Silná bolesť a dojčenie. Čo robiť?

tun1ska
14. mar 2012

Ahojte. Obraciam sa na vás, skúsené maminy, s prosbou o pomoc, radu. Už dlhšie mám problémy s chrbticou, žijem s tým, mám vysunutú platničku. Momentálne posledný týždeň sa to vystupňovalo, bolesť je strašne silná, vystreľuje do nôh, a to nevravím ani o pocitoch pri sedení, ke´d dojčím..tisíc pichajúcich ihiel..Trpne mi pravá ruka a pri vyberaní malej z postieľky pozbieram všetky sily, aby som ju zdvihla a nespadla mi pritom...Kto zažil, uverí..Pri neurologičke som bola asi pred mesiacom, ale nič mi nemohla dať- žiadne lieky, infúzie- nakoľko stále plne dojčím moju 5-mesačnú dcérku. A mienim čo najdlhšie. Preto vás prosím o rady, ako si zmierniť bolesť, tipy pri silnej bolesti a dojčení...Malá cíti, že niesom ok, hoci sa veľmi snažím odosobníť..Ďakujem veľmi pekne 😅

martuska75
14. mar 2012

tiež mám problém s chrbticou a chodím na masáže. veľmi mi to pomáha. odporúčam. Ale musíš si nájst kvalitného terapeuta/tku. Na začiatku som chodila aj obdeň teraz raz do týždňa.

strapco13
14. mar 2012

su lieky ktore mozes pri dojceni...napis mi ake lieky by ti dala /kludne do IP/ a ja poriem ci ich mozes, pripadne najdeme altrenativu, ktora sa pri dojceni moze
pomohlo by cvicenie a rehabilitacia, ci masaze
a ak mala spi v noci v postielke..daj si ju k sebe do postele..nebudes sa musiet tolko pre hu zohynat do postielky..tvoje telo si viac oddychne a nebiude take namahane

annaopialova
14. mar 2012

ahoj byvaju aj plynove injekcie jedna davka v ktorej su sest vpichou stoji 2e skus aj to

linuska1
14. mar 2012

ja som dostala lieky ktore som mohla aj pri kojeni.. len si nepamatam nazov.. lebo to bolo pred skoro 2 rokmi... ☹

veronika1610
14. mar 2012

Môžeš novalgin, ibalgin, paralen - to od bolesti, na uvoľnenie svalstva by si mohla dorsiflex - ale to by mohla ešte @strapco13 preveriť. a potom nejaké rehabilitačné postupy, banky, elektroliečba..., skús ísť za rehabilitačnou dr., nie za neurológom