Helicobacter, bolesť žalúdka a divné pocity

090379
15. jún 2014

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či niektorá z vás mala takýto problém. Mala som bolesti žalúdka v hornej časti, bola som na gastre, zistili mi helicobaktera, vybrala som kombináciu 2 antibiotík, je tomu už 3 týždne. Na kontrolu mám ísť za mesiac. Žalúdok ma ešte pobolieva, ale mávam také divné pocity hlavne keď som v kľude, trebárs pred spaním. Akokeby som sa ľakala. Mám taký pocit, ako keď sa zľaknem. Nepoznáte to náhodou niektorá, nemali ste taký problém? Myslela som si či to nie je náhodou srdce ale vtedy necítim aby sa mi zrýchlilo búšenie. Ťažko mi je to vysvetliť, ten pocit mi prejde až do nôh. Ďakujem

bahira1962012
15. jún 2014

ja to mávam po niektorom jedle,v poslednej dobe to mávam po jablku v šupke 😒 hlavne po tých čo su akoby nezrelé celkom,maju silnú tuhu šupu,bud ich musím ošupať alebo radšej ich už ani nejem 😒 ako s mojím tehotenstvom to nič nemá,mala som to aj predtým a bola som tiež na gastre a mne nezistili nič,som upne v pohode so žalúdkom 🙄

babaker
15. jún 2014

@090379 Najlepsie je navstivit lekara.
Moze sa jednat o panicke zachvaty, mozes to mat ako neziaduci ucinok ATB,...moznosti je vela. Co pisu v pribalovom letaku?
Co ti pomaha ukludnit sa?

090379
autor
16. jún 2014

@babaker brala som amoksiklav, to sú hnusné ATB, chytila som od nich vaginálnu mykozu.ATB neberiem už 3 týždne. Ale je pravda, že pred tým, než som ich brala som také stavy nemala. Idem aj na operáciu so žlčníkom, možne je to len strachom. Ukľudní ma to, že sa začnem hýbať, keď som v kľude, hlavne fakt pred tým spaním, tak je to zlé. Ale čítala som o tej panickej poruche, ale tam sú príznaky aj triaška, dýchavičnosť, ja také symptómy nemám.Ale idem pred operáciou aj na interné v pondelok o týždeň, tak dúfam, že to bude dobré

babaker
16. jún 2014

@090379 Pri panickej poruche nemusis mat vsetky priznaky naraz, mozes mat napr. len jeden z toho, v mensom, ci vacsom rozsahu.
Moze to byt nervozita pred operaciou, ty ju vedome ani nemusis vnimat, tvoje podvedomie pracuje prave v case kludu. Urcite to spomen lekarke, mozno staci len nieco na ukludnenie. Po operacii to urcite prejde.
Mne napriklad na ukludnenie staci Magne B6, aj v uplne minimalnom mnozstve. Opytaj sa v lekarni, su to volno-predajne vitaminy.

natusik855
16. jún 2014

!!!Ahoj nedalo mi reagovat... ja som sa liecila na hp ROK! Mne to znicilo totalne zdravie brala som 2krat kombinaciu a posledne lieky som uz len tazko znasala. Do dnes mam problemy zo zaludkom pod hrudnou kostou ma stale boli mam to citlive na dotyk. Absolvovala som uz aj imunologicke vysetrenia ci nejsom alergicka nic ani celiakia takze zijem s bolestou do podnes den... helikobakter mi znicil zivot doslovne ...

090379
autor
16. jún 2014

@natusik855 tak dufam,ze mne to takto trvat nebude,musis to mat tazke,beries este nejake lieky,ja beriem teraz este helicid a kinito

090379
autor
16. jún 2014

Skusim sa popytat v lekarni,dnes som si vzala diazepan 2,neviem ci zaberie taka detska davka,ale potrebujem kludne zaspat

ajkapajka1
17. jún 2014

@090379
skus jedno centrum bioregulacnej mediciny, kde ti lekari urobia celkove vysetrenie celeho organizmu pomocou biorezonancie. Stoji to 15€. Jedno centrum je v KE a jedno v BA, ale da sa objednat aj v ramci inych miest SR. Nam pomohli a mne konkretne aj s tym helikobakterom a zaludkom. Po tak silnych ATB je dobre dat si teraz doporiadku crevnu mikrofloru, oblicky a pecen. Liecba tuto pozostava z liekov - z bunecnych harmonizerov. Kukni si www.zdraviepodkontrolou.sk, tam je cislo aj email,kde sa da objednat.

090379
autor
17. jún 2014

@ajkapajka1 ďakujem za radu, pozriem sa na to určite.

kiki68
17. jún 2014

a vies po com Ti byva zle? ja som to zistila az neskor, tak mam intoleranciu lepku, ale ja som mavala skor krce a tlak na zaludku.

090379
autor
17. jún 2014

@kiki68 je to ťažké povedať, keďže ja necítim ani tak žalúdok ako pankreas, ja mám tam ten otvor zväčšený alebo tak nejak, preto tá potrava nejde tak ako má.

mrs_smith
4. mar 2016

Ahojte baby, ja by som vám poradila liečiť zdravotné problémy radšej prírodnou cestou ako chemickou. Trojkombinácia antibiotík používaná na liečbu helikobaktera je veľmi silná a ničí aj dobré baktérie v našom tele, potrebné pre správne fungovanie organizmu. Helikobaktera sa predsa dá jednoducho zbaviť pravidelným užívaním chioskej mastichy. Je to živica zo stromu pistáciovníka, spracovaná na prášok. Ťiež je to antibiotikum, ale prírodné. Nemá žiadne vedľajšie účinky, práve naopak, priaznivo pôsobí na žalúdok. Takže odporúčam. Ja mám dobré skúsenosti s mastichou od mastichaterapie.

valentine29
19. okt 2016

Treba zistit, naozaj od coho to je..a niele "pchat" do seba rozne druhy antibiotik..ono to pomože na par dni, tždnov..ale ak nieje lieceny primárny problem... bolest a problemy sa vratia spat...trosku dat detox tela, dietku...lepsie upravit stravu, a mozno aj nejake skus produkty z lekarniach z lekarniach...aby ti apson trosku nepodrazilo este viac zaludok

walentina7
29. jún 2023

@natusik855 ako ste ho napokon zabili? Viete poradiť nejaký recept čo Vám pomohlo? Trápim sa s ním druhý rok. Vďaka

liv1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
29. jún 2023

@walentina7 skus od mastichaterapia sk muz odtial bral mastichu celu kuru. Atb mu nepomohli, az toto pomohlo a zmena stravy

walentina7
30. jún 2023

@liv1 mastichu beriem pol roka. Nič z toho. Žiadne ľudové recepty, ani ludovi liecitelia nepomohli, ani všelijaké kombinacie antibiotík. Uz neviem čo vyskúšať. Mám z helikobaktera už vredy v žalúdku,ani lekár mi nevie rady. 😔

liv1
30. jún 2023

@walentina7 mas nejaku specialnu dietu?

walentina7
30. jún 2023

Jem len chlieb s niečim alebo suchy rozok máčam do čaju. Mala som problém so žlčníkom, takže sa bojim čokoľvek iné. Varené nejem takmer vôbec.

liv1
30. jún 2023

@walentina7 a aku mastichu beries?

walentina7
30. jún 2023

@liv1 zelenu. Masticha active. Helikobaktera mi nezničí ale pomáha mi aby mi nebolo zle na zvracanie. Ked som ju raz vysadila na deň som myslela že odpadnem, mdloby, zle mi bolo, musela som si ju nasadiť naspäť.

liv1
30. jún 2023

@walentina7 mozno by bolo dobre vziat celu tu kuru plus probiotika. Rada by som ti poradila ale ked ti ani dr ani liecitelia nevedia pomoct. Podla mna by si mala jest varene, dusene. Pripravujes sa o dolezite ziviny takto. Mam jedneho liecitela za ktorym by som ta poslala, ale ked pises ze si uz bola tak neviem 🤷‍♀️. Este koloidne striebro ma napadlo, aj to bral moj muz

agon1111
4. jan 2024

@walentina7 som na tom podobne , mate aj nevoľnosť?

miroslavmy
14. mar 2024

@090379 mozes mat zvyseny histamin totizto hp sposobuje zapal creva a tam sa vytvara enzym ktory rozklada histamin. Jedbym z priznakov je i uzkost zmeny tlaku srcoveho rytmu a veĺa daĺsich.

miroslavmy
14. mar 2024

@walentina7 tiez mam hp a mam podobnr stavy, myslim ze ze vytvara v creve vela plynov a toxinov ktore potom posobia ako keby bol človek otraveny

walentina7
14. mar 2024

@miroslavmy uz som ho zabila. Vyše roka som sa s nim trápila. Začala som brať čagu sibirsku a potom kontrola uz bol konečne negativny. Neviem či čaga konkrétne pomohla,alebo to je len náhoda. Skúšajte kadečo prírodné. Držím palce.