Rosacea

janka300
28. feb 2013

trpí niekto týmto ochorením? čoraz častejšie ma páli k večeru celá tvár, najma líca. Už vyše pol roka sa mi tvoria po nose červený popraskané žilky a všimla som si tri také malé vriedky, môže to byť toto ochorenie?

martinazvo
28. feb 2013

ahoj, ja mam tuto diagnozu, neries to sama a necakaj, bez ku koznej, mna dala do poriadku za nieco vyse roka a odvtedy mam pokoj, viem ako sa chovat a ako sa o plet starat... drzim palce

sendy182
28. feb 2013

@janka300 neboj len choď ku dobrej kožnej......teraz je kopec kvalitných prípravkov na pleť len sa musíš poradiť s doki......a neskôr možno lekárska kozmetička

janka300
autor
28. feb 2013

@sendy182 teraz čítam na nete informácie, normálne plačem, ked som ti to všetko prečítala..už vyše pol roka mám čoraz viac popraskaných žiliek po nose, takže to sú tie príznaky ? da sa to vôbec odstrániť?

dadkaa
28. feb 2013

@martinazvo ahoj aj mna toto trapi, a ako sa da liecit ??? brala si nejake ATB ???

janka300
autor
28. feb 2013

@dadkaa aké boli u teba príznaky?

martinazvo
28. feb 2013

@dadkaa ahoj, no najprv zmena celej kozmetiky, ja som nabehla na Sensibio rad od Biodermy... potom 3 antibiotika po sebe a vyse pol roka narocna roacuttanova liecba (s povinnou antikoncepciou lebo by to zabilo plod)... a potom uz bol klud, samozrejme mam pravidla ako sa chovat na slnku, co pouzivat a taak...

janka300
autor
28. feb 2013

@martinazvo A mala si aj tie rozšírené cievky? lebo ja ich mam všade, tak neviem, či to je prvý príznak toho ochorenia, dakujem za odpoved

martinazvo
28. feb 2013

@janka300 aj hlboke hrbolce (lica, brada a okolo nosa a nos), flaky, cievky... vsetko som uz mala a nic nepomahalo... ja som na to prisla s koznou az po 30-tke...

janka300
autor
28. feb 2013

ja mam rozšírené cievky po celom nose
a objavili sa i také tri pluzgieriky a kazdy večer ma páli tvár, líca...štípu ma...môze to byt ono? a zmizlo ti to po liečbe?

jessica2225
28. feb 2013

tak ja to mám už vyše 10 rokov, pred dvomi rokmi som brala curakne pol roka, plet som mala potom krásnu, ale teraz cez zimu to mám zase, vrátilo sa mi to, som zúfalá, no des

marlene
28. feb 2013

mne sa vyvinula rosacea z perioralnej dermatitidy a posledne roky som uz bola uplne na dne ,brala atb a pred rokom som zacala brat roacuttan a konecne su pluzgieriky prec,este mam sice trocha zacervenane miesta ,ale neda sa to porovnat s tym co som mala predtym. nemala som tak dlho cakat s roacuttanom,ja som ho nechcela brat kvoli peceni,ale nakoniec to bola moja posledna sanca. ja len dufam,ze po vysadeni sa mi nevrati.

janka300
autor
28. feb 2013

@marlene môzes mi napisat tvoje prvotné príznaky? lebo ja som uz totálne zufala☹ po nose mam červené žilky a kazdy vecer ma pali tvar

sendy182
28. feb 2013

@janka300 ach a nevieš si spomenúť čo bolo prvým príznakom? ešte nevieš či ide o toto ochorenie........nemohlo to byť i z nesprávneho kozmetického prípravku.............baby neviem nemožte užívať aj ascorutin? ten spevňuje cievy.......
@marlene .....a čo laser? http://www.lady.sk/index.php?id=4734&kategoria=98

janka300
autor
28. feb 2013

Ešte mám otázku, často mávam hnisavý zápal mandlí, môže to byť z toho?

janka300
autor
28. feb 2013

@sendy182 najprv sa mi začali robiť žilky po nose...celý mi popukal a teraz mam tam pľuzgieriky a posledné dva týžždne mam čerevenu tvar...a hrozne ma páli☹

marlene
28. feb 2013

@janka300 ,

zacervenanie v okli nosa,brady ,opuchy strasne to bolelo a potom sa pridali take vodnate pluzgieriky ,len u mna to stal diagnostikovali ako perioralnu dermatitidu a brala som 3 roky s prestavkami atb ,ale ku koncu ked som ich vysadila boli intervaly co mi znova choroba prepukla stale kratsie. predtym som vyskusala vsetko mozne-vysadila som urcite jedla,robila ocisty,skusila hömeopatiu,bylinky ...ale mne to zacalo este vd etskom veku ,par rokov som mala pokoj,potom okolo 30 ky som mala dost tazku formu-pomohli mi atb a v podstate az po siedmych rokoch hormonalnymi zmenami v tehotenstve mi zasa prepukla a tahalo sa to so mnou az do minuleho rokuked som zacal brat ten roccutan.

sendy182
28. feb 2013

@janka300 tak to potom neváhaj a radšej čo najskôr ku dermatologičke.... 😉 ........viem že to nesúvisi z témou no mne sa po dlhodobom úžívaní jedného a toho istého krému urobila taká alergia že horor.......celá vysypaná červená ako rak......som bežala ku kožnej......až potom som zistila že do toho krému ktorý som užívala roky dali novú prísadu a toto bola moja reakcia...........umývala som sa jarišškovou vodou...ktorá bola na predpis.... žiadnu kozmetiku som nemohla asi 3 mesiace.......potom mi dala taký krém a ten mi dosť pomohol.....pleť som mala ako z hodvábu.........no tiež sa nemohol užívať dlhodobo..kvôli kortikoidám 😉 ......určite by ti mal pomôcť Bekomplex................

janka300
autor
28. feb 2013

ja trpím nadvahou, velmi zle som sa stravovala, žrala som sladkosti celé dni, pila sladké vody a tomu som pripisovala tie rozšírené žilky po tvári, ale ako cítam o tých príznakoch, velľmi ma pália líca a ze to je prvý príznak☹

martinazvo
1. mar 2013

@janka300 ak ti mozem poradit, neries konika a chod ku koznej, cim skor tym lepsie !!!

janka300
autor
1. mar 2013

@martinazvo ved sa chystám, ešte sa chcem spýtať, tie čerevené žilky pukajú a to sú potom tie červené miesta? akú kozmetiku pouzívate?

martinazvo
1. mar 2013

@janka300 ja som nabehla na Sensibio rad od Biodermy... neda sa povedat ze to praska... len je cela plet podrazdena, reaktivna a velmi velmi citliva, to potom uz clovek nevie co je z coho a preco ☹

janka300
autor
1. mar 2013

prepáč za toľko otázok, ja som z toho uplne hotova, po nose mam popraskané žilky, také cievky a uz druhy tyzden ma pali tvár v oblasti líc, kožná ma zoberie az o týžden, tak som hotová, lebo si myslím, ze je to práve toto ochorenie, užívam antikoncepciu, tak neviem, či je aj toto spúšťačom. Dala si si tie rozšírené cievky odstranovať? lebo ja ich mam po celom nose

dadkaa
1. mar 2013

mne dala doktorka taku vodicku namiesanu v lekarni asi ATBticku no po mesacnom uzivani mi bolo este horsie ako predtym, viac ma to palilo a stipalo tak som to vysadila, kupila som si kozmetiku od LA ROCHE POsay, nezda sa mi ze to mam lepsie ale aspon ma nestipe tvar a mam to ukludnenejsie. buduci tyzden idem na kozne tak sa informujem aku liecbu treba nasadit, aby som vedela ci doktorka postupuje dobre, lebo to co mi dala mi fakt nerobilo dobre. rada by som sa toho tiez zbavila a aspon utlmila ak sa to neda vyliecit deinitivne. vraj cim skor sa zacne tym je lepsia nadej. ja som tiez dlho cakala a vlastne som nevedela co mi je az som sa raz rozpravala s jednou doktorkou a ona mi povedala o co ide. najhorsie je ked je clovek v strese tak
@janka300 klud chod ku doktorke a mozeme sa liecit spolu, cez konika, podporovat sa a tak, a dako to prekoname coty na to 🙂

martinazvo
1. mar 2013

@dadkaa zial rosacea je nevyliecitelna, da sa to len udrziavat v kludnom stave... ztv. neaktivnom...

janka300
autor
1. mar 2013

@dadkaa ked to teraz čítam na nete, tak mám chuť si to ísť hodiť☹ dúfala som, že ja to mám len zo stravy, nakoľko mám žilky rozšírené aj po nohách, rapídne som pribrala, veľmi zle sa stravovala a v živote by mi nenapadlo, že to môze byt toto..od včera večera ma palia miesta pod očami...čerevené to nemam, ale pali to ak fras

janka300
autor
1. mar 2013

@dadkaa ešte mám otazku, veľa sa píše o vyrážkach pri tomto ochorení, ja zatiaľ nevídím žiadne, len tie popraskané žilky a pálenie tváre, to sa u teba dostavilo neskôr? myslím vyrážky, alebo si bez nich?

dadkaa
1. mar 2013

@janka300 ahoj ja nemam ziadne vyrazky, len take sem tam... strasne to pali ak sa naozaj stresujes, tak skus sa dako ukludnit... nepi nic horuce, palive . ja sama som bola u doktorky pred pol rokom, zijem v zahranici, takze ked som bola doma, bud.tyzden idem znova a uvidim co sa dozviem viac, no to co mne dala na koznom mi moc nepomohlo skor ma to este viac palilo. s dobrou kozmetikou som to ukludnila ale vidim ze to nieje ono tak som zvedava co sa dozviem. urcite si dam predpisat ATB alebo tie leky co spominaju dievcata tam hore, co uz musime sa stym zmierit... pozri ja to mam este horsie mne sa robia este aj cervene flaky pokrku a hrudniku ale neviem ci pre tuto chorobu to je asi zo stresu, 🙄

janka300
autor
1. mar 2013

@dadkaa Neskúšali ste rôzne detoxi? Mne sa nechce veriť, že čerevené poproskané žilky sú zo stresu. Pretože toto je vlastne rosacea, začiatočná fáza su poproskané žilky. Narazila som na jednu zahraničnú diskusiu a tam sa uvádzalo, že treba to riešiť zvnútra. Začala som fungovať od dnešného dna len na ovocí a zelenine. Pijem bio zelený jačmeň, a chystám sa na alternatívnu liečbu. Objednaná som k dvom kožným, ale maste nepomôžu, a lieky užívať nechcem. Tvar mám červenú počas večera, a dnes cely den ma pali tvar v okolí líc, ale ja som taká vystresovaná, že sa mi trasú ruky, takže som v strašnom strese, už si namysľam všetko možné.

janka300
autor
1. mar 2013

Bola by som rada keby sa zapojilo viac ľudí, ktorí trpia týmto ochorením a pridali ich skúsenosti s liečbou. Vraj to spôsobuje aj helikobakter, prípadne časté zápaly. Ja mam opakované zápaly mandlí. Takže neviem

dadkaa
1. mar 2013

@janka300 nie to nieje zo stresu, ale vtedy mna pali cela tvar ked som v strese alebo po horucej sprche, alebo vycerpana pridem z prace a zjem horucu polievku ( co mam tak rada) tak ma to hned rozohreje ze tvar ako rak a mne z toho pridu aj tie flaky. mozno by to slo aj nejak inak no ja mam teraz ine problemy nie so mnou ale z dcerkou takze viem zeby som to nemala davat bokom ale nemyslim na to a nehladam tie alternaivy, takze ak nieco najdes budem velmi rada ak poradis a vpises to sem, ja nemam casu ☹ . trapime sa s dcerkou tiez z chorobami tak mna toto stresuje a viem o tom zeby som sa nemala no nejde to, tak to ja sa vzdy klepem pri strese ako ty.... niekedy pred pol rokom som bola na tom istom ako ty ked som prisla ze to mam. ja som este vycitala ze to moze byt aj z roztocov, teda ak si alergicka, neviem co je na tom pravdy, no asi ten prach je dost zly na nase plet.