Maródka počas skúšobnej doby

michaela025
8. jún 2015

este len necely mesiac som zacala pracovat a isla som marodit takze ratam s vypovedou chcem sa spitat vypovedi skor nemozu dat pokial neukoncim marodku???

lilimoni
8. jún 2015

@michaela025 nemozu 🙂 a ak by si nedostala vypodet, co ti drzim palce, tak sa skusobna doba predlzuje o cas na pn 🙂

loginexistuje
8. jún 2015

Pocas skusobnej doby ta moze prepustit aj ked si na pn ak ta neprepusti tak sa ti skusobna navysuje o dobu pn

michaela025
autor
8. jún 2015

teraz nechapem takze az by ma napr.zajtra prepustili marodku mi nepreplatia

eeffka
8. jún 2015

@michaela025 zamestnavatel by ti to preplatil iba do dna kedy by si bola unho v evidencii, zvysny rozdiel by ti doplatila socialna poistovna.
a prepustit ta mozu v skusobnej aj ked si PN.

katka8855
8. jún 2015

@michaela025 pocas PN ta nemozu prepustit, takze marodku preplatia, akurat ak sa vratis do prace tak skusobnu dobu mas 3 mesiace + navyse dni, ktore si bola PN

eeffka
8. jún 2015

@katka8855 pocas skusobnej mozu

alenah31
8. jún 2015

@michaela025 zamestnávateľ môže v zmysle ustanovenia § 72 ods. 1 Zákonníka práce skončiť pracovný pomer počas trvania skúšobnej doby bez uvedenia dôvodu alebo z akéhokoľvek dôvodu, a to aj počas trvania práceneschopnosti. Z vyplácaním PN je to tak ako už písala @eeffka

draik
8. jún 2015

Výpoveď a ukončenie PP v skúšobnej dobe sú dva rôzne inštitúty. Zatiaľ čo počas PN nie je možné dať zamestnancovi výpoveď, ukončiť PP v skúšobnej dobe je možné aj počas PN.

michaela025
autor
8. jún 2015

dakujem vam