Hrčky na krku

mamkabeika
21. apr 2012

Ahojte maminky🙂
Nahmatala som si asi 4 cm pozdlzne hrcky po bokoch krku. Na oboch stranach su na rovnakom mieste.
Dnes mi pribudla dalsia, malinka tvrda hrcka pod vlasmi po pravej strane laveho ucha. Okrem toho mam uz druhy tyzden teploty do 38°, som malatna a boli ma hlava. Ziadne ine priznaky nemam 😢
Dr. nevedela, co to moze byt, spravila mi krvne testy: krvny obraz mam v poriadku, CRP takisto, akurat mam mierne zvysene monocyty.
Nestretli ste sa s niecim podobnym?

ematko29
21. apr 2012

ja som si nahmatala pred 5timy rokmi 2hrčky ktoré ma neboleli.veľmi som sa zlakla.krčny mi zobral vyter z hrdla,našli mi nejakého bacila,ale už nepametam akeho.brala som antibiotika.teplotu som nemala.ostali mi dodnes len sa mierne zmenšili ,pri chorobe sa zväčšia.doteraz chodim na hematologiu ,chvala Bohu vsetko v poriadku.aj moje dvve dcery mali taký problém ,vv približne dvoch rokjoch .staršia to už má velmi malé,mladsia to ma rovvnaké ale vysledky z hematologie su vv poriadku.tiež mala zvvysene onkomarkery,ale je to v poriadku už ani na hematologiu nemusíme chodit.

strapco13
21. apr 2012

@mamkabeika zdurene uziny, zvysene monocyty, CRP v norme..jedna sa o infekciu nejakm virusom ..mozno CMV alebo EBV..odbery protilatiek voci nim si daj spravit, pecenove testy, tieto vruy mozu vyvolat infekcnu monnukleozu, utocia a pecen, slezinu /cize aj sono bruska/ a lymfaticke cesty
pokial su uzliny tvrde nepohyblive tk hematologicke vysetrenie..vylucit krvne ochorenia

mamkabeika
autor
23. apr 2012

Ďakujem za rady🙂

mamkabeika
autor
28. apr 2012

Nakoniec mi zistili infekčnú mononukleózu, ako si písala 😒 Mám niekoľkonásobne zvýšené pečeňové testy, lymf. uzliny opúchali i naďalej, ale už sa to zastavilo a do toho sa mi pritrafila aj hnisavá angína a prínosové dutiny 😖
Nasadili mi ATB, z čoho som mala 40-tky 3 dni vkuse. Preto mi ich vysadili a teraz beriem liek na pečeň a ISOPRINOSINE na podporu imunity a proti vírusom. Popritom všetkom dojčím ☹ Môžem malému nejako uškodiť? Užívala som pri vysokých horúčkach i každé 4hod. Paralen (hlavne poobede a večer). Odmietla som kvôli dojčeniu hospitalizáciu, infektológ ma lieči ambulantne. S touto liečbou sme nanešťastie začali až po 18 dňoch zvýšených teplôt a horúčky, preto neviem, koľko to ešte potrvá. Môžem malého dojčiť napriek všetkému? Neuškodím mu? Ďakujem za odpoveď 🙂

strapco13
28. apr 2012

@mamkabeika len rychlo...dojcutozes ale daj vydetrit dieta ci to neschytalo od teba a teda ci nema brat lieky aj on

mamkabeika
autor
28. apr 2012

môžem dojčiť, ale mám ho dať vyšetriť? Dobre som pochopila?

gabulatko
22. feb 2013

Ahojte.Mam jednu otazocku. Mam 19 rokov. V 15-tke som si nasla hrcku na lavom prsniku, po pol roku mi ju vyoperovali s tym ze by sa nemala dalsia uz vytvorit.Hrcka bola nezhubna. V 18-tke som si nahmatala dalsiu na pravom o dost vecsiu a bolestivu, isla som s tym na sono kde mi zistili dalsie 4 a to dokonca aj na mieste vyoperovanej. Bohuial mam tych hrciek viac a to aj pod pazov, na vagine na mieste kde je ochlpenie a ta je tiez dost bolestiva. Na dalsie sono som obiednana az v aprili a operaciua bude az po konzultacii. Dost sa bojim kedze to nie je uz len na prsnikoch. Mate s tym niekdo nejake skusenosti alebo vedeli by ste mi poradit co to moze byt?? Dakujem za odpoved ☹

maser
22. feb 2013

@mamkabeika Opisuješ lymfatické uzliny čo má každý. Akurát ked sa telo bráni chorobe alebo nejakej infekcii uzlinky sa zväčšia. Neviem čo viac ti môže byť , ale že máš teplotu znamená že sa telo bráni a snaží sa bojovať. Teraz su všelijake chrípky a vírusy s akými sa lekári stretli zriedka, tak snád mas len nejaký vírus a telo bojuje aj ked dlhšie. Prajem skoré uzdravenie

iker
23. jan 2014

Našiel som si dve hrcky vedľa seba na pod bradou pár cm nad hrtanom...čo to moze byť ?

babria22
12. júl 2014

dobry vecer ja by som sa chcela poradit .Dcera ma 5 rokov a na lavej strane krku ma 3 hrcki v priemere cca1 cm.Momentalne som v zahranici a doktori povedali ze to ze to z angini lebo sa jej stale vracia..dakujem prosim odpiste mi velmi sa bojim