Som v 21 týždni a málo som pribrala. Je to v poriadku?

nikuska265
5. okt 2011

Ahojte! prosím poraďte mi, som v 21.tt , na začiatku tehu som schudla cca 2,5kg, čo mi bývalo stále zle,ale teraz je to už asi mesiac čo mi je dobre. Dnes som sa ráno vážila (keď sa vážim tak vždy ráno) a dnes som zistila,že som pribrala len 2kg od pôvodnej váhy. Nie je to strašne málo? Pár dní už jemne cítim pohyby bábätka,hlavne večer v kľude keď ležím. Myslíte že je všetko v poriadku? aj napriek tej váhe? iné problémy nemám,akurát bolesť krížov (ale to je asi normálne) a občas pichanie v brušku-také jemné, trvá to iba chvíľku a potom to prejde- začala som užívať magnézium a myslím že to pomáha). Mali ste niekto podobný problém, že ste málo priberali? do poradne mám ísť až budúci týždeň. Nechcem nič zanedbať.

sisaha
5. okt 2011

nie, priberas akurat a hlavne: kazdy pribera individualne!! Tak ziaden stres 😉 Si len v polovici tehotenstva. Najviac sa pribera v poslednych tyzdnoch.

nikita308
5. okt 2011

ahoj... ja síce tento problém v tomto tehotenstve nemám, priberám už hádam od prvého dňa 😀 , ale v prvom tehotenstve som bola presne na tom tak isto ako si ty a nakoniec výsledná váha, keď som šla rodiť bolo + 13kg navyše... neboj, to ešte dobehneš... 😉 a presne ako napísala sisaha, každý priberá individuálne...

cecil36
5. okt 2011

Ak sa citis dobre a nemas v moci ketolatky, tak je to ok. Kazdy priberame indi vindi. Ja som pri prvej dcere pribrala 25 kil do konca tehu a teraz pri malom, v takmer 8 mesiaci mesiaci tehu s vypätim vsetkych sil 😀 mam ledva 5 kil od povodnej vahy.

gabuci
5. okt 2011

Každý to má individuálne.Ja som pri prvom pribrala nejak medzi 15-18 kíl,pri druhom len 6 kíl do 40-ho týždna kedy som porodila dcérku a mala 3400g.Vlastne nikde inde som nepribrala len na brušku.

stvura
5. okt 2011

Uplne v pohode. Ja som pri prvom pribrala 9kg, pri druhom 8kg, do 6m ani nikto nevedel ze som tehotna (bolo mi neustale zle, tak som nepriberala). Bud len rada, nemusis zhadzovat...

bambinkaa
5. okt 2011

nikuska dr. by mal skontrolovat obvod hlavicky a celkovo velkost miminka na ultrazvuku ked pojdes nabuduce a nebudes mat stresy, povie Ti ci je dost velke. Inac mne v 21. tyzdni skoro nebolo vidno brusko 🙂 zacalo sa mi zvacsovat az okolo 27. tyzdna a potom uz rastlo v riadnom tempe 🙂 . Ja som nechudla od vracania, ale kolegyna hej, bola na tom presne ako Ty pises. Ona zacala priberat v poslednom trimestri. Myslim, ze ak sa zdravo stravujes, dodas miminku vsetky vit., ktore potrebuje, tak nemas dovod na obavy. Neboj aj priberanie pride 🙂 ked Ti babo v 9. mesiaci zahlasi o 4 rano, ze je hladne a chces, ci nechces, budes musiet vstat a nakrmit ho 😀

michaela80
5. okt 2011

Ja som pribrala iba 3 kila do 37 tt a to som od 25 tt lezala v nemocnici a a ni doktor neriesil moju vahu kedze mala vahovo zodpovedala tt . Tehu fotky mam robene ani nie 24 hodin pred porodom a brusko vyzera mozno na 6 mesiac.. 😉

andrejka1974
5. okt 2011

ja som pri prvych detoch pribrala 12 kil ale pri poslednej dcerke dokopy 5 kg a po porode som hned mala dole 10 tak som mala o 5 kil menej ako pred porodom teraz som v 14 tyzdni zatial 2 kila navyse uvidim ako skoncim

hviezda21
5. okt 2011

som v 38tt a mam 7kg hore, z toho drobec by mal mat 3kg ale moze mat aj viac kedze odhad UTZ vraj sedi tak na 50% - nezvracala som, 3 mes. som prelezala s vylozenymi nohami, standardne priberam aj z vody. su maminky co prezvracali cele tehu a rodili lahsie ako plodili 😀 magnezko si davaj kludne, to neposkodi a zvysok sa poradis na poradni. ak by ta velmi bolel chrbat a stale pichalo dole, hned chod k lekarovi - radsej nech ta posle domov ze vsetko OK ako potratit. ale neboj, tvoj stav je podla mna standardne tehulkovsky 😉

seminkads
5. okt 2011

ja som najskor schudla 6kil co mi bolo stale zle, prvy kilogram som nabrala v 20tom tyzdni,takze nemusis mat obavy,a do konca tehu som pribrala 14kil(a to neratam tych 6co som schudla) no a v 30tt mala malá 1550g a v 37uz 3790,takze nemaj obavy 🙂

vejinka
5. okt 2011

priberas akurat ja som z 58 schudla na 53 a v 20tt som mala 56 do porodu 68 a to iste pri druhom tehu.

annaopialova
5. okt 2011

ahoj netrap sa aj ja ked som bola v prvom mesiaci tehotna schudla som lebo do troch mesiacou som grcala ked prestanes tak pomali sa ti to upravy

lucka1987
5. okt 2011

ja som v 24 tt mala + 4 kg. a potom sa to rozbehlo az po 25 tt som zacala priberat ako slonica a na konci tehu som mala z povodych 55 kg 74 kg 😀 takze nic neboj . pokial neklesa vaha alebo nestagnuje tak je dobre.. a hlavne aby si jedla tolko co ti chuti (nie za dvoch) a kvalitne az mas vitaminov .

zuuuzana7
5. okt 2011

ahoj ani ja by som si na tvojom mieste z toho nerobila hlavu, ja som pribrala za cele tehu 7 kg a to s dvoma babetkami v brusku 🙂

bodzlomu
5. okt 2011

@nikuska265 - z vahy si NIC NEROB!!! Vies, hlavne, ze sono je vzdy ok a ze babo pekne rastie! Moja kamaratka vracala do porodu a este aj priamo na sale a SCHUDLA -12kg!!!! a babätko je uplne v poriadku!!! ono je to vzdy individualne, ale ak babo prospieva, tak sa neboj...
aj ja som na zaciatku schudla vyse 2kg a nazad mam zatial len 1,5kg a to som v 18tt, tak sa neboj, ono to mozno pojde neskor viac hore 😉

asma
5. okt 2011

moja ja som pribrala za celé tehu 4kg tiez som na zaciatku dve schudla,, mala sa narodila mala 51cm a 3050gr.. ale brucho som mala akoby som pribrala 50kg ako velryba xixiixix

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre