Nepríjemná bolesť ľavého rebra

mucinka1
14. máj 2013

Milé maminy, prosím poraďte mi. Už niekoľko týždňov som cítila na ľavom najspodnejšom rebre také mravčenie (tesne pod prsníkom). Začalo to asi v 22 tt. Teraz v 27 tt je to nepríjemná bolesť akoby celého rebra od bránice smerom naľavo, ktorá mi večer nedá spať. Nemôžem normálne v pohode sedieť, musím sa stále vystierať a bolí to aj tak. Bolesti sa vždy zhoršujú v priebehu dňa a večer sú najhoršie. Môže to byť z toho, že mám skoliózu chrbtice medzi lopatkami? Mám pocit, že mi začína aj tŕpnuť ľavá ruka. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Ako si pomôcť?

dedenini
14. máj 2013

treba ist k lekarovi ...

zuzi0911
14. máj 2013

@mucinka1 citis to aj pod rebrom?? Ako krce???... moze to byt aj chrbtica...ja som mala podobne bolesti tiez som mala pocit ako by to bolo pod prsom potom nizsie a nizsie a bol z toho podrazdeni pankreas...ale ak je to len vyzsie kludne to moze byt ta skolioza...ja ju mam tiez a niekedy som mala take bokesti ze to az po akom takom vystreti preslo...popitaj sa na nejake cviky...

mucinka1
autor
14. máj 2013

@zuzi0911 Cítim to ako narazené rebro. Nebolí to vnútri, ale keď si to rebro pritlačím, alebo som zhrbená, čo teraz som, lebo sa učím na štátnice. Fyzioterapeut mi odporučil ako mám správne sedieť, ale sedte celý deň v jednej polohe....

zuzi0911
14. máj 2013

@mucinka1 no je to tazke...mne tlacila mala na prave rebro...hroznaaa bolest ani sediet ani stat iba byt poriadne ako tak vystreta a ked som lezala to nebolelo...

mucinka1
autor
15. máj 2013

@zuzi0911 No mňa to nebolí len keď ležím na chrbáte, na pravom boku to cítim a na ľavom ani nehovorím, to sa nedá ani ležať. To začínajú byť noci, než zaspím, tak je aj polnoc... Fuha, ešte sa mám natrápiť do augusta...

lspl
16. máj 2013

Ahoj, ja mám rovnaku bolesť taktiež a citim ju už asi od 15 týzdna. Niekedy je to fakt na nevydrzanie..tá bolesť nedá sedieť, ani ležať... niekedy ani spať,, a niekedy to až tak páli......Mne doktorka povedala ze proste tlačí maternica, a po najnovšom malo babetko hlavičku práve pod tým ľavym rebrom,, takže može byť aj to..

mucinka1
autor
28. máj 2013

Vidíš presne to tak nepríjemne páli aj mňa. Veď idem budúci týždeň k lekárovi, tak sa spýtam, potom dám vedieť 🙂

barborka49
28. dec 2013

@mucinka1 Ahoj! Ako si nakoniec dopadla s tou bolesťou? Prešlo to až pôrodom alebo skôr? Lebo ja mám niečo podobné cca od 18. týždňa a tiež neviem čo s tým. Ďakujem.

nautilka
28. dec 2013

Ahojte, ja som to tiez mala asi od 25.tt najme ked som sa najedla alebo rukou pritlacila na lave rebro. Cim bolo brucho vacsie tym castejsie to bolelo myslim ze to mi babetko tlacilo lebo po porode to preslo.

mucinka1
autor
29. dec 2013

@barborka49 Ahoj, prešlo mi to pred pôrodom, asi keď sa malý otočil hlavičkou dole. Po pôrode som na to aj zabudla. Teraz už sú zas iné bolesti chrbtice z nosenia bábatka. Už máme 7 kg 🙂 Treba to len vydržať, pocvičiť si chrbticu a relaxovať. Ja som bola dosť akčná celé tehu a to neodporúčam, hlavne pred pôrodom. Tak oddychuja uvidíš, ak to je od chrbtice tak to po pôrode prejde 🙂 Držím palce 🙂

barborka49
29. dec 2013

@mucinka1 Ďakujem za odpoveď. Mňa to bolí na pravej strane a malý by podľa utz mal byť dole hlavou, neviem či teraz v 24 tt sa ešte točí či už nie. A bolí to hlavne v sede a keď som skrčená, tak ako si aj ty písala. Hlavne v práci je to ťažké, lebo tam celý deň sedím. Keď sa dám do ľahu alebo poloľahu, tak vôbec nebolí. Tak uvidíme. Ale lekár ti povedal niečo bližšie k tomu či nie? Mňa poslali na interné, či to nie je preeklampsia, ale nebola. Ja som vedela, že to je najskôr z chrbtice, lebo mňa aj predtým zvykla občas bolieť na tej pravej strane, ale prešlo to. No a teraz neprechádza. Tak ešte necelé 4 mesiace vydržať. 🙂

mucinka1
autor
30. dec 2013

@barborka49 No môj gynekológ sa tým ani len nezaoberal. Sama som sa s ním bavila, či to nie je od chrbtice a on mi to potvrdil bez nejakého vyšetrenia. U neho som bola rada, že mi bol schopný povedať, že tehu prebieha v poriadku. Nemala som iné zdravotné problémy a táto bolesť sa objavovala hlavne pri ceste v autobuse, tiež v sede, ale aj v ľahu, lebo mám skoliózu medzi lopatkami, tak mi to došlo, že asi to bude z toho. 🙂 Neboj, prejde to a po pôrode na to aj zabudneš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre