Čím sa lieči zápal priedušiek v tehotenstve?

gerdusha
28. nov 2010

ahojte, co pomohlo vam, ked ste mali zapal priedusiek v tehotenstve?

bambi9
28. nov 2010

@gerdusha to je na zvazeni doktora...ak si este nebola tak sup k nemu.... nie je dobre drzat chorobu v sebe... ja som dokonca brala ATB lebo nic ine nezaberalo.... potom litre caju a vylezat.... vela stastia 😎

minitimi
28. nov 2010

Ahoj no samozrejme lekar, ale kedze v tehotenstve dokopy nic nemozes je to horsie. Ja som dostala len kalcium a v lekarni sirup Thymomel a ten zabral. No na nadchu len morska voda a to je nic moc... 😒

socrates
28. nov 2010

Ahojte...O))) Pomaha ten Thymomel? Lebo sa ukaslem k smrti...:.O)))

danielik79
28. nov 2010

gerduška upaluj k doktorovi nech ti na to niečo predpíše .Sú antibiotiká čo v telotenstve môžeš.Ja som sa tiež v telotenstve vyhíbala antibiotikám a išla som s choroby do choroby.Sirupi proti kašlu nie vždy zaberú.

alexandrah
29. nov 2010

antibiotika!! okamzite!§ ziadne cajickovanie doma, chces ublizit babetku?? bez k lekarovi !!! zapal priedusiek uz neni nadcha!!!

kvojtanikova
29. nov 2010

ja som sa teraz 5 tyzdnov trapila so zapalom priedusiek, skusala som vsetko mozne co mi v lekarni dali, napokon som musela brat az 2 ATB. Babatku to dlhe kaslanie urcite neprospelo, aj som ho mala zle otocene kvoli tomu, no uz fakt dufam ze sa z toho dostavam. radsej chod k doktorovi, fakt su ATB ktore neublizia a on ti urcite odporuci aj vhodny sirup. kadejakymi kombinaciami z lekarne si mozes aj uskodit.

sakura77
29. nov 2010

ja som ochorela pred porodom,desne silny zapal priedusiek,nedalo sa inak,len atb,no a privolalo mi to veru o dva tyzdne skorsi porod....som si dceru doslovne "vykaslala" zo seba 😀 no,ale vtedy mi to moc vtipne nepripadalo,hlavne kaslat po zasivani nie je teda bohvieco,som myslela ze ma roztrhne... 😒

lucka1987
29. nov 2010

zapal priedusiek som nemala. no poriadne chora so zvysenymi teplotami som bola cele moje tehu od pocatia 😒 cize nejake 3 mes....len som sa naparovala nad kamilkami do nosa kvapkala pinosol sem tam.. a trochu cajickovala... neviem ci to mohlo s tym suvisiet no netehulkovala som dlho.. ako pisem 3 mes ☹

jarunka111
29. nov 2010

lokálne atb na vdychovanie Bioparox - mne pomohli, len tesne som sa uchránila užívania atb, v každom prípade ísť k lekárovi, snáď poradí ☹ lebo čo mne predpísala, to mi v lekárni zrušili, že to nie je vhodné, že sú iné lieky bezpečnejšie 😉

kvetinka211
29. nov 2010

Chod urcite k lekarovi, ale ak ti da akekolvek lieky (hlavne ak to budu antibiotika), poriadne si precitaj letak, co tam pisu o tehotenstve, idealne by bolo, kebyze to skonzultujes este s inym lekarom (napr. gynekologom) alebo aspon v lekarni ... poznam pripad, kde obvodna doktorka v pohode predpisala tehotnej atb, ktore mohli velmi uskodit babatku ...

shira_
29. nov 2010

antibiotikami jednoznačne. zápal priedušiek nie je len tak, choroba škodí malému. sú atb čo sa môžu v tehotenstve. a keď máš obavy, poraď sa aj s gynekológom, ktoré sú vhodné.

monkasidlo
21. apr 2019

Ja som mala pred 2 týždňami zápal priedušiek. Doktorka mi vysvetlila, že ma musia vyliečiť a existujú atb, ktoré neuškodia bejbinu v brušku (žiadne lieky sa nikdy netestovali na tehotných, preto tehu skoro nič nemôžu). Keďže robím v labáku, dala som si testovať krv na CRP (to odlíši, či máš bakteriálny alebo vírusový zápal). Na vírusy ti atb nepomôžu! Ja som nakoniec skončila na pľúcnom a brala som 2 atb, ale cítim, že nie som 100% fit :( vraj to mám ešte poriadne vyležať, piť bylinkové čaje (niektoré však tehu nesmú) a byť v pokoji. Skoré uzdravenie, netreba nič podceniť! ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre