6 mesiacov po pôrode mám stále silnejší menzes

duracelka13
22. mar 2016

☹ Baby,som 6 mesiacov po porode. Menzes som dostala po 6 tyzdnoch od porodu a bol to masaker.Pri navsteve gynekologa po 600nedeli som sa pytala,ci je vsetko oki,ked som tak krvacala,povedal,ze vsetko je dobre vycistene,nic tam nevidi a ze prvy menzes taky byva.Vraj to bude postupne lepsie a lepsie.Lenze u mna je to naopak, krvacam viac a dlhsie a dokonca nemam ani ovulaciu.Pred porodom som trpela endonetriozou a tehotenstvo bolo po tolkych rokoch pre mna oddychovkou od endosky.Teraz mam pocit,akoby sa mi to vsetko za tych 9 mesiacov nekrvacania nazbieralo a znasobilo.Nemate s tym skusenosti,neviete ci je tu sanca,aby sa este menzes upravil bez predpisovania hormonov? Tym sa chcem vyhnut...Dakujem

marcela305
22. mar 2016

no ja som to mala tak po druhom porode stale sa to zhorsovalo akurat mi to utlmil ascorutin aby som nekrvacala 10 dni a nemala krv az v topankach ... ale potom som zacala pravidelne pit caj z alchemilky a teraz mam menzes ako pred porodom pravidelny na 28 den a krvacam tak 4 dni a normalne nie ako slonica 🙂

alexandra206
22. mar 2016

neviem ci sa ti to upravy ja som poprvom porode mala strasny menzes a dlho a neupravovalo sa to a pri druhom to iste ked som to dostala nemohla som ist nikde bo bolo iste ze mi to pretecie

kuceravasue12
22. mar 2016

@duracelka13 ahoj tiež som sa bála či je to ešte normálne aj po pol roku tak brutálne krvácať, niekedy mi nepomohol ani tampón cez prvé najsilnejšie dni som proste musela sedieť doma...upravilo sa to samo ale až niekedy po roku. Teraz som rok a pol od pôrodu a posledný pol rok už pohodička menzes je zakaždým slabý a lieky neberiem.

sardinka335
22. mar 2016

Ja som mala prve 2 cykly po 3 ťom porode, ze ,,texasky masaker,, nestihala som menit vložky čo som krvacala ako jatočna svina. Zrejme nekojiš ...tipujem...lebo moj gynekolog povedal ze tam tie hormony su potom vaic poblaznene a to dojčenie vlastne stimuluje produkciu hormomu,ktorý tu vystelku maternice znižuje. Ani ja som nekojila - to nebolo kojenie to zuzlanie bradavky. Takze ja som mala vysoku tu vystelku maternice - zrejme aj ty mas, a to je kamen urazu. Moj gynoš je super, hned mi povedal ze ,,pomozem vam,, a napisal mi Utrogestan asi 14 dni som uzivala 1tbl oralne a jednu vkladala dnu do pošvy - pohlavny styk moze byt. Další cyklus bol uplne super. Normalne krvacanie a dnes ma dcera skoro 9 mes. a v pohode. Radšej podstup jednu liečbu čo trva dva tyzdne a si fit ako nenormalne krvacanie z ktoreho si akurat tak anemicka a bohvie kolko sa to bude tahat, ide leto teplo načo sa trapit...

kuceravasue12
22. mar 2016

@sardinka335 tak v tomto máš fakt pravdu, keď som kojila cítila som, že oveľa viac krvácam ale mne doslova zmizlo mlieko už po troch mesiacoch, tak asi bol v tom problém

duracelka13
autor
22. mar 2016

@kuceravasue12
@sardinka335
@alexandra206
@marcela305
Dakujem baby, musim s tym nieco urobit, lebo ide leto a sediet takto doma bude trapenie.Maly sa uz zacina plazit a ja som mimimalne 4 dni z cyklu ko, takze mi musi pomahat mama alebo manzel. Takto nemozem nechat.O 2 tyzdne idem na preventivku,tak to vsetko s gynekologom preberiem a zrejme bez hormonov to nepojde.

sardinka335
22. mar 2016

@duracelka13 prečo sa bojiš hormonov? Ved to neni na stalo, lieky su na to aby nam pomahali a ak ich nezneuživame tak ja osobne nevidim dovod na strach ...proste vyberieš liečbu a hotovo. Mohol ti to gynekolog dat aj skor a uz by si mala po probléme. Ved musiš byť chudokrvna po skončeni takeho cyklu. A to sposobuje unavu a takto stale dokola.

duracelka13
autor
22. mar 2016

@sardinka335 mam problemy s tlakom a pecenou

duracelka13
autor
22. mar 2016

@sardinka335 s tou anemiou mas uplnu pravdu, beriem na nu zelezo,kyselinu listovu a dalsie preparaty zeleza, je to taky zacarovany kruh a k tomu ta endometrioza...a to by som chcela este raz v priebehu roku otehotniet,ale bez ovulky to nepojde.Doktor mi naznacil,xe mozrm mat aj estrogenovu dominanciu a aj preto ta absencia ovulky a silne krvacanie