Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka?

vandas
7. sep 2007

viete mi niekto poradit ako sa zbavit zlateho stafylokoka? kazdy mesiac jest antibiotika nikam nevedie...ako sa to podarilo vam?

mimakro
7. sep 2007

Ja som mala v nose a raz mi vyšiel aj z vaginálneho steru(mala som nepríjemný výtok aj infekciu močových ciest). Obvodná mi povedala, že to má každý druhý a pokiaľ nespôsobuje problémy, netreba to riešiť. Mne pomohol Bioparox do hrdla aj do nosa. Potom som bola kultivačne negat. Ale odkedy nie som v labáku, už som si nič kultivovať nedala, takže možno je tam, zas. A kolegyňa z labáku vravela, že jednej jej známej pomohol výplach morskou vodou. A máš aj nejaké ťažkosti?

vandas
autor
7. sep 2007

..ved prave, tie tazkosti...mame ich obaja aj s partnerom (prejavuje sa ateromami-co su opuzdrene zapalene loziska v kozi, ktore velmi bolia a riesia sa chirurgicky+antibiotika...) a mame obavy, aby nemal rovnake problemy aj nas drobcek... mala si naozaj stastie, ze ti nesposobil vacsiu sarapatu.

biccy
7. sep 2007

Ja mam zlateho stafylokoka v hrdle.Mam chronicky zapal mandli uz dost dlho.Na strednej skole (pred 7. rokmi) som mala dost casto anginy a mala som ist vyberat mandle.Ale nesla som.A teraz mam anginu tak raz za rok.(Klop,klop,klop 😀 ).A teraz sa mi to tiez prejavilo na kozi,ked som malu kojila,asi pred 7.mesiacmi.Brala som asi dva ci tri antibiotika.Mala som to asi mesiac,ale nakoniec to nastastie zmizlo.Myslela som si,ze to mam z nedostatku vitaminov,lebo ked som kojila,bola sezona pomarancov a tie som nemohla.Aj som sa bala jest ine ovocie.Tak som si myslela,ze to bolo z toho. 😒

bibula
8. sep 2007

ono treba vysetrit vsetkych clenov rodiny,ktori su v pravidelnom kontakte,lebo len jeden je nosic.robia sa staery z krku a z nosa.pouziva sa sirokospektralny antibiotikum po dobu 3 mesiacov-samozrejme najprv tyzdenna pauza,potom mesacna,liecba sa konci opatovnymi stermi.

vandas
autor
13. sep 2007

...my ho mame s partnerom obaja a antibioticka liecba je ucinna kratko (cca mesiac) mala som skor na mysli ine mozne formy terapie, napr. som teraz citala, ze ucinny je rakytnikovy olej. mate s nim alebo s inymi ne-antibiotikami skusenost?

chimena
28. sep 2007
stonozka
29. sep 2007

maminky ja som ho mala v hrdle až do 23 rokov, spôsoboval mi zápaly tak 3x do roka, čo som si dala vybrať mandle tak je to v pohode, akurát pred nedávnom ho zistili aj u drobca v nose a puse, som sa bála že odo mna ale moje výtery boli čisté a ostatný členovia rodiny vrátane ocká sa odmietajú podrobiť "vytieraniu" 😠 a potom sa hnevajú ked im dieťa nechcem dať...

leva
29. sep 2007

stonozka,tak tebe ten zlaty stafylokok zmizol?Pocula som ze to ak uz raz mas nezbavis sa ho,iba utlmujes.

stonozka
29. sep 2007

no, udajne ho nemám, všetky výtery ktoré sa mi robili boli negaívne, ja som ho mala len v hrdle, v madliach som mala ložisko, ked mi ich vybrali tak to neboli ani mandle ale dva velke vačky plné hnisu a dr mi povedala že som to stihla v najvýšší čas... ked malemu zistili stafaka, tak som si myslela že odo mna, a tak som si dala porobiť výtery aj ja... a ževraj čisté... ale pre kontrolu siich dám urobiť ešte raz...

vandas
autor
1. okt 2007

...na nase velke potesenie sme prisli na to, ako nanho🙂)))
zbavit sa ho asi nezbavime, ale zaplat panboh, aspom sa neprejavuje.
priroda ma liek na vsetko🙂)))je to RAKYTNIKOVY OLEJ!

matinkaa
18. okt 2007

Stafylokok je hnus. Mala som ho a to dosť čato

verdik
14. dec 2007

Maminky,já taky bojuji se zlatým stafylokokem, jeden doktor byl pro vytrhnutí mandlí, druhý zas né,že pokud mi vytrhnou mandle,není nikde zaručeno, že se zl.staf. nepřestěhuje jinam a tak jsem si je nechala. Občas mě zaškrábe v krku, ale to se dá přežít, jen si teď říkám, když jsem v 35tt, aby maličký pak neměl taky nějaké problémy??máte s bacilem nějaké zkušenosti ,když jste byli těhotné a pak, jak se miminko narodilo???děkuji za vaše názory a hezký večer 🙂

katy1979
14. mar 2008

baby neviete ako na zlatého stafylokoka v očku. Náš malý to má, tak teraz neviem ked vás čítam či sa toho dá vôbec zbaviť

sue
14. mar 2008

Katyyyy 😲 aj my to máme ☹ liečime sa Unifloxom 1 týždeň. Vám čo dali? AJ malý to má zahnisané?

katy1979
14. mar 2008

sue zatial nič. Len svokra robí na hygiene tak mu zobrala pre istotu výtery, kedze mal zapálené očko a vyšiel z toho stafylokok. Teraz to ani nemá zahnisané. Lekárka nám dala framykoinovú mastičku, ale to ešte nevie že je tam táto potvora. Svokra mi povedala že ak mu to zmizlo možno to pomohlo aj navzdory tomu že to nie je antibiotikum, ale za dva tri týždne mu spraví nové výtery a aj z nošteka.
K lekárke s týmito vysledkami pôjdeme v pondelok, takže uvidíme čo na to povie.

chcanicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
14. mar 2008

Aha, lebo my to máme stále zahnisané ☹

ivkka
14. mar 2008

Ahoj vandas ja som mala stafylokoka,chronický zápal mandlí a neustále som bola na antibiotikách.Mne doktorka povedala že to nieje nákazlivé ale dala som si vybrať mandle a odvtedy je všeto ok.Nech to dopadne dobre aj Tebe 😉

dadulam
18. mar 2008

zkus tinkturu z lichořeřišnice. Mělo by to pomoct.

denisocka
18. mar 2008

ja som ho mala v mandliach-stále hnisave anginy,ked mi v 20tke vybrali-tak som chora už vôbec nebola !!!! potom som ho chytila do prsnika -ako teraz kojím, 2 x mi drenažovali prsník pre absces, brala som 2 antibiotiká a nič !!!! absces bol vzždy a ´čo pomohlo ??? homeopatiká !

elinka27
17. apr 2008

ahojte,chcem sa poradit, malemu nasli v nose stafylokoka, neviem ci ma zlateho,ale doktorka povedala,ze je tam.Dostal Augmentin antibiotika.Ake mate skusenosti?pomohli vam antibiotika?Malemu sa nadcha opakuje od narodenia, ja mam nadchu celerocnu, vraj chornicka alergicka ringitida 😒 Tak rozmyslam,ze ci by som mala ist na vyter aj ja.

junovka
17. apr 2008

Moja Timeika tiez mala.Zistili jej to ked mala polroka, lebo ked som bola s nou tehu, tak ja som ho mala.S nim sme sa trapili hadam az do 5 a pol roka, pokial jej nevybrali nos.mandle.Je aj alergicka a tych ATB, co sme sa nabrali, tak mi je az do placu 😢 😢 😢 😢

ikke
14. máj 2008

boden • 1d • 18. feb 2008 o 20:16
Mne nasli zlateho staphylococca ked som mala 5 rokov v nosohltane. Doktorka mi vraj vtedy predpisala 600 baleni penicilinu. Vtedy sa davali atb skoro na vsteko. Nastastie mi ho mama odmietla davat, ktovie kde by som uz teraz bola . Ako mala som byvala castejsie chora ale s vekom som prestala mat problemy. Bohuzial sa mi prejavil po porode ked som bola velmi unavena a oslabena. Usadil sa potvora v prsniku a sposobuje mi zapaly pri kojeni. Pytala som sa viacerych doktorov co nanho a vacsinou sa zhoduju, ze Staphylococca treba preliecit ked sa prejavi a sposobuje problemy ale inak je zbytocne jest atb. lebo aj tak je na vacsinu rezistentny. Jedine co naozaj pomaha je posilnovat imunitu. Niektori ludia ho proste nedostanu aj ked s nim pridu do styku a inym zije v tele cely zivot.

lucilka • 1d • 20. feb 2008 o 20:46
boden, úplne s tebou súhlasím. Ja som na safylokoka mala na mandliach a mne spôsoboval taký problém, že som mala vysoké ASLO v krvi a musela som byť rok preliečená ATB, penicilínom. Mne toto vysoké ASLO spôsobovalo aj pri menšom preťažení zápaly v kolene a členku. Tak som jedla ATB a nakoniec na podnet ortopéda mi mandle vybrali. Čakala ma vážna operácia po úraze a nechcel riskovať, že by to komplikovalo hojenie. Takže som si asi zbytočne v osemnástich rokov úplne zničila imunitu, takže som s kvasinkami a podobnou pliagou bola u gynekologa pečená varená. A nikoho z tých múdrych lekárov a lekárnikov mi nepovedal, že mám užívať probiotiká. Takže BODEN, dobre si urobila, že si sa na tie ATB nedala. Ak si nemala ASLO cez 800, tak je to v poho. Čafte

babumovci • 9. apr 2008 o 23:01
ahojte, mna trapi zvysene aslo chodim po vysetreniach a vyzera to predpokladam na vyber mandli . uz sme aj chceli snazilkovat, ale mam obavy, ci to nebude mat negativny vplyv na pripadne tehotenstvo. Ci cakat az na znizenie hodnot asla, preliecenie, ale to vyzera na dlhodobu zalezitost. Neviete poradit?

lydulienka
13. feb 2009

ahojte,dnes som sa dozvedela,ze moj 2Omesacny syn ma zlateho stafylkoka na nozkach a na ruckach prejavuje sa ako drobne pluzgieriky na prstekoch a dlaniach,ako ked poprhli zihlava.Zistili to na koznom zo steru,mame na to dve masticky ,zatial su ucinne...musime k pediatrovi pre ATB,ale nemam sa vraj tesit,su to velke tobolky a netusim ako ich bude prehltat.no ved uvidime,hlavne aby mu to pomohlo ☹ mala by som aj ja ist na ster,aby som zistila ako na tom som 😒

alenk
13. feb 2009

ahojte, moja krstna dcerka, 18 mesacna, ma zlateho stafylokoka v nosteku a hrdle, v priebehu pol roka vybrala uz pat roznych antibiotik ☹ neviete niekto poradit nieco lepsie? ved tolko antibiotik pre take male telicko ☹ inak doma sa dalii vysetrit - rodicia aj stari rodicia - vsetci ho maju, tak vsetci poctivo brali antibiotika, aby malu znovu nenakazili, ale zatial ziadna zmena...

vikinka27
13. feb 2009

tema ako stvorena pre mna...
syn ma od septembra vlhke kasle, neprechadzaju. z vyterov vysiel zlaty stafylokok. zatial odolavam na podavanie atb, ale tiez netusime ako to riesit...
musim pozriet ten rakytnik...

petot
9. mar 2009

Zlaty stafylokok je celkom bezny obyvatel nosohltanu, a kym je imunitny system v poriadku, drzi ho pod kontrolou. Horsie je, ked je imunita oslabena, vtedy moze zacat robit sarapatu. Antibiotika ho len potlacia, ale skutocny problem je niekde inde, tj v oslabenej imunite.

Rakytnik je vyborny, ja by som este pridal vitamin C vo velkych davkach (postupne dvihat niekolko dni, sledovat, az na stovky miligramov denne, aj viac, podla veku a hmotnosti), rozdelenych na aspon 3 davky pocas dna s jedlom, vela pit. Dlhodobo.
(Nevhodne pri poruchach obliciek a nachylnosti na kamene, tazkom deficite G6PD, a hemochromatoze)

alika54
9. mar 2009

tak mi sme sa so stafylokokom trapili velmi dlho ale chvalabohu asi po piatich antibiotikach sme sa ho zbavili 🙂 Simonovi robili rozne testy a nakoniec reumatologicke sa podarilo nasadit spravne lieky-len dufam ze budeme mat dlhodoby pokoj,,,lucika teraz pozeram ze tebe prave stafylokok sposobil tak vysoke ASLO,,,u nas bol maly na tom rovnako,,mi sme mali ASLO 1200 😕 ,,,teraz nam kleslo po dlhodobej liecbe na neakych 470 a ideme na kontrolu na reumatologiu tak uvidime ako to uzavru,,,

alika54
9. mar 2009

a ako sa ten rakytnik uziva?

aurinko
11. mar 2009

ahoj, ja chytla zlatyho stafylokoka v nemocnici pri vysetreni kolonoskopie.. nemocnici jsem to nedokazala, protoze jsem v tu dobu byla na vysetrenich v dalsich trech nemocnicich a dukaz jsem nemela. chytla jsem to do rozkroku-od predu az po ritku.. bylo to jako velky aft a neskutecne to bolelo. nemohla jsem chodit, mela jsem horecky, nemohla jsem jit mocit ani na velkou, vse hrozne palilo. nejdriv to tam bylo popraskane a pak se mi to hrozne zahnisalo. vypadalo, ze mam alergii na antibiotika(ty jsem nasledne vysadila), ktera jsem v tu dobu uzivala po diagnostikovani crohnovy choroby, pak to vypadalo na gynekolog. problemy, tak jsem zasla za gynekolozkou (ta sla do kolen, pry neco tak strasnyho nikdy nevidela. netusila, jak me toho zbavit). udelala odber vzorku a tak jsme se nahodou dozvedeli, ze mam toho zlatyho stafylokoka. mazala jsem to kanestenem, to se zhorsilo, pak jeste jednou masti, to bylo taky jeste horsi. az antibiotika vercef snad byla to spravne. hlavne mi pomahaly koupele v repicku, svedskych kapkach a jeste necem-zeptam se mamky, ta me lecila (trvalo 14 dni nez jsem se poradne postavila na nohy, na pohotovosti si mysleli, ze me znasilnilo cely vojsko, jak jsem nemohla ani jit, gynekolozka na prijmu me chtela vyhodit, ze jsem nejaka coura, nebo co, ale kdyz jsem na ni roztahla nohy, zdesila se). takze pokud to nektera nekdy nedej boze (nikdy bych to nikomu neprala, doufam, ze nic horsiho uz nezaziju) budete mit na kuzi, doporucuju oplachy nebo koupele v repicku, svedskych kapkach a v tom tretim, co casem dopisu... rozepsala jsem se tu proto, abyste videli, ze se da chytnout kamkoliv...

rakytnik je zlaty, piju z neho caj i sirup. mamca na neho neda dopustit, pouziva i mast z neho, ale koupel v nem me dost palila, takze to jsme neprovozovaly...