Kúpele pre dieťa, ktoré užívalo 8x antibiotiká za 4 mesiace

maja099
6. jan 2014

Ahojte maminky. Od septembra máme večný problém - choroby. Začala chodiť do škôlky, ale ochorie aj keď tam nechodí - napr. teraz cez sviatky. Za 4 mesiace 8x antibiotiká /zapálené priedušky, priedušnica, pneumokok v nose, strašne dráždivé kašle/ a aj popri tom menšie choroby - sople, kašeľ... Imunita je podľa mňa úplne na bode mrazu. Boli sme aj na alergo - zistená alergia na roztoče, plesne. Uvažujem nad kúpeľnou liečbou. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti? Myslíte že by to v našom prípade prešlo cez poisťovňu? Som už zúfalá. ☹

jonas17
6. jan 2014

@maja099 ja to píšem v každej druhej téme...treba dieťaťu upraviť stravu, strava je základ zdravia...čo tvoje dieťa papá? vynechať mlieko, pšenicu, cukor, dávať veľa-veľa zeleniny, ovocia, žiadne sladkosti, pudinky a podobné veci...sople znamenajú, že je dieťa zahlienené, tým sa zbavuje škodlivých látok vo svojom tele..k tomu školkárske baktérie a už sa to točí dookola..zarazilo ma, že v dnešnej dobe vám lekárka predpísala 8x atb...vzala by som kartu a našla si takú, ktorá bude dieťa aj liečiť, zaujímať sa, čo je, či je otužované...

iveta70
6. jan 2014

@maja099 odporucam Srobarov ustav v Dolnom Smokovci, robia tam diagnostiku. Staci odporucenie od pediatra... inak v inej teme je o tomto ustave vela. Ja som tam bola a fakt odporucam...🙂

maja099
autor
6. jan 2014

@jonas17 mlieko pije len kozie - kvoli atopickemu ekzemu. ziadne citrusove ovocie taktie nemoze. snazim sa davat kazdy den nejaku zeleninu, ovocie, ale sladkostiam sa teda zatial nevhyneme. o doktorke uvazujem uz dost dlho, mam pocit ze ma toho vela a nenajde si cas na zamyslenie sa nad problemom. ale v nasom meste zrejme lepsie nenajdem - teda podla toho co hovoria ostatni...

j93375
6. jan 2014

@maja099 a ake stare mas dietatko?

maja099
autor
6. jan 2014

@j93375 tri roky

j93375
6. jan 2014

@maja099 lebo ak nema 3 roky, a ako pises ze ma uz kadeco napr.ten ae,tak ja by som do skolky este nedavala, a aj hned odhlasila ak to tolko tych liekov ozaj pobrala, nam to tiez detska dr odporucia, ze to je nieco ako "mnoziaren bacilov", proste z nezodpovednymi mamickami nespravis nic, aj nasa do 3 roko mala atb. 2x v zivota a po nastupe do skolky hruuuza, ja kebyze nemusim tak ju tam nedam, ale my uz budeme mat cez 4 a surne uz potrebovala kolektiv. My sme z dediny tu nie su moc deti ani v rodine tak preto, a ku ktorej dr chodite vo Vk?...a do ktorej skolky, lebo my tiez nosime do vk.

janinah
6. jan 2014

aj moje dieťa má alergiu na roztoče,plesne,veľmi odporúčam obliečky Pristine
http://www.stopalergii.sk/barierove-obliecky-pr...

janinah
6. jan 2014

a určite by som ju odhlasila zo škôlky a vybavovala predlženú RD zo zdrav.dôvodov ešte aspoň nna rok,kúpele sú cca mesiac a potom ďalej čo?

livka23
6. jan 2014

My sme brali antibiotika kazdu chvilu, potom nam lekar odporucil Imunoglukan. Odkedy ho syncek uziva, nemame ziadne zdravotne problemy. Mozem len odporucit

maznacik007
6. jan 2014

@maja099 co sa tyka srobarovho ustavu tak tam zavisi aku ma dieta zdravotnu poistovnu ... vseobecka nie je problem, dovera ano ti to schvaluju ... a dieta do troch rokov nema narok na kupele z dovodu respir. ochoreni a pod... predtym si ju mala v pase uvedenu a mala k dnesku tusim dva roky a desat mesiacov ... neviem presne ale tri to neboli..

takze podat navrh na kupele mozes az ked bude mat tri roky ... teraz podla pasu este nema... na kupele potrebujes odporucanie odborneho lekara ...ku ktoremu chodite napr. alergologa, imunologa...

ale teda ja by som sa zamyslela najprv nad liecbou ... lebo lekar by tolko atb nemal davat v tak kratkom obdobi ... zo skolky by som ju vybrala ... min. na toto obdobie ....

maja099
autor
6. jan 2014

@j93375 chodime k Noskovej. a do skolky na SNP. dala som ju skor preto, lebo som uz musela ist do prace, kedze zijeme same dve a uz sa to financne nedalo zvladat. a takto sme dopadli ☹

yanielka
6. jan 2014

tak neviem ci kupele az tak pomozu, v prvom rade treba mat pod kontrolou alergiu pretoze ta je pricinou soplov a kasla a ked sa ti na to nabalia slachtene skolkarske bacily tak to je zle. Posilnovat imunitu, ale ja ziadnym takym imunoglukanom a inym veciam neverim, mala toho pojedla na mraky a aj tak bola skoro 3 roky v skolke non-stop soplava, zacali sme s chlorelou , obmedzili mliecne vyrobky a sladkosti, zacala plavat a sice sople obcas mava, ale od septembra bola doma iba 1 den. A naozaj doma "precisti" vzduch od roztocov ja mam taku istu alergiu roztoce a vzdusne plesne, tak s tymi plesnami nic neurobim, ale s roztocmi zatocit vies.....

jonas17
6. jan 2014

@maja099 treba zistiť, prečo je dieťa choré, nie dávať lieky, lieky problémy len potlačia, nie odstránia...a zelenina a ovocie má tvoriť 70perc. dennej stravy, nie jeden kus denne...ked začnete dobre jesť, problémy zmiznú. a sladkosti sú problém? ved nekúpim a hotovo...

j93375
6. jan 2014

@maja099 hm....tak to je zle,ked to mas takto,ze ste same. Ale aj tak ked ti je casto chora tak v tej praci asi vela nezarobis,ked si na ocr. No neviem ci je Noskova vo vk naj...my chodime ku detskej, ku Sandokanu, predtym k Renyovej, to su podla mna prave detske lekarky, su tam odjakziva. My do skolky na Polnu, ale naj je vraj na Tucekovej, nemas moznost tam davat?....tam su len 2 triedy, by ti mozno skor pomohli, ako v takychto vacsich skolkach.

janinah
6. jan 2014

@yanielka máme čistička vzduchu s ionizátorom konkretne túto
http://www.ionic-care.sk/objednavka/34-ppc02.ht...

janinah
6. jan 2014

@jonas17 lenže sú aj deti ako môj,ktorý žiadne ovocie ani zeleninu nevezme do úst,a robila som všetko možné,čo sa/ho zabijem? 😉

jonas17
6. jan 2014

@janinah nie, jeho nezabíjaj 😀 to že neje ovocie a zeleninu je tvoja chyba, nie jeho 😀 dieťa papá to, čo ho rodičia doma naučia 😀 ved ako polročné , ked začínami s prvými príkrmami, nepôjde do tesca na nákup, ani do špajze po brumíka 😀 papá len to, čo mu mamimka ponúkne 😀 a najoblúbenejšia téma na koni je, od ktorého mesiaca možem dať dieťaťu pribináčik? a potom vo veku troch rokov vraj deti neveznú do pusy ovocie a zeleninu ...tak z čoho majú mať vitamíny, živiny, z čoho majú rásť, byť zdravé? z lentiliek a halušiek to nebude 😝 nepíšem o tebe, ale všeobecne, neber to osobne 😝

yanielka
6. jan 2014

@janinah aj moja je neovocna a nezeleniniova, aj take deti su, pritom mladsi aj my dospeli jeme ovocie aj zeleninu, ale ona nie max. jablko, banan aj to kazdy druhy den, na silu to nema vyznam, to im len viac zhnusis, takze ja obcas urobim nejake jablkove lievance, alebo nejake zeleninove placky to zje, v lete zase robim z ovocia drt a robim z toho nanuty to moze🙂 ale v zivote sa mi u nej nestalo , aby si vypytala ovocie alebo zeleninu zial....

janinah
6. jan 2014

@jonas17 neberiem to osobne,moja chyba to nie je,ak rovnako vychovávaš deti čo sa jedenia týka a jedno zje všetko a druhé skoro nič....

j93375
6. jan 2014

@janinah presne ani moja nie je ovocna ani zeleninova, a do 3 rokov mala atb.2x za zivot, teraz skolkou je to uz ine.... tiez neviem ako na nu, a darmo mame velku zahradu ovocie zelenina cele leto poruke, takze vidi,ze to my jeme a nic moc ona z toho nezje, no nezabijem ju.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja099
autor
6. jan 2014

@jonas17 tiež som zástankyňa ovocia a zeleniny, ale len taká pikoška - moja neter nezje ani 1 ovocie a ani zeleninu za celý rok a jej imunitu by jej mohli závidieť aj dospelí.

maja099
autor
6. jan 2014

@kinna kozie mlieko už pije cca rok, aj čerstvé kým bola sezóna, teraz nemám na výber a dávam sušené 100% kozie, ale tak či onak bývala chorá a nám osobne sa po ňom nepolepšilo ☹

mmartina78
6. jan 2014

V tom srobarovom ustave su deti spolu s rodicom, alebo ako to je?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmartina78
6. jan 2014

@kinna a termin si mozem naplanovat? a na ako dlho sa tam chodi?

yanielka
6. jan 2014

@jonas17 tak tu ti budem protirecit, nasej starsej dcere som ponukala ovocie a zeleniunu rovnako ako mladsiemu synovi, my s manzelom jedavame aj ovocie aj zeleninu, ale ona to proste nema rada. Mladsi zje viac ovocia a zeleniny ako ona a pribinacek mala prvykrat v roku a pol aj to domaci, brumikov neznasa🙂 celkovo neje vela sladkosti a uz vobec nie kazdy den, obcas ma kinderko, ale ja nie som ani zastanca uplneho a striktneho odmietania vsetkeho "nezdraveho" (napr. kinder cokolada) neskor sa k tomu deti dostanu a nebudu vediet prestat, takze vsetkeho s mierou. ........a suhlasim, ze zje, to co kupim, ale aj dospeli maju svoje chute a ked raz nema rada ovocie a zeleninu mozem jej to prestierat 5x do dna zje trosku a koniec nebude to vyhladavat a mozem sa aj na mihalnice postavit!

csikike
6. jan 2014

@jonas17 tiez mam deti rovnako vychovane co sa stravy tyka, kojene, prikrmovane podla tabuliek, zatial co maly (6r) nezje ziadnu zeleninu okrem spenatu a bôbu, ovocie len zriedka, mala (4r) zje vsetko ovocie, vsetku zeleninu. My sa stravujeme takmer vylucne na zelenine, ziadne mlieko (viez ze ani sysry by sa nemali, ale zial toho sa zatial vzdat neviem), ak uz pouzivam muku, tak vylucne spaldovu, pohankovu, cukor ak musim tak brezovy, prip. z kokosovych kvetov.

csikike
6. jan 2014

@maja099 urcite by som uvazovala nad zmenou lekarky, nie vsetko treba riesit atb. ale nato musi byt aj dokina naklonena tym stylom, pripadne ty musis byt dost silna nato, aby si nepodlahla natlaku a skusila to riesit inac...a ako @jonas17 napisala, vsetko je o strave
skus jej zvysovat imunitu napr. manuka med, nam pomaha aj lanovy olej, zvisit davku vit C a D. proste hladat pricinu vzniku choroby, nie ich potlacit