Opakujúce sa vysoké CRP

anna_clara
3. jan 2018

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať, či máte niekto podobnú skúsenosť. Posledné tri mesiace je 2- ročná dcérka tretí krát chorá s teplotami. V novembri to bolo hrdlo, CRP 43- antibiotiká, v decembri vraj afty, CRP 75- antibiotiká. Obe razy teploty 38-40.
Tentokrát ma teploty tretí deň, avšak max. 38,5. Ak budú pokračovať aj v noci, budem musieť ísť zajtra k lekárke, ale už teraz sa desím, keď spraví CRP, aké číslo zas vyjde a zas sa bojím nasadenia antibiotík. Viem, že pri bakteriálnej infekcii sú antibiotiká potrebné, avšak viete mi povedať prečo je CRP každý mesiac také vysoké? Užívame dostatotok vitamínov na imunitu, probiotiká už 3. mesiac (od toho novembra), som dosť zúfalá, čo robím zle? Môj prípad asi nie je štandardný, väčšinou je problém, že sa antibiotiká nasadia na vírusové ochorenie, u nás však boli vždy nasadené len pri vysokom CRP. Len neviem, prečo ho mávame často tak vysoké :( ďakujem pekne za Vaše odpovede.

mufka1
3. jan 2018

Ja osobne mam crp vysoke stale jedla som aj AB a nic mi nepomohlo .Ale je tu poradňa kde su zdravotníci .Skuste sa spýtať aj tam .

jasminet
3. jan 2018

no ja neviem, podla mna je to uplne standardna situacia - dieta je chore, ma zapal = vysoke crp = atb...nic neobvykle...
a to ze kazdy mesiac? je take pocasie, jeden den -5, druhy den +10, dieta sa spoti, ofukne a uz je choroba na svete... staci slabia imunita - tam ani tona vitaminov nepomoze

bombonka
3. jan 2018

@anna_clara treba vysetriť moč !!! Určite keď pôjdeš k doktorke zober so sebou moč. To je základ. Ci náhodou nemá chytené aj mocové cesty.

anna_clara
autor
3. jan 2018

@jasminet rozumiem, ale ta slabsia imunita je nasledkom predchadzajucich antibiotik a ak by sa jej zajtra nasadili dalsie, tak tu imunitu jej nikdy neposilnim. V novembri mala prvy krat antibiotika, dovtedy nic, a teraz za 3 mesiace 3 krat? to mi nepride normalne :(

jasminet
3. jan 2018

@anna_clara a ako to ma teda lekarka riesit? nedat jej atb ked su potrebne? ak su potrebne, tak su potrebne... osobne si myslim, ze 3 mesiace (opravnene dane) atb su lepsia volba ako neliecena choroba

justice2008
3. jan 2018

@anna_clara ake vitaminy?

dzina007
3. jan 2018

Nemoze byt ze sa ta choroba predchadzajuca proste nedoliecila? Na kolko dni ma mala atb ked dostane? Naptiklad nasa lekarka neodporuca na 7 dni ale az minimalne 10 .
Crp 75 neni o com to je na ATB
43 ale patri este do sedej zony... crp 30-50 sa tazko posudzuje ci he virus alebo bakteira. Bakterialny zapal je isty az nad 50. Takze pri tych 43 je tazko posudit... mozno by to zvladla aj bez atb a mozno nie...
Kazdo0adne ide aj o to kedy ide po chorobe donkolektivu lebo ak ma takto opakobane zapaly tak by bolo vhodne po vylieceni a dobrati stb byt mimo detskeho kolektivu este tak 2 tyzdne.

anna_clara
autor
3. jan 2018

@justice2008 Colostrum, rybí olej, vitamín C

anna_clara
autor
3. jan 2018

@dzina007
Do škôlky ešte nechodí, takže nie je v kolektíve detí, atb brala oba razy 10 dni.

ano, to si vycitam najviac, že sa jej atb nasadili v tom novembri pri CRP 43, to bol ten prvý krát. Možno keby sme to vydržali, tak sa vyhneme decembrovej aj terajšej januárovej chorobe. ☹

anna_clara
autor
3. jan 2018

@bombonka
ten sme mali oba razy v poriadku

simca06022011
3. jan 2018

a vytery/odbery sa robili? Dali sa dobre ATB? ... my (dcera) sme teda atb brali a nikdy sme crp vyssie nemali... cze nie je to jediny ukazovatel. Ja osobne mam CRP vyssie stale... neklesne nikdy. Afty sa mi nezdaju ako bakterialna infekcia, v nemocnici smeboli s nimi a s herpesovou anginou, atb nedali vobec na to. Vyter nic nepotrvrdil. Inak ak jej treba atb, tak ich dostane... z toho si nic nerob ze je to 3x za par mesiacov...

anna_clara
autor
3. jan 2018

@simca06022011
Výtery aj z nosa aj hrdla mala v decemrbi v poriadku. Jediné čo vtedy mala boli afty a CRP 75 :(

jana_eyre
3. jan 2018

@anna_clara a mozno keby ste vydrzali bez atb, tak sa jej stav zhorsi a sli by ste do nemocnice.. crp 43 je uz dost vysoke, zalezi aj kolkaty den teplot bolo robene, to by len tak. bez liekov nepreslo.. ako ja chapem ze cloveka skrie ked je dieta stale chore, ja mam takeho tretieho syna, on je ale od narodenia na tom. blbo.. bol nonstop chory napriek vsetkym radam ako. posilnit imunitu.. uz aj dr skonstatovala ze je toho vela aj napriek tomu ze ma dvoch staraich surodencov.. tiez si myslim ze keby v 2m nemusel brat atb jeho. imunita by bola lepsia, ale mal silny zapal priesusiek s vysokymi teplotami, to by bez toho neslo a dopadlo by to zle. . teraz berie na podporu imunity bronchovaxom. na 3m, tak snad to pomoze.. hoci je zase zahlieneny, to. vraj z toho. byva..

takze ak sa to bude opakovat, tak. s dr poriesite posilnenie imunity.. a treba proste vydrzat tuto blbu zimu.. tri x atb pocas stvrt roka su podla mna este celkom ok, imunita sa vyvija a formuje..

loginexistuje
3. jan 2018

toto je podla mna na hospitalizaciu a dosledne presetrenie najma mocive cesty a oblicky
sla by som na pohotovost dala urobit crp a zobrala moc

kakake
3. jan 2018

Ahoj ja som na tom podobne s

kakake
3. jan 2018

3 rocnym synom 130 crp hospitalizacia v nemocnici to bolo v auguste a pred tyzdnom znova 130 crp a vysoke horucky

kakake
3. jan 2018

Zase nemocnica dostaval antibiotika vyteri ciste moc tiez len ten zapal v tele😏
Robili mu vysetrenie na oblicky na srdce na pluca ba bruchu vsetko ciste
Este bere antibiotika v pondelok mame ist na kontrolu krv moc a vyter mu budu brat
Pre istotu pojdeme sa vysetrit aj na immunologiu
Chodi do skolky je malo krat chory ale ked ochorie tak poriadne
Dufam ze ztoho vyrastie😏

kakake
3. jan 2018

Aj ja by som bola zvedava preco mame opakovane take vysoke crp a ani lekari nevedia povedat tak dufajme ze sa to po case upravi😑

pininka
3. jan 2018

Citala som tu taku temu, ohladom vysokeho crp, mnohe zeny tam pisali ze deti.maju vysoke crp a nikto nevie zistit z coho. Ja mam uz tri roky crp 20 a aj vysoke aslo, presla som cez mnohe oddelenia , rozne vysetrenia, vraj v tele je nejaky zapal,ale nikto nevie co. Moja obvodna mi vravela ze na 80% su tieto problemy sposobene mandlami.

bibistec
3. jan 2018

Afty to je nedostatok b vitaminu treba b komplex a skor co sa stalo od toho novembra? Nejaka zmena? Ockovanie? Nemoze byt suvis? To moze byt cokolvek ale taktiez len ze po prvej infekcii ostal oslabeny organizmus a prisla do kontaktu s dalsimi bacilmi a uz to ide
Na imunologii by jej urobili krvny rozbor a mozno by nieco zistili

somavi
4. jan 2018

Skus si pozrieť syndróm periodických horúčok. My to mame od roka - teraz mame 2,5 a už 4 mesiace kľud chvalabohu . Ide onopakujuce sa teploty , kde je aj zvýšené crp. Tam sa atb nedávajú . Dá sa prednisom, pól tabletky a keď zaberie , je ono. Bez neho sme sa trápili tri dni s vysokými horúčkami , niečo strašne , lieky na znižovanie skoro nezaberali. Po prednisone bolo do troch hodín po teplotách . Mali sme najprv každé dva mesiace , potom každé 3 týždne , naposledy už každých cca 9 dni . Teraz 4 mesiace bez ..uf

stastenka42
4. jan 2018

@anna_clara na tie afty pyridoxin aj dlhodobo kludne a nema bolesti niecoho? Nech mu zoberu krvicku a vyšetria aj reumatoidný faktor,obličkove parametre a tak..može to byt nieco skryte..

anna_clara
autor
5. jan 2018

Dakujem za odpovede 🙂 CRP máme 8, takze to nic, teploty su stale, (max. 38,5- takze skoro nikdy nezrazam, max. pred vecernym spanim) aj moč ukazal odchylku co sa tyka bielkovin, ale lekarka povedala, ze to moze byt kludne aj z teplot. Takze cakam este vikend, pevne verim ze do pondelka bude ok.

anna_clara
autor
5. jan 2018

@stastenka42
Dakujem, afty uz nemame, to bolo este v decembri- len jednorazova zalezitost, snad sa nezopakuju :(