Môžem užívať duphaston ?

sida456
13. aug 2018

Môžem užívať duphaston keď som tehotná. ? Na začiatku tehotenstva, pozitívny test mi vyšiel a dr.na sone videla len niečo malinké. Tehotenstvo ešte nepotvrdila. Ale mám užívať duphaston.

luciq13
13. aug 2018

@sida456 ak ti ho predpisala doktorka tak ho urcite mozes brat. Aj ja som tehotna a doktorka mi ho predpisala aby som ho mala poruke ak by bolo treba.

veronice
13. aug 2018

@sida456 nakolko tento liek sluzi na udrzanie a podporu tehotenstva, ano, mozes ho uzivat.

luciq13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
13. aug 2018

@veronice Udržiavanie a podporu tehotenstva, pokiaľ je všetko v poriadku? Nie náhodou vtedy, keď je riziko neudržania plodu? Prečo je potom na predpis? Určite by som ho neužívala, ak by som nešpinila a nemala ťažkosti. Je to hormonálny liek.

veronice
13. aug 2018

@asia83 no ale autorka pise ze jej to kazala brat lekarka...cize predpokladam ze jej ho predpisala. A niekde som tu citala ze ho baby brali na oddialenie menstruacie takze da sa brat aj mimo tehotenstva. Kazdopadne ked mi lekar predpise nejaky liek urcite by som ho neprestala brat na zaklade odporucani zien tu na MK ;) lekarka ma na to skolu a prax...verim ze vie co robi...

sida456
autor
13. aug 2018

@sida456 áno dr. Mi ho predpísala..... povedala mi že že to neškodí plodu..... len moj priateľ sa obava či náhodou to Neni škodlivé na plod tak preto som sa opýtala. Každopádne ho budem užívať naďalej. Dakujem

sida456
autor
13. aug 2018

@asia83 spinila som, už nespinim ale užívam ho naďalej.

shilla23
13. aug 2018

@sida456 duphaston sa dáva presne ako si napísala na podporu a udržanie tehotenstva.. liek je pre plod neškodný užívajú ho tisíce mamičiek tak ako aj ja ..po prvom potrate ktorý začal tiez spinenim mi ho dala hneď od začiatku môjho druhého tehotenstva spolu s ascorutinom kt je na podporu žil a na predideni krvacania.. zatiaľ klip klop klop beriem ho pár týždňov a žiadne problémy..držím palceky 😊

asia83
14. aug 2018

@veronice To som nečítala, že doktorka kázala, tak to treba brať do 13. týždňa.

veronice
14. aug 2018

@asia83 ja som 18tt a beriem ho stale takze aj toto je individualne...ja som do 16tt spinila...

asia83
14. aug 2018

@veronice Pokiaľ skončí špinenie. Pokiaľ špiníte ďalej, tak určite ho treba brať ďalej podľa pokynov doktorky.

lady911
14. aug 2018

@sida456 nie je to škodlivé. Ja som ho užívala do 14.tt od začiatku tehu. Treba počúvať lekárov, a ak ti niečo nesedí, tak sa spýtaj doktora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre