Silne kŕče v podbrušku. Súvisí to s tehotenstvom?

mona333
7. okt 2011

Ahojte,
mam taky "problém". Už 4. deň mi mešká ms, ale test ukazuje len takú druhu čiarku, že neviem či je tam,alebo je len v mojej hlave. No posledne 2 dni ma trápia silné kŕče v podbrušku. Nie sú vždy, ale keď chytí kŕč,tak sa až zobudim a potrebujem si sadnúť alebo sa nejako zohnúť,aby povolil. Najčastejšie sa vyskytujú keď si ľahnem na chrbát. A taktiež mi kolíše krvný tlak a tep mam okolo 103. Može to súvisieť s tehotenstvom?

purina12345
7. okt 2011

@mona333 a kedy si si robila test? najlepšie je robiť ráno , vtedy je najväčšia koncentrácia HCG v moči a tiež záleží akú má test citlivosť

mona333
autor
7. okt 2011

robila som si hneď ráno

purina12345
7. okt 2011

@mona333 no skús zajtra ak bude silnejšia tak to je jasné, ináč by som ti rada pomôhla ale nemám ešte skúsenosti ☹ Držím veľmi palce, daj potom vediteť, ok? 😉

marianax
7. okt 2011

no moze to mat suvis s tehotenstvom moja na zaciatku tehotenstva byvaju bolesti az pichanie v okoli bruska to sa maternica roztahuje tym tehotenstvom, no ak mas tie bolesti silne mala by si ist k lekarovi aby ta vysetril urobil aj ultrazvuk. Boli ta to po celom bruchu ci na nejakom konktretnom mieste?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fliacik
7. okt 2011

Ahoj, aj ja mam take strasne krce, takmer na odpadnutie, zabera len Novalgin..a MS mi meska uz 7 dni, test negat...skor sa obavam cysty ☹

nikuska265
7. okt 2011

@mona333 ahoj! ja som mala na začiatku tehu tiež bolesti v podbrušku,ale tak isto ako písala dominika,nie až tak silné. Môže i nemusí to mať súvis s tehu,to je ťažko takto povedať, skús si spraviť ďalší test zajtra/pozajtra. Ja dostávam teraz veľmi silné kŕče v brušku a mne všetci radili brať magnézium na to,ale ja som v 21.tt, a to mi pomohlo. Ale určite by som po víkende zašla k Dr. ak by sa to zhoršovalo tak aj skôr-aby ťa pre istotu nejaký odborník prezrel. Držím palce a daj vedieť ako sa to vyvinie 🙂

feb13
7. okt 2011

@mona333 Ahoj ja som s prvym mala cely prvy trimester taky menstruacny pocit, najsilnejsie krce som mala v den ked som ju mala dostat. Ked sa testujes opakovane, odporucam najskor obden a musis pouzivat ten isty druh testu.

mona333
autor
8. okt 2011

Tak dnes mi je už oveľa lepšie a aj som konečne prespala celú noc. Na test sa chystám zajtra ráno, tak dufam, že už konečne bude jasný výsledok 🙂.
A chcem sa ešte opýtať, ak by som bola ozaj tehotna, môžem piť kávu?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mona333
autor
8. okt 2011

tak ja kávu pijem stále s mliekom 🙂 a jedna do dňa mi úplne stačí

leeenka26
8. okt 2011

@mona333 odpoviem ti len na ten tep. Ja som mala tiez vyssi a to som este nevedela ze som tehu. Vsetko ostatne, na co sa pytas je do ruk lekara, pretoze sa moze jednat aj o ine ako tehotenstvo.

nelicefo
8. okt 2011

@mona333 Mala si ducha? Podla mna mozes byt tehu 😕 Chuda,ale ten tep ti nezavidim ☹ Skus testnut zajtra. 😉

lussy211
8. okt 2011

@mona333 CHOĎ K LEKÁROVI!Taký tep sa mi nezdá normálny, aby to nebolo niečo vážnejšie a pichanie v podbrušku môže mať súvis so všeličím.

purina12345
9. okt 2011

@mona333 ahoj, tak čo robila si si už test?

lucka1987
9. okt 2011

ak ti meska a mas len slabu ciarku a silne bolesti treba ist za lekarom.... moze ist aj o mimomaternicove tehotenstvo

asma
9. okt 2011

nooooooooooo ja som mala na teste iba takeho ducha xi a dnes je to uz 14tt

mona333
autor
9. okt 2011

tak dnes dosla ms...takze nie som tehu

vejula
30. máj 2012

čavte kočky. MAm posledne dni krče v bruchu, nie stale a nie nejake extra silne. mam už synčeka, ktore ho dosť nosim na rukach, tak rozmyšlam či nemam to brucho nejako preťažene. Nemate s tymto skusenosti v tom alebo podobnom tyždni tehotenstva? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre