Paradentóza a tehotenstvo

sonia1501
8. mar 2015

Ahojte, mam pocit, ze je to ono, ale v pokrocilom stadiu, uplne sa mi odlupuju dasna od zubov, som v 32tt, chcela som pockat do porodu, vlastne riesit to po porode, ked uz mozem brat nejake lieky, nemam tusenie ako sa lieci taka paradentoza, k zubnej dr. nemam kedy ist pravdepodobne ani nepojdem, skusam zatial len prirodne co som vycitala z netu... ale vraj je to dlhodoby proces kym sa to zacne upravovat, sama seba sa pytam, ci mi tie dasna niekedy znovu zrastu, ci sa to bude len zhorsovat? Nema niekto skusenosti ako sa lieci, ci sa to da vobec vyliecit, ci mam cakat kedy mi zuby vypadnu? mam len 33r, nechcem vyzerat ako stare babky bezzube :o( Som zufala..

maca283
8. mar 2015

Ahoj netreba zufat Ja byt tebou skusim pastu z LR stoji 6,10 a do pasty by som si dala kvapku tea tree s manukou rosaliny s justu Mne to pomohlo a možes to aj teraz ked si tehotna Ale netvrdim že ti to uplne vylieči ale isto pomoze

trgypadl
8. mar 2015

@sonia1501 lacalut alebo parodontax pravidelne pouzivat rano a vecer

hori
8. mar 2015

ja by som k tej zubnej predsa len isa uz teraz... totiz od isteho stadia, ked uz dasna zacnu ustupovat je paradentoza nezvratna, da sa iba spomalit, nic nedorastie naspat... po porode to bude prast ako uhod - iste budes chciet dojcit, pojde vela vapnika prec, ak sa k tomu prida ubudanie kosti, tak sa ti zuby mozu ozaj rozkyvat... dr. ti to pozrie, v akom je to stadiu a da ti odporucenia... mne dost pomaha aj dentalna hygienicka, to je pri paradentoze absolutny zaklad absolvovat sedenie aspon raz za 3 mesiace...

sonia1501
autor
8. mar 2015

@hori mne dasno neustupa, ale ako keby bola odlepena od zuba a tak odstava. Ukazala som to mame a ona bola uplne z toho vydesena a vydesila aj mna. Doteraz som to brala s rezervou, ze to mozno suvisi s tehotenstvom, vlastne uz pred tehot. som si vsimla, ze som dost na vetvy so svojim zdravim, totiz nemam vobec cas sa o seba starat ani uz nejem zdrave, len nieco co rychlo zasyti, vlasy mi dost vypadli, takze som to pripisovala aj tomu, ze mam asi maly prijem vitaminov a gynekolog mi potvrdil aj anemiu.. Takze to samo asi nezmizne hmm, no budem si musiet naozaj najst cas a zajst k zubarke. Mam pastu a zub. vodu Santoin, kt. sa pouziva pri paradentoze, trosku mi aj pomohla, ale mam jedno take skarede miesto, kde sa mi ta koza ci dasno normalne odlepila od zuba :o(

alexandra28
8. mar 2015

@sonia1501 Ahoj viem presne o čom píšeš. Počas tehotenstva som to mala aj ja. Niečo neskutočné a ako to bolelo ☹ ešte teraz keď si na to pomyslím tak to bolí. Mne na to nepomohlo nič po pôrode sa to trošku znormalizovalo ale nič extra. Ale u nás je to dedičné ☹ Moja mamina to má a ja tak isto a tiež aj strašný zubný kameň. Keď som bola u zubárky, že ho chcem zbrúsiť tak mi povedala, že ak ho dám preč tak sa mi rozkolíšu zuby a časom vypadajú takže som to radšej neriskovala. Od vtedy sa smejem tak aby to nebolo vidno☹

maca283
8. mar 2015

@sonia1501 A teraz sa to ukazuje že telu nieco chyba :(

zabina27
8. mar 2015

@sonia1501 poradit ti neviem, ale po porode budes mat isto na vsetko menej casu ako teraz a take nieco, ako doktora pre seba sa ti bude najmenej chciet riesit. chod teraz, mozno ti aspon poradi, co mas robit, co nie, ak by aj nedala kvoli tehu lieky, mozno doporuci nejake prirodne veci, pripadne ti aspon povie, co si o tom mysli a ze kedy teda mas prist

wicka5
22. mar 2017

@sonia1501 ahoj, mam podobny problem, mozes mi prosim ta povedat, co ti nakoniec lekar povedal a odporucil? Dakujem

sonia1501
autor
27. mar 2017

@wicka5 Ahoj, nakoniec som v aprili porodila a k zubnej dr. som sa vybrala az v oktobri, ked som uz nekojila a vobec som sa k nej dostala. Nakoniec mi vycistila spodne zuby od zubneho kamena, vobec to nebolelo, ani injekciu som na to nepotrebovala a doporucila mi zubnu pastu paradontax, ktoru poznas aj z reklamy, /no ja som ju dovtedy nevyskusala/ doporucila mi cistit si zuby minimalne raz do dna hlavne najlepsie vecer vycistit si medzizubny priestor dentalnou nitou. Cuduj sa svete pomohlo, dasna mi nove nenarastli ale aspon drzia. No keby som to vedela, tak pojdem k zubarke skor, aj pocas tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre