Svrbenie očí

ivuska36
6. sep 2018

prosím o radu... pár dní ma silno svrbia oči, nemám ich ani červené, ani opuchnuté, ani nepália, nerežú, neslzia, prosto nič zvláštne, len ma viackrát za deň príšerne svrbia oči a nedá sa ich nešuchať, vtedy mi sčervená kutik oka, viac je to v pravom oku. Nemenila som ani krém ani čistiace prostriedky, ktoré bežne používam.
Netušíte, čím by to mohlo byť? a čo na to... vopred vdaka.

pininka
6. sep 2018

@ivuska36 a nieje to syndrom sucheho oka? Spytala by som sa v lekarni a hlavne asi smer ocna.

ivuska36
autor
6. sep 2018

@pininka a to by mohlo prísť len tak z ničoho nič? nemám pocit, že by som mala suché oko...

zuzka0605
6. sep 2018

alergie na nejake pele vonku...palina a podobne..akurat dnes som si bola dat napisat kvapky na alergiu

ivuska36
autor
6. sep 2018

@zuzka0605 aj to ma napadlo, aj ked doteraz som nemala žiadnu alergiu, ale dnes je už možné všetko ☹ a neboli by aj nejaké iné príznaky ako svrbenie?

zuzka0605
6. sep 2018

@ivuska36 mozes mat len svrbenie...aj moja 6rocna to ma posledne dni, to zdedila po mne...neviem ci aj obvodak moze taketo kvapky napisat alebo len alergolog.ked citim svrbenie si kvapnem..lebo ked si nekvapnem si ich sucham a potom je cervena spojivka, zilky viac vidno no proste oko je zapalene.pripadne este na ocnom ti moze napisat taketo kvapky.pozrie ti do oka, zisti ze mas vsetko ok, len spojivku zapalenu.kvapky su spersalerg? a antalerg?? tak cca tieto poznam ja

ivuska36
autor
6. sep 2018

@zuzka0605 dakujem,no uvidim o pár dní, či to prejde alebo bude fakt nutný lekár ☹

pribinak
6. sep 2018

kvitne palina a ambrozia v plnom prude

lubik87
6. sep 2018

Ak svrbia oči môžu byť v tele červy..u nás zaberá odcervenie a je po svrbeni nosa oka ucha hneď

ratira
6. sep 2018

Chces este par dni cakat ked uz to mas par dni? Uz teraz si mala ist a necakat zbytocne. Mozno mas fakt len ten syndrom sucheho oka a daju ti len nejake kvapky.

javorinska
6. sep 2018

A nemoze to byt iba alergia? Neviem na co cakas, keby mam takyto problem, tak uz davno zajdem na ocne alebo na ine vysetrenia. Proste by som sa to snazila co najrychlejsie vyriesit 🙂

monane
6. sep 2018

sme lekár, čo mi tu na koňovi môžeme pomôcť prosím ťa

mirabelalka
6. sep 2018

@ivuska36 asi alergia na niečo kvitnúce teraz. Ak používate zelené očné tiene, môže to byť aj z toho.

ivuska36
autor
9. sep 2018

baby vy ste tu niektoré strašne prudké, ved na to sa neumiera a ak by to bolo také vážne, že nevidím, alebo sa škriabem od rána do rána, alebo sa to inak zhoršuje, tak som už dávno u lekára, ale ked len pár dní svrbia oči, tak snád prežijem 😉 pýtala som sa na skusenosti príp. nejaké rady ako svrbenie zmierniť..... nič iné.... je mi jasné, že som sama za seba zodpovedná a mám zdravý rozum, kedy už zhodnotím situáciu....
no a našťastie moj prípad asi nebude vážny, lebo cez víkend sa mi to samé upravilo a už je to takmer úplne v poriadku, asi to bola nejaké reakcia na niečo, čo sa u nás doma vyskytlo, alebo som zjedla, lebo von som bola uplne v pohode....
... ale dakujem vám, za všetky reakcie a prajem vám pekný deň

banbys18
10. sep 2018

@ivuska36 ja som to mala vlani september - november. Absolvovala som kožné, očné, alergii - negat.vysledky.Teraz,po roku, to mam zas. Ja som v pozorovala, že je to po zvýšenom namáhanie oči _ počítač plus počasie, t. j.bud vietor al. silné slnko. A nervozita - akonáhle sa k tomu pridá nejaký stres faktor, idem si oči, doskriabat,.

ivuska36
autor
10. sep 2018

@banbys18 na tom možno niečo bude, lebo som mala také blbé dni plné stresu, teraz je fakt lepšie, tak uvidím, či sa to bude opakovať....

jurajp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz