Hrčka za uchom. Čo to je?

vejkkka
5. sep 2014

Predvčerom ma uštipla včela za uchom vo vlasoch, dnes som si objavila za uchom na kosti tvrdú hrčku veľkosti hrášku, nebolí ma. No nieje to ani na tom mieste kde ma uštipla, neviem či to má nejaký súvis, stretli ste sa s tým? môže to byť niečo vážne? Ďakujem ☹

petrouchka
5. sep 2014

za uchom je lymfaticka uzlina, ked sa zduri, tak je tvrda a moze byt velka ako hrasok
http://www.canstockphoto.de/lymphe-knoten-kopf-... - na obrazku 2 a 4
nemusi to byt vobec nic vazne, ale na druhej strane to moze byt sposobene nejakou bakteriou (moj syn to mal zo streptokoka), alebo vraj aj z mononukleozy alebo po ustipnuti hmyzom nejaka choroba
mojmu synovi brali krv, robili aj vytery, mal streptokoka a zvysene aslo, potom dostal atb
takze radsej chod k lekarke, nemusi to byt nic vazne, ale radsej tam ist zbytocne ako to zanedbat

bianca
5. sep 2014

zrejme to nebude suvisiet.Ma to kazdy 5 clovek.U nas v rodine moj otec a ja.Pre klud duse sa zmien o tom obvodakovi

patricia2006
5. sep 2014

petrouchka predomnou má pravdu. Mala aj máva to aj moja dcéra. Je to lymfatická uzlina, ktorá sa zdurí, keď je v tele vírus alebo baktéria. Brali nám krv, robili ultrazvuk a vtedy pani primárka povedala, že to má každý človek, len niekomu to viac vidno resp. cítiť. Ale pre istotu choď k lekárovi a ukáž ..

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micha7
5. sep 2014

su to uzlinky ,ktore sa zväcsia ak sa v tele nieco deje...po case sa uzlinka "splosti",ze si to ani nevsimnes...mam take uzlinky 3 uz roky! za lavym uchom dve a pravim jednu .... a predstav si ,ze mna nedavno tiez ustipla vcela ,ale tak na vrchu hlavy a na dalsi den som mala tie uzlinky zväcsene....normalne mi ich bolo vidno...do 8 dni sa splostili a nevidno nic... neboj...ma to urcite suvis s tou vcelou a preto uzlinka zareagovala... 😉 este dodam,ze tie uzlinky mam uz 20 rokov ....

mircalla
5. sep 2014

Mne jedna vznikla po prekonani kiahni, obcas je vacsia obcas mensia - mam ju tam uz skoro 30 rokov, i ked nie za uchom ale trochu dalej

yeat18
4. apr 2016

Ahojte babenky
No nemozem zaspat mam strach :::
Syn Kristian ma kiahne a dnes za uskom aj na lavej aj na pravej som nasla po 3 hrcky ako hrasok..no mam strach..viete o tom niektora nieco, lezim vedla neho nalepena a Len ho sledujem ci dycha
Jajjjjj co to vlastne je...

janickadr
4. apr 2016

To ma najskor zvacsene lymfaticke uzlinky, je to v ramci celkoveho ochorenia pri kiahnach, urcite ma totiz nejake vyrazky aj na tvari ci celkovo na hlavicke. To sa bat nemusis. 🙂

mysiak3386
12. jún 2016

Ja mam tieto hrcky uz roky v poslednych troch rokoch som bola dvakrat na usnom,lebo mi za oboma usami navreli hnisave hrce,ktore palili a boleli.Mali okolo dvoch centimetrov priemer.Ja mam ale problem s tym,ze mne sa upchavaju potne kanaliky a tak pot a ine latky,co by sa mali vylucit cez kozu sa mi zbieraju pod nou.Taketo hrcky sa mi robievaju aj inde,napr.na slabinach,pod prsiami...vsade,kde sa najviac potim,ale najcastejsie je to predzvest nadchadzajucej menstruacie.Aspon teda u mna.

krkovorka
16. máj 2017

Ja mam presne toto iste raz sme sa vybrali s tatom na motorku do hory a ked sme sa vracali isli sme asi okolo 20 úlov a zrazu som sa isla posmatrat po hlave a mala so na nej same vceli mala som asi tri stipance 2 na hlave a 1 na brade a na druhy den sa mi za uchom objavila taka tvrda hrcka a vobec nechapem preco