Arachnoidálna cysta u bábätka v 17. týždni

lubka202
4. dec 2017

Ahojte chcela by som sa spýtať či má niekto podobný problém prípadne skúsenosť, Dr. Grochal mi našiel v 17+5 TT arachnoidalnu cystu na mozgu bábätka + ma buď jeden prst na nohe zarastený alebo prekríženy alebo má len palec a 3 prsty. Na genetike má objednali na amnio, ktorú absolvujem 15.12. Máte niektorá skúsenosť s takouto cystou? Ďakujem

nikuska_1303
4. dec 2017

U nas nasli arachnoidalne cysty v podobnom týždni ako u vas, ale nic iné na ultrazvuku nebolo zvláštne. Preto ani na amnio ani na kontrolny ultrazvuk sme nešli, na bežnom ultrazvuku, ani na daldom ultrazvuku uz cysty pritomne neboli. Ja som pre istotu brala vitamíny obsahujúce omega tri mastne kyseliny ale iba pre môj pokoj na dusi, nie na odporúčanie lekárky. Na nete si urcite vela o týchto výstavu precitach. Ak ide o samostatnú odchylku a vsetko ostatne je ok, tak to nie je nebezpecne a tieto cysty sa baterku najneskôr do par mesiacov po pôrode. Nemá to žiaden vplyv na babatko. Avšak ak su pritomne aj iné odchylky odporúčajú sa potom ďalšie vyšetrenia, lebo moze ist o syndróm ktorého názov si ja uz nepamätám... Držím palce aby vsetko dopadlo ok

nikuska_1303
4. dec 2017

O výstavu precitas, cysty sa vstrebaju po porode

nikuska_1303
4. dec 2017

Joj dtale mi prehadzuje slova. Precitas o cystach

lubka202
autor
4. dec 2017

Ďakujem za príspevok, idem ešte 14.12 na ultrazvuk k Grochalovi.Myslite,že je tam šanca že cysta bude menšia? No u nás je ešte ten prstik, ktorý je buď zarastený alebo tam nie je.

emi16
4. dec 2017

Nam na sone cystu nenasli pocas tehu
Ale ked mala mala rok padla na hlavu
Dali ju na CT a nasli cystu v obale mozgu
Ze musi byt este z prenatalneho obdobia
Okrem toho, ze je krpata a nepribera sa vyvija normalne
Neurolog vravel, ze ma vyzsie IQ a aj motoricke schopnosti ako ine deti v jej veku

evallu
4. dec 2017

Ahoj, hlavne to ber s veľkou rezervou, ja som tiež bola u Grochala, snad tri krát(vyšší až prevysoký vek, pri prvom mojom tehu) a vystrašil ma do ultima.... že malá hlavička voči telíčku, že diera v srdci (medzikomorová) nakoniec nič z toho nie je pravda..............malá totálne v poriadku...........to sono nie je nijako ultra presná vec.... on má veľké skúsenosti a vidí veľa... ale ber to tak, že možno to tam je, a možno nie, teš sa na najlepšiu variantu, priprav sa na tú horšiu.... chápeš? Ja som to brala tak, že to čo "našiel" sa v tehu riešiť nedá, a ak sa tak narodí, ok budeme riešiť vtedy...... ono je to na niečo dobré, kamoškynej sestre našli u malého nepriechodné črievko aj to tak bolo.........a preto pri pôrode to lekári očakávali a skontrolovali (aj mojej malej srdce) a malého okamžite previezli na špeci pracovisko a operovali a teraz je ok..........................na pohode ti to nepridá, ale skús to brať ako veľké možno....nič život neohrozujúce, ak sa vystrašíš môžeš si spôsobiť oveľa horší problém (predčasný pôrod)........................ OK?

lubka202
autor
5. dec 2017

Ďakujem za povzbudenie.

lily14
27. aug 2018

Ja mam taku cystu a vraj je vrodena.. Mam 39a v pohode našli mi ju náhodné na mr, ktoré robuli koli migrene