Prosím o vaše rady s pichaním injekcií Clexane

danielkabn
14. nov 2011

Dneska som bola v prvej poradni a doktor mi zistil,že mi jeden plod odumrel,druhý je v poriadku a predpísal mi tie injekcie a ja sa bojím,či to bude dobré,vraj je to nato,aby sa to odumreté dobre vstrebalo a nerobilo šarapatu tomu druhému.Ako ste si to pichali,v akej vzdialenosti od pupku?

cristi
14. nov 2011

Chodte znova k lekarovi,a poproste sestricku,aby vam to nazorne previedla,ako sa spravne aplikuje subkutanna injekcia.Alebo ak poznate nejaku zdrav.sestricku v okoli,poproste ju ,ci by ji vam pichla.Tieto injekcie je najlepsie pichat v rovnaky denny cas.Sama si ju v ziadnom pripade nepichajte,ak nemate ziadne vedomosti o tom.

zofi81
14. nov 2011

Dani ja som mala pri hyperstimulaku Fraxiparine, na riedenie krvy. Je to v podstate to iste aj tak isto vyzeraju. Stiahnes tu gumicku, vytlacis vzduch, prvu kvapku, na bruchu si urobis falt, ako ked si pichala pri stimulacii a kolmo pichnes celu ihlu do brucha, vyprazdnis obsah a este chvilu podrzis, aby sa cast obsahu nevratila spät... Mna to tak ucila sestricka v Heliose, tak blondinka ta Elenka a nikdy som nemala problem... Inak ja som ich pichala asi mesiac a vzdy vecer okolo 21.00 🙂 To zvladnes aj sama, si uz predsa profik 🙂 Drz sa moja 🙂

pici
14. nov 2011

su to uplne jednoduche injekcie. miesta mozes striedat. pichala som ich kamoskinej babke... po operacii klbu. pichas tak ako pri stimulke. das dole vrchnak a pichnes do speciku. mozes ist kolecko prava strana brucho lava ruka rameno, prave rameno prave brucho...

oskorusa
14. nov 2011

ja súhlasím s @cristi zajdi k lekárovi - setrička ti to názorne ukáže a vysvetlí, @zofi81 a @pici ti síce dobre radia, ale zabudli na jeden dôležitý krok pred pichnutím - dezinfekciu. setrička ti povie aj o možných ťažkostiach pri pichaní - ako je vznik modriny napr. a podobne, drž sa, všetko dobré prajem

poleva
14. nov 2011

mne pichal manžel,aj do ramena sa dá pichať

mb
1. mar 2012

baby ja si tiez picham claxane.Myslela som,ze sa musi len do brucha.A tu pisete,ze aj do ramena?

zuzky1104
1. mar 2012

nedavno som si tiez pichala, ale v pribalovom letaku sa pise , ze nie je potrebne vytlacat ani vzduch ani kvapku nic..., a pichala som si do brucha, ramena-manzel, a do stehna po konzultacii s lekarkou, drzim palce 😉 ale,brrr som rada, ze uz nemusim 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leleh
1. mar 2012

aj ja si picham od zaciatku clexane 0,6. Viac smerom do boku, sem tam aj do ramena ale tam to boli viac. Vzduch v ziadnom pripade sa nema vytlacat! Mam k tomu aj obrazkovy navod od sestricky a tam je to jasne napisane. Pred pichnutim vydezinfikovat. Ihlu pichni rychlo, vtedy to skoro ani necitis, no a obsah tlac uz pomaly. Ak si nevies rady kludne zbehni aj k obvodnej za sestrickou a ta ti ukaze 😉

zuzana_m
1. mar 2012

Ja som si musela pichať Clexane v tehu tiež, ale pichali ma do ramena. Aj doma,aj v nemocke potom. Do brucha si to neviem ani predstaviť 😖 ,,,ale nikdy som nemala odvahu si to pichnúť sama, bud to robila moja mama,alebo jedna sestrička,čo mám známu, alebo dokonca môj manžel,ktorý má panický strach z ihiel 😀 ,,,tak isto mi kázali pretrieť najprv alpou . Určite sa poraď s Dr.,alebo sestričkou-nech ti to ona ukáže,,,veľa šťastia 😉

nibiru
1. mar 2012

ja som si pichala fraxiparin je to podobne kedze som bola uz v 34tt pichala som si to pod kozu do ramena sama predtym mi to ukazala sestricka v ambulancii ...raz mi to pichla sestricka v nemocnici ked som bola hospitalizovana koli peeklamsii a cely den ma bolela ruka pichla mi to v 90 stupnovom ule akoby zarazila klinec no nikdy viac...

strihalka
1. mar 2012

neni treba v krabicke navod?ja si teda picham fraxiparine a tam je podrobny navod aj s obrazkama...

winona24
1. mar 2012

ja som si ho v tehu tiež musela pichať...ale sama si pichnúť to nehrozilo.....ani partner na to nemal nervy...strach z ihiel...tak som si to chodila pichať ku svojej praktickej lekárke....mám ju za rohom...a cez víkendy na Antolskú do nemocky....na gynekologické odd...sestričky boli zlaté....a pichali mi to do ramena.....

ako píšu baby...treba poprosiť sestričku o názornú ukážku a poučenie....držím palce 😉

movin
1. mar 2012

ja som si tiez pichala fraxiparine, ale mne to pichali do stehna, najprv jedna znama sestricka, a potom uz sama.

juliap
2. mar 2012

ja som si tiez pichala Clexane, ale tiez do noh a ruk, nie do bruska, dr povedala, ze ked si budem do brucha, tak ze by sa nemalo nic stat, ale ze istejsie bude do stehna a do ramena ... do nohy som si pichala sama, striedas si nohy, no a do ruky mi pichala mamka parkrat ... na spravnu techniku by si sa mala opytat sestricky, urcite ti to vysvetli, pri tychto injekciach je len vpich a stlacenie piestika

anicka9
27. mar 2012

Ahojte baby, je tu niektorá ktorá si pichala/pichá Clexane a ide rodiť sekciou? Poprosím IP ďakujem 🙂

majka3189
13. jún 2013

som

stanislava93
21. máj 2017

dobry den chcem sa opytat , picham si clexane som v 5 tyzdni manzel mi to picha rano o 5 len mi prislo dneska strasne zle na vracanie a tak sa chcem opytat ci sa to moze na lacno ? dakujem

vrds
11. okt 2017

ahojte, pichate si clexane aj s tym vzduchom? co je vnutri?
lebo nasla som videa, kde si to pichaju aj so vzduchom

ella2015
11. okt 2017

@zofi81 Vzduch sa z týchto injekcií nevytláča nakoľko ak sa pichajú kolmo práve vzduch slúži na to aby sa to tela dostal celý obsah.
@alenah31 Fraxiparine 0,6 ml nie 6ml, pichala som si ho ja aj dve kolegyne ale 0,6 nie 6 😉

ella2015
11. okt 2017

@danielkabn V krabičke máš super návod čo som teraz pozerala ale ak máš pocit, že to nebudeš vedieť z toho tak k lékárke nazad.Môžu byť modriny, pálenie pri vpichu a pod ale to je bežné

ella2015
11. okt 2017

@vrds Ten vzduch tam ostáva on slúži na to aby tam zatlačil celý obsah striekačky, myslím tú tekutinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre