Mám zvýšené teploty ale je mi fajn.Z čoho to môže byť?

brontik
27. nov 2010

Čaute baby
mam taky mensi problem. Uz tri dni mam teploty do 38C. Az od vcera vecera som si zacala kazdych osem hodin davat paralen, ale aj tri hodiny po podani mi teplomer ukazuje 37,7. Zvlastne je ze celkovo nic necitim - ziadna bolest hlavy, hrdla, svalov, ziadny kasel - nic. Dokonca ani tu teplotu, akurat ked uz je okolo 37,7 tak citim horucost z tvare. Kojim a preto sa dost obavam co to moze byt. Tiez ked ten paralen akosi nezabera, neviem ani ako dlho ho mozem brat. Mala sa mi zda byt akasi nepokojna, len mrnci ale nema ani teplotu... Neviem co to moze byt. Stretli ste sa s tym niekedy niektora. Apropo po porode sme uz 5 mesiacov.

ikke
27. nov 2010

@brontik v pondelok (alebo ak sa to zhorsi, tak aj dnes-zajtra) sup k lekarovi, ja mam momentalne nieco podobne, zacalo to ako vravis, akurat u mna boli aj bolesti svalov, no ziaden kasel, nadcha. a 4. den teplota namiesto klesnutia - hop na 39.2, dalsi den 38.5. nakoniec zabrali az antibiotika, kedze podla Dr. to predsalen bola bakterialna infekcia 😉

mamutka
27. nov 2010

@brontik toto je z pribal.letaka -
Ťarchavé ženy môžu užívať tablety Paralen 500 len so súhlasom lekára. Dojčiace ženy môžu prípravok užívať 1 deň, dlhšie ako 1 deň môžu prípravok užívať len so súhlasom lekára.

co sa tyka malej, tak nas napr.mrncal, ked som mala teplotu asi preto, ze sa mu prsniky a mlieko zdali moc teple. take daco som kdesi tusim vycitala, tak som si velmi mierne prsia schladila, stacil pred kojenim vlazny mokry uterak. ale skor si to nastuduj, nech si neublizis.
skus poslat manzela do lekarne po nejake homeopatika, alebo proste nech pyta daco co moze dojciaca zena pri horuckach. je to tazke, v tehu aj pri dojceni zene povedia na vsetko, ze nemoze, clovek aby si ani nedovolil ochoriet, alebo potom to len znasal bez liecby 😒
ved v lekarni mu poradia. a hlavne pi, velmi vela musis pit, hoc aj horuci kojo caj, meltu, vodu nie moc studenu.....aby to zase nebolo daco, co by si pila proti teplote, ale by ti to dobabralo laktaciu....
drzim palce 😉
a vazne by si mala aj k lekarovi, ale zatial aspon par narychlo domacich rad, kym sa tam dostanes......

brontik
autor
27. nov 2010

ahojte, diky moc. no budem musiet k lekarovi asi, lebo tu v irsku ked idem do lekarne a len im poviem kojim, tak mi nic nechcu dat. inac ak sa aj potvrdi nejaka infekcia alebo viroza moze to odo mna dostat mala kedze som s liecbou tak dlho cakala? o tri tyzdne mame letiet domov, tak dufam, ze nam to nic neprekazi. po 5 rokov konecne vianoce doma 🙂

mamutka
27. nov 2010

@brontik ja som sa obcas tiez potrapila s chorobou a maly zatial nic nechytil, skor naopak, ked mm daco doniesol domov a malicky soplil, potom som to schytala aj ja, ale bola som ovela viac off ako oni dvaja dokopy....
skus pit zazvorovy caj, sa vravi, ze v tom je hodne vitaminov a dost to pomaha aj v prevencii, tak uskodit ti snad nemoze.....normalne postruhaj zazvor a zalej, alebo rovno kup hotovy. a dopuj sa vit.C.

latvia
27. nov 2010

@brontik pri kojeni mozes paralen, kazdych 6 hodin 500mg tabletku, ak by boli teploty vysoke, tak kazde 3 hodiny jednu, maximalne vsak par dni (nie viac ako 7 dni)