Vysunutá a vydratá platnička

katica2011
14. dec 2016

Ahojte, chcem sa spýtať na vaše názory a skúsenosti ohľadom vysunutej a vydratej platničky. Nakoľko sa mám rozhodnúť, čí ísť na operáciu alebo nie. Len sama neviem. Momentálne lieky nepotrebujem, tie užívam, až keď ma to "chytí". Prvýkrát v roku 2014 a teraz august 2016. Prvé 2 týždne katastrofa...lieky + rehabilitácie, potom sa to ukludní, ale teraz cítim trpnutie dolnej končatiny, prstov. Bola by som rada, keby ste sa podelili o skusenosti, či ste šli na operáciu, či vám to pomohlo alebo naopak. Viem, že ked je "len" vysunutá, pomáhajú cvičenia...., ale ked je aj zodratá, tak to cvičenie asi nenapraví. Takže som na vážkach. Čítala som rôzne diskusie....ale niekomu je lepšie, niekomu horšie. Vopred dakujem za pripomienky.

taliansko1
14. dec 2016

Ahoj ja bojujem s platnickami tri roky a jednu mám prasknutú s ulomkom. Operácii sa chcem vyhnut aj keď niekedy by som tým už plesla ale cvičenie SM systém veľmi pomáha a teraz som sa objednala k doktorovi Rapcanovi robí operáciu platničky jednodňovú a je fakt topka

katica2011
autor
14. dec 2016

@taliansko1 No ja zatial cvičit nechodím, ale som si pozrela SM systém, tu v okolí sa tomu venujú, chcela by som skúsiť, no neviem, či by môj problém vyriešil. Ale určite skúsim, Keby som sa mala dať na operáciu, tak by to bolo v Nových Zámkoch. Nie je to jednodnová, 7-8 dní by tam trebalo byť, rekonvalescencia by mala byť 6 týždnov....zatial neviem čo mám robiť...v januári sa mám ukázať u chirurga s mojim rozhodnutím. 😕

j93375
14. dec 2016

@katica2011 ake si prosim ta mala priznaky ze sa ti to zistilo s platnickami?....lebo mna boli chrbitca v mieste krizov, viac na jendej strane mierne vyraza dole na zadok,uplne do nohy este nie a dr,len tvrdi ze na rontgene nic nevidi,ale som citala ze sa to skor zisti magn.rezonanciou, tam som este nebola. Lieky co mi dava mi nejak extra nezaberaju, mam 20r sedave zamestnanie. Dakujem.

taliansko1
14. dec 2016

Po tejto operácii si fit za 5 týždňov sú už ľudia v robote a robí sa to jedným vpichom ja som bola v Ružomberský na neurochirurgii a vraveli že som mala a mám cvičiť 🙂

katica2011
autor
14. dec 2016

@j93375 ja som mala bolesti od drieku smerom dole, tak jak si to popísala, najprv som chodila len na rehabilitácie + lieky, potom ma neurologička poslala na magnetickú, kedže mi pretrvávali bolesti , ani nie bolesti, ale trpnutie v prstoch....magnetická ukázala príčinu, ona mi hned vravela, že operácia, ale mám ísť k neurochirurgovi, nech sa on vyjadrí, ale musela som si dať spraviť ešte rontgen, lebo v nemocnici potrebovali...bola som na konzultácii a on potvrdil to isté, čo bolo aj na magnetickej, ked som prvýkrát bola na rontgene ešte 2014, nič to neukázalo.

katica2011
autor
14. dec 2016

@taliansko1 A táto jednodnovka nie je spoplatnená ? Ja som čítala niekde na nete, ale tam bolo tuším písané, že okolo 1600 eur.

taliansko1
14. dec 2016

@katica2011 ja mám všeobecnú a tá ju prepláca a vraj už aj iné poistovne

katica2011
autor
14. dec 2016

@taliansko1 a kedy ides na zakrok?

taliansko1
14. dec 2016

Som objednaná na 31 január do Kosic

olinaaaa
15. nov 2020

@taliansko1 ja tam idem tiez..pomohol???