Môže sa pleť po dlhšom používaní Aknekoloru zhoršiť?

15. apr 2019
Dobrý deň,

vždy som mala akné pred menzesom. Bola som na čistení pleti a tam mi odporucili použivať Aknecolor. V lekárni som si ho kúpila a používam ho aj ako normálny make up už 2-3 mesiace.

V poslednej dobe mám pleť hrozne vyhádzanú, natieram si ju stále tým istým Aknecolorom po celej tvári. Pleť mám mastnejšiu.

Môže sa stať, že po takej dobe a každodennom používaní Aknecoloru sa mi zhoršila pleť?

Ďakujem
Dobrý deň,

Aknecolor je určený na dlhodobé používanie. Keby ste ho zle znášali, tak podľa mňa by sa Vám komplikácie objavili už skôr.

I napriek tomu ho skúste pár dni nepoužívať a uvidíte, či sa niečo zmení. Prípadne sa skúste zamyslieť, či ste nejedli potraviny, ktoré zvyknú podráždiť pokožku ako napríklad orechy alebo čokoládu. Prípadne nejaké ovocie čo ste dlhšie nemali.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli