Svrbenie v tehotenstve

prodajova___12
21. jún 2018

Ahojte baby,prosím vás už asi 3 mesiace má neustále svrbí celé telo hlavne nohy (stehná lýtka, chodidlá) som v 36tt , na pečeňové testy chodím každý týždeň , doktori tvrdia že je to okej , ale svrbenie je neznesiteľné, dali mi lieky na svrbenie (ditiaden,lagosa, essentiale Forte N) ale nič z toho nezaberá som už naozaj zúfalá prosím vás ak máte s tým nejaká skúseností budem vďačná za každú radu . Ďakujem 🙂

skjatqo
21. jún 2018

Ja som sa natierala telovym mliekom na zmiernenie. Najlepsie pomohlo doplnit jod vo forme kelp.

dominika7990
21. jún 2018

Skús modrú indulonu.

sadika
23. jún 2018

mna strasne svrbelo brucho a driek, pomohol Dapis a bepanten, po tyzdni natierania bol pokoj

lilly46
26. mar 2019

prodajova___12 síce už staršia téma, ale chcela by som sa spýtať, či sa tie pečeňové testy robia ako súčasť vyšetrenia krvy na bežnej poradni počas tehotenstva, alebo či ich o to treba požiadať. Podľa lekárky mám síce krvné testy v poriadku, ale nehovorila som jej o probléme so svrbením pokožky, tak neviem, či aj pečeňové kontrolovali...

lusittka
24. júl 2019

@prodajova___12 ahoj. Presne tento problem trapi teraz mna. Som v 38tt. Ako casto si brala ten dithiaden? Mne povedala dr ze jeden vecer ale nezabera

nini1010
24. júl 2019

@lilly46
@lusittka Myslim ze ich nerobia automaticky,neviem,lebo mne na zvysene hodnoy prisla az obvodacka ked mi robila pocas tehotenstva komplexny krvny obraz.vyziadaj si radsej.

nika3136
25. júl 2019

Premasťuj sa nejakým krémom, mliekom či olejom a ak už to už bude na nevydržanie daj si Dapis gél, je to chladivé ale prírodné a nie je to škodlivé, zmierni to pocit svrbenia aspoň na chvíľu

nika3136
25. júl 2019
lilly46
25. júl 2019

@nini1010 ja som už síce porodila medzičasom, ale hádam niekomu inému to pomôže. O svrbení treba hneď informovať aj mimo poradne, mne spravili hneď pečeňové testy a mala som hepatopatiu. Sledovali ma, nasadili lieky a poslali do v rizikovej poradne.