Dá sa cvikmi pred, alebo počas pôrodu pomôcť bábätku, aby postupovalo do pôrodných ciest?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

pri prvom pôrode pred 5. rokmi som mala problém s tým, že dieťa nepostupovalo do pôrodných ciest. Ani som ho necítila, nevedela som primerane tlačiť.

Hlavička bola stále vysoko a lekári mi pomáhali Kristellerovou metódou. Bolo to nepríjemné.

Dá sa nejakými cvikmi pred, alebo počas pôrodu pomôcť bábätku, aby postupovalo do pôrodných ciest?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cvičením pred pôrodom aktivujete panvové dno, udržiavate fit celé telo a ste v priamom kontakte s vašim dieťatkom. Vďaka tomu získate potrebnú silu do tela a k pôrodu. Vlastnou silou ste schopná dieťatko prirodzene porodiť.

Počas pôrodu viete pomôcť dieťatku polohami, pozíciami a dýchaním postupovať pôrodnými cestami dole.

Problémom pri postupe do pôrodných ciest môže byť aj samotná poloha v druhej dobe pôrodnej. Pôsobenie gravitácie je dôležité. Poloha v ľahu je tlačenie dohora.

Čím viac pozícii a polôh poznáte, tým sa šance na prirodzený pôrod bez komplikácii zvyšujú.


Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk