadmerne?

janka_pn
13. feb 2012

@sisiska nie nepoti sa, aj v lete sa relativne malo poti. pouzivame len excipial lipolotio, ked bolo horsie, tak dubovu koru do vody na kupanie a olivovy olej do vody na kupanie. na tvar v zime niveu proti chladu. ta je fajn.

chovancova27
13. feb 2012

@sisiska Ahoj, ja používam konopnú kozmetiku pre malého od narodenia. Teda hl. konopný olej a krém z konope "robátko". Je to fajn, určite to skús, je to čistá príroda. Nám to pomáha, aj ked malý má stále niekde lišaje, ale u nás je to trochu spojené s nábehom na ekzém, tak z toho musí len vyrásť... ale na lišaje a suchú pokožku nám veľmi pomohol krém od A-derma, je tiež prírodný, z ovsa a je presne na atopickú pokožku. Uberaj sa skôr prírodnými cestami ako lekárnickými...🙂) a do kúpeľa je výborný olej Oilatum, nech Ti ho dr. predpíše, na predpis je zdarma, inak stojí okolo 10€.

desszi
13. feb 2012

@sisiska podobne ako pisala maminka @chovancova27 - mame overenu konopnu kozmetiku od firmy cutishelp (krem ekzem mimi) je vyborny, pomahal nam, schvalila ho aj kozna lekarka, ale ten je skor na male plochy, pokial ma cele telicko suche tak odporucam krem Exomega od A-dermy alebo Ato+ od Biodermy, predsa len su to vacsie balenia a mame overene ze pomahaju. 😉

vikazv
27. apr 2012

@sisiska dobry den, moja mala ma 8mesiacov a ma ekzem...lekarka mi doporucila na vyskusanie konopny olej..tak idem skusit...ale niekde som sa docitala, ze oleje nie su vhodne na pokozku, ze upchavju pory...tak neviem,,,,ja som kupilanormalny olej konopny ,kt. je vhodny aj do uchyne....ako ste na tom vy?....skusili ste?..dakujem

sisiska
autor
30. apr 2012

@vikazv nakoniec som neskusala, mala som obavy, aby som jej viac neuskodila ako pomohla...nakoniec som kupila v lekarni konopnu kozmetiku priamo na ekzem a natieram tou... sampon, olej do kupela, sprchovy krem a krem (balzam) po kupani...

22janka22
31. jan 2014

skuste mrknuut tu na kvalitny olej za dobru cenu http://www.biokamo.sk/solio-zdrave-oleje/konopn...

denula84
1. feb 2014

aj moja mala ma na ruckach cervene suche flaky. tak budem rada ak date vedet co vam pomohlo. 🙂

nutrimas
20. sep 2014

Konopny olej a prirodna kozmetika s jej obsahom ma vlemi pozitivne ucinky pri roznych koznych ochoreniach, ekzemoch, psoriaze..Najviac bioaktivnych latok obsahuju 100% prirodne za studena lisovane oleje. Ich pestry vyber, ako aj kozmeticke pripravky z konope najdete aj v nasej ponuke.
Vnutorne by sme pri ekzemoch odporucali aj bodliakovy olej, ktr. precisti a zaroven posilni pecen, ktr. je najviac zatazena toxinmi.

michaelka
13. okt 2014

Ahoj, moj syn maval ako babatko tiez velmi suchu pokozku a doktorka mi predpisovala mast - kyselinu mliecnu. Je to tiez prirodna a velmi mu pomohla. Ved vyskusaj - stoji to par centov.

janulka_david
23. apr 2017

Ahojte, ja som mala niekolko rokov suchu pokozku a vyskusala som rozne pripravky a nic nepomohlo... moj znamy mi podporucil konopny olej a bola som uz po 2 tyzdnoch velmi spokojna 🙂 mozem odporucit z https://www.najtelo.com/produkty/extra-panensky...

fatimuska
4. máj 2017

@janulka_david zdravím a mozem ho natierať aj na.pokožku?