Čierny povlak na zúbkoch u 17 mesačnej dcérky

tarja76
10. apr 2013

Ahojte maminky. Naše slniečko má problém s čiernym povlakom na zúbkoch. Tvorí sa jej tak okolo ako, keď sa tvorí zubný kameň. Mali sme raz atb, ale začalo to už predtým. Vraj to môže byť z nočného pitia mliečka. Dnes sme boli aj u zubárky, ale nebola tam, tak som sa len tak so sestričkou rozprávala, že mám skúsiť prísť o pol roka, keď malá bude väčšia. Že možno sa to dá odstrániť. Idem znovu o mesiac, tak sa chcem opýtať priamo zubárky. Ale už som z toho zúfalá ☹ Máte s tým niekto skúsenosť?

0604katka
10. apr 2013

Nepila sirup alebo kvapky na zelezo?ztoho sa zvykne tvorit cierny povlak

katieg85
10. apr 2013

moja neter to ma a to z toho ze pije cez den vela caju aj 2 litre denne.
@tarja76

tarja76
autor
10. apr 2013

@0604katka ani sirup (akurat sem-tam nurofen sirup) ani kvapky na zelezo. ale ja som brala zelezo takmer cele tehotentstvo. o to viac ma to trapi, ze nepije ani sladene napoje a nepapa ani vela sladkeho. a ked uz, tak len take bebe kekse a piskoty.

tarja76
autor
10. apr 2013

@katieg85 Ja jej striedam...jeden den ma cajik a jeden den vodu. Ale vypije tak max. 3-4 dcl.

anett98
10. apr 2013

ahoj, moj syn mal tiež taký povlak...zúbky čistíme ráno, večer a aj tak sa mu to robilo...boli sme s tým u dentálnej hygieničky a tá mu to krásne vyčistila...jemu sa to stále vracia, dr. povedala že má takú sklovinu, s potravín to môže byť...ak ti malá vydrží sedieť v kresle jej to vyčistia...syn mal cca 3,5 roka keď mu to čistili, nechal si to išlo to ľahko a nebolelo to vôbec...

anett98
10. apr 2013

inak mi dr. povedala, že keď čistíme zúbky treba viac pritlačiť..