Mám na lýtku kŕčovú žilu?

romana160
22. feb 2019

Dnes som si len tak náhodne našla na lýtku takéto niečo.Istú dobu ma boleli nohy ale hlavne pravá noha.Boleli ma od stehien až po lýtko a boli to také tupé bolesti.Už ma to tak nebolí ,len som si našla neviem či je to krčová žila alebo niečo ešte horšie-zrazenina. Nebuchla som sa nikde.To sfarbenie vyzerá ako keby ekzém a na dotyk ma to bolí . Mám aj trošku akoby taký menší opuch,ale nebolí ma to moc iba ked si to stlačím. Neberiem antiku,nefajčím,nikdy také nič som nemala na nohách .Až teraz nejako.Pohyb mám ako taký.Chcem len vedieť čo to je.Velmi by ma to vystrašilo keby to bola zrazenina.Prikladám aj foto.

pininka
22. feb 2019

@romana160 ja mám kŕčové žily, ale takto to určite nevyzerá.

romana160
autor
22. feb 2019

@pininka No dúfam,že to nie je nič vážne.Som zabudla dodať ešte že ma to trochu aj štípalo.

pininka
23. feb 2019

@romana160 ja by som asi išla na kožné, že čo to môže byť.

romana160
autor
23. feb 2019

Dakujem za odpovede.Už som prišla na to čo to je.Praskla mi žila ,preto tá modrina.Myslela som že je to niečo horšie ale nakoniec som zistila ,že o nič vážne nejde.

nellka21
25. feb 2019

@romana160 keď praskne žila cítiť stipnutie ako od osy napr a hneď to o puchne a urobí sa potom modrina.. Aspoň u mňa to tak bolo.. Ale tak ja som mala modrinu ako dlaň 😯

romana160
autor
27. feb 2019

@nellka21 Práveže ja som najprv pociťovala že ma ako keby niečo štípalo.Ale nebolo to tak až moc cítiť.Najprv som myslela na to najhoršie,až potom nejako ked sa mi urobila tá modrina tak som zistila,že to môže byť aj prasknutá žila.A je to tak.Tá modrina mi mizne.Aj opuch bol ale nebol moc velký.

nellka21
28. feb 2019

@romana160 tak je to ok