Ktorý bezdotykový teplomer je lepší?

veronika1417
26. máj 2012

Ktory je spolahlivejsi, presnejsi? Bezdotykovy teplomer co meria teplotu v usku alebo ten, ktory meria teplotu na cielku - spanku dietatka??? Poradte prosim, dakujem 😉

asfodelka
26. máj 2012

my sme boli dnes na pohotovosti a doktorka merala bezdotykovym na cele. myslim ze ak by niektore neboli spolahlive tak sa nevyrabaju. ale osobne neverim ani jednemu bezdotykovemu. mame digitalny teplomer.

kocko
26. máj 2012

Tak nám v nemocnici merali bezdotykovým na čele. Museli to opakovať tri krát, lebo prvý krát nám ukazalo zvýšenú teplotu.
A nakoniec sme teplotu nemali a mohli sme ísť na operáciu....Doma už dávno používame digitálny a sme veľmi spokojný....

beja6
26. máj 2012

pouzivame tiez digitalny a ja vyhradne prilozenim ku konecniku dietata,tam je to najpresnejsie

halienka
26. máj 2012

Ja som nedávno kúpila bezdotykový na čelo Microlife NC 100 a som dosť sklamaná. Kým som ho kúpila, tak som hľadala aj tu aj kade tade po fórach referencie a bol jedne z najchválenejších, tak som ho kúpila, išlo mi hlavne o meranie v noci aby som malú nemusela kvôli tomu budiť. Avšak nikdy, naozaj snáď nikdy nenameral takú istú hodnotu ako digitálny. Niekedy sa blížil inokedy bol dosť ďaleko. Po čase som našla spôsob ako merať aby bola tá hodnota ako tak presne odmeraná, ale aj tak to beriem skôr len ako orientačnú hodnotu a nie presnú. Druhá vec čo ma na tom štve je zvuková signalizácia, po nameraní ak je teplota zvýšená začne pípať ako blbý, čiže darmo má človek bezdotykový teplomer aby v noci nezobudil dieťa, to blbé pípanie v momente domerania ho zobudí zaručene. Ako keby nestačila svetelná signalizácia - keď teplota presiahne 38 tak zasvieti displej na červeno, dovtedy je zelený. Neviem načo to musí tak bezhlavo pípať. Ale to som si bohužiaľ pred kupovaním neuvedomila. Neviem aké sú tie do ucha, kámoška to má a tiež vravela, že to nie je bohvieako presné, že sa tiež musí vedieť ako to do toho ucha strčiť, stačí že sa dieťatko zavrtí (keď v spánku zacíti, že mu niekto niečo pchá do uška) a už je tým meranie ovplyvnené. Takže ja naďalej meriam cez deň digitálnym, v noci risknem aj týmto aby som malú neotravovala digitálnym, ale spolieham sa aj na svoj inštinkt, chytím čielko porovnám z hodnotou na bezdotykovom a usúdim či je to tak zlé aby som ju prebrala, teplotu riadne zmerala a dala sirup proti teplote.

luciana789
26. máj 2012

tiež som kúpila bezdotykový, aby som malého nemusela v noci budiť, ale zostala som sklamaná, veľmi nepresne meral, raz mal malý teplotu a za pár sekúnd nie, rozdiely boli aj 1 - 1,5 stupňa, stále 60 eur, meriame výlučne digitálnym v konečníku

hradnapani
26. máj 2012

mame presne ten isty ako @halienka (bezdotykovy microlife) a zial, jej slova musim potvrdit. Velke sklamanie, vyhodene peniaze, nepresne meranie a zvukova signalizacia, ktora dieta spolahlivo zobudi 😒

zuzka1008
26. máj 2012

tieto teplomery su velmi nepresne, ja mam digit, sme s nim spokojní, za par sec. odmeria