Mohla som po pôrode dostať cukrovku?

Zodpovedané
20. jan 2019

Dobrý deň,

Chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V tehotenstve som mala zvýšený cukor a po pôrode mi je čudne. Od pôrodu vypijem denne 2-3 litre sladenej vody (alebo aj čistej, hlavne nech je voda) + každy deň energy drinkom. S neustále smädná, hladná, nervózna a unavená. Stále mám potrebu ísť na malú.

Syn je na Nutrilone, čiže smädná nie som preto, lebo kojím. Syn spinká 4-5 hodín, takže spánku mám dosť od narodenia malého. Mama ma straší, že či nemám cukrovku. K svojmu lekárovi nemám čas ís, keďže som na dieťa sama.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na to, aby sa diagnostikovala cukrovka je nutná návšteva lekára a odber krvných testov.

Ak denne vypijete 2-3 litre sladenej vody a k tomu energy drink, tak pocit smädu Vás bude sprevádzať neustále. Každodenné pitie energetických nápojov sa neodporúča vzhľadom na vysoké dávky kofeínu a cukrov. Ak bude pretrvávať pocit smädu, únava, časté močenie, nervozita, bolesti hlavy, zrýchlený srdcový pulz aj napriek vysadeniu sladkých nápojov a jedál, určite by ste mali navštíviť Vášho lekára.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková