Prvá gynekologická prehliadka

tanajaka
6. dec 2016

Ahojte baby 🙂 potrebovala by som poradiť ohľadom prvej gynekologickej prehliadky. Mám 16 a mamina hovorila že to je individuálne a spolužiačky niektoré boli na 15-ročke a mne nič obvodná lekárka nehovorila a ďaľšie sú na tom takisto. Kedy ju treba podstúpiť? Ja som zdravotne v poriadku ano som nemala nikdy žiadne problémy a ako to tam chodí? Máte gynekológa alebo gynekologičku? Ale v tom nie je rozdiel? Lebo niektorí vravia že gynekologičky sú prísne...
Za vaše rady budem vďačná 🙂

lilyianka
6. dec 2016

@tanajaka tak mas vek aby si uz gynekologiu navštívila...neboj,nie je to nic hrozne....najprv sa ta spýta par veci,ako rodinna anamneza a pod a ci mas nejaky problem....potom ta vysetri...zavisi od toho ci si panna alebo nie...ak nie tak ti urobi cytologiu,prejde aj zadok a urobi sono vnutorne a este vysetri prsia....
Ja osobne mam gynekologa a som spokojna...zena mi nesadla....tie su skor take akoby necitlivejsie

tanajaka
autor
6. dec 2016

@lilyianka vďaka za radu 🙂 objednám sa

hettinka
6. dec 2016

ja som sa pýtala u svojho gynekologa, lebo mam 15-ročnú dcéru a povedal, že ak nemá problémy (bolesti, výtoky), menzes pravidelný, sexuálne nežije, tak stačí v 18 rokoch.
Ja som bola prvýkrát až tehotná, v 24.

zuzana2000
6. dec 2016

tiež mám dcéru 16-ročnú, s ktorou sme pred nedávnom riešili, že kedy pôjdeme na prvú prehliadku.....až dostala silné bolesti a skončila v nemocnici s prasknutou cystou..., takže bohužial jej prvá prehliadka bola nočná, ale dobre to dopadlo...bola síce pár dní v nemocnici, ale nemuseli ju operovať. Takže sme rýchlo poriešili aj gynekológa....povedal nám že pri ťažkostiach treba prísť hneď , ale inak na pravidelné prehliadky až po 18.tich narodeninách.

lilyianka
6. dec 2016

Mna praveze detska lekarka nahanala uz od 14-15r....ale sla som tuším v 17tke

tanajaka
autor
6. dec 2016

@hettinka ja tiež zatiaľ sexuálne nežijem. Frajera síce mám ale je tepezlivý a mamina mi tiež povedala že radšej si mám dať predpísať antikoncepciu ako otehotnieť a nedokončiť školua tak... Zatiaľ sme spolu neni dlho tam sa jedná len o prehliadku 😉

tanajaka
autor
6. dec 2016

@zuzana2000 fuha som rada že to dobre dopadlo a vaša dcéra je v poriadku a ani operácia nebola potrebná nech sa darí a nech sme všetky zdravé🙂

hettinka
6. dec 2016

@tanajaka načo by to bola antikoncepcia, ked spolu nie ste? To by bolo naozaj predčasné ...

na prehliadku ísť môžeš, al vyšetrovať ťa budú aj tak cez konečník, možno sono, ale ak ti nič nie je, možno ťa len "zapíšu"
ale neviem, či ťa vezme normálny gynekológ, moje žiačky, ktoré sú mladšie ako 18 rokov chodia k detskej gynekologičke, ale to sú dievčatá, čo majú problémy, zápaly, alebo bolestivú menštruáciu, tak boli donútené ísť ... ja osobne som rada, ak tam nemusím, pravidelnú prehliadku beriem ako nutné zlo 😉

kuriatko84
6. dec 2016

@tanajaka ak nemáš problémy, menštruáciu máš pravidelnú a sexuálne nie si aktívna, tak nemusíš ísť. HAK by som riešila až po 1-2 styku, to už ťa potom normálne vyšetrí a povie čo a ako😉

snehovagula1
6. dec 2016

tiez som bola az ked som zacala sexuane zit, aj to ma ani nevysetroval gynekolog len mi predpisal antikoncepciu..............potom prve vysetrenie som bola az ked som mala 20-21 rokov....cca po roku ked som zacala brat antikoncepciu..........a tiez si myslim ze gynekologovia su lepsi ako zeny, aj povahovo aj co sa tyka sposobu vysetrenia......su citlivejsi

lilyianka
6. dec 2016

Ako nic vzlom,ale nechapem ako moze gynekolog len tak bez nejakeho vyšetrenia predpísať hak....ja som este aj hematologiu musela navstivit kym mi ju predpísal....

snehovagula1
6. dec 2016

@lilyianka tak ale to bolo moja zasa viac ako 13 rokov dozadu.....a on s tym nikdy nejaku vedu nerobil...........prva navsteva u neho a potom mi uz len sestricka buchala recepty🙂)))

lilyianka
6. dec 2016

@snehovagula1
Ja som tam ohľadom toho tiez bola 12r dozadu...

snehovagula1
6. dec 2016

@lilyianka tak on funguje takto, aspon vtedy tak funguje...antikoncepciu som brala asi dva roky a potom uz ne....takze mi to bolo aj jedno.........

hettinka
6. dec 2016

@snehovagula1 tak od takého gynekológa teda rýchlo preč ... inak, HAK vo veku, ked sa telo ešte vyvíja, by som teda určite nebrala, sú aj iné možnosti ochrany, ktoré nezaťažia organizmus mladého dievčaťa

snehovagula1
6. dec 2016

@hettinka to bolo 100 rokov dozadu a neviem ake ine moznosti vtedy boli resp. su dnes........

lilyianka
6. dec 2016

@snehovagula1 kondom,pharmatex,a pod kozu ten implantat...i ked aj to bola v podstate antika...
Mna najviac fakt zaráža,ze gynekolog to mal u prdele a mlade baby tiez,i ked jasne,preco nie ked sa bez nicoho da dostat k "lentilkam"....
Mne robil kazdy rok aj pecenove testy co sa mi ale zda,ze sa teraz ani nerobi

hettinka
6. dec 2016

@snehovagula1 to je jedno kedy, ale ked sestrička "búcha recepty" bez poriadneho vyšetrenia, to o niečom svedčí ... najmä o neprofesionalite dotyčného tiež-lekára. Pri HAK určite treba robiť kontrolné hepatálky aspoň z času na čas a prehliadku.

a myslím, že kondom bol vynájdený dosť dávno ... určite pred HAK

snehovagula1
6. dec 2016

@hettinka ta vies jak, ma vela pacientiek tak vela robia aj sestricky, ma ich dve.........ved dobre kondom ale to nie je vzdy ono....dakedy sa chce aj bez........a testy potom robili aspon raz za rok........

delmondo
7. dec 2016

Tak ja mám ženu a som veľmi spokojná. Je milá, profesionálna a pri vyšetrení jemná. Zato keď som rodila, tak ma vysetroval muž a nebolo to veľmi príjemné. Takže záleží aj od toho, na koho natrafis.
Ja osobne by som išla už aj v tvojom veku na prvú prehliadku. Čím skôr, tým lepšie. Aspoň nabehnes na ten systém, že treba chodiť raz ročne na preventivky

blairgossip
11. dec 2016

Ja chodim k muzovi, je velky pohodak, nehanbim sa a mozem mu hocico povedat. Zeny su strasne necitlive piz..dy, hlavne tie starsie, posudzuju atd...

luca_a_oliver
Odpoveď bola odstránená
Zobraz