Tlak na hrudi, pichanie pri srdci.

eryka03111978
8. jan 2019

Mam taky problém... Aši pred pol rokom mi prišlo zle... Trply mi ruky aj tvar... Bolo mi na odpadnutie... Lekár nič nezistil... Mala som doplniť magnézium... Par krát sa to opakovalo a pribudla bolesť ľavého ramena... Neurológ mi urobil EEG ktoré bolo v norme... Internista mi meral 24 hodinový EKG hokter aj krvný tlak... Všetko bolo v norme... Ale predpísal mi coryol12, 5mg... Zvykne ma tlačiť na hrudi aj pichnut pri srdci... Dosť často mam strach ze dostanem nejaký infark... Zlaknem sa a premôže ma uskost bojím sa je mi zle trasiem sa a je mi zima neviem sa sústrediť... Potom to prejde... Ale vkuse nad tým musím rozmýšľať... Hľadám rôzne príčiny na googli...poradte mi prosím co to môže byť??? Mam 29 rokov a 2 malé deti bojím sa ze sa mi niečo stane... Neviem ani poriadne späť a stále som unavená cítim sa vyčerpané...

caroline_
8. jan 2019

@eryka03111978 typické príznaky pre uzkost alebo panicku poruchu

caroline_
8. jan 2019

@eryka03111978 s tým mám bohaté skúsenosti. Neboj sa, fyzicky sa ti nestane nič, máš to "len" v hlave

korunka1
8. jan 2019

@eryka03111978 alebo aj tetania

eryka03111978
autor
8. jan 2019

No už neviem ak to mam riešiť niekedy mi nič není a inokedy už stým pocitom vstávam... Vkuse to mam v hlave že sa mi niečo stane... Je to nepríjemné...

eryka03111978
autor
8. jan 2019

@korunka1 ako si mam pomôcť

eryka03111978
autor
8. jan 2019

@caroline_ ako si mam pomôcť

nelinka2009
8. jan 2019

@eryka03111978 skus aj endokrinologiu, citala som to mame a ona mala priznaky ako ty, ked som bola mala... tiez sa bala infarktu a nakoniec hormony, potom uz nemohla mat deti, dali jej lieky a roky je ok.

eryka03111978
autor
8. jan 2019

@nelinka2009 no bola som na endokrinológia a prestáva mi pracovať štítna žľaza Dr. Mi dal lieky ale zatiaľ som ich nebrala no ale asi začnem... Už som strašne vyčerpaná...

klarissa25
8. jan 2019

@eryka03111978 skus uzivat milgamu N, mne trpla ruka noha a tvar, a toto zabralo

eryka03111978
autor
8. jan 2019

@klarissa25 skúsim ďakujem

sisa0818
8. jan 2019

@eryka03111978 Trvaj na podrobných vyšetreniach !! Záťažové testy a podobne .. naštuduj si všetko ... pred pól rokom mi zomrel 17 ročný ZDRAVÝ bratranec, ktorý len raz z nicoho nic odpadol .. EKG , echo v norme .. nic mu nie je nechajte ho žiť športovať len vyčerpanie .. o 4 mesiace odpadol navždy .. až potom prišli na VRODENÚ chybu srdca .. to iste jedna pani nedávno u nás odpadla a až v 43 jej prišili na nieco podobne .. tým nechcem strašiť len povedať aby si sa nedávala odbiť ak máš pocit ze nieco nie je v poriadku

som_ponorka
8. jan 2019

Určite začni brat lieky na štítnu, po týždni uvidíš, bude to rozdiel

eryka03111978
autor
8. jan 2019

@sisa0818 mam ísť na kontrolu no srdce mam v poriadku vraj...

sisa0818
8. jan 2019

@eryka03111978 Ja nie som kardiológ, ale to ci je srdce v poriadku určite nezistí 1-2 vysetrenia

river_song
8. jan 2019

Tiez sa priklanam k tomu co napisala @caroline_ - mne po prečítaní prvé čo napadlo bola panicka porucha.. také ukážkové "príznaky"

som_ponorka
8. jan 2019

Ja som mala búšenie srdca a uzkostne stavy pri hypotyreoze. Ja som ozaj za tie lieky na štítnu

3petka
8. jan 2019

@eryka03111978 najprv skús tie lieky na štítnu. Sú to príznaky aj tejto kategórie. Neviem prečo ich neješ keď ti ich Dr dal.

boba82
8. jan 2019

@eryka03111978 ten tlak na hrudi mozes mat aj z cukrovky, moj manzel mal tiez taketo priznaky, bol na zatazovych testoch so srdcom, tie dopadli dobre, ale tam mu vzali aj krv a zistili, vysoku hodnotu cukru 16....teraz sa lieci na diabetilogiii....skus ist pripadne aj touto cestou. Vela stastia a skore uzdravenie

kakali10
8. jan 2019

@eryka03111978 presne toto iste mal kamarat, prislo mu zle , zacali mu trpnut ruky a polka tvare ,viezli sme ho na pohotovost a tam mu diagnostikovali nejaku psychicku poruchu.. ze si tie stavy sam privodzuje.. dostal na to lexaurin + magnezium.. lexaurin po chvili vysadil lebo je to s prepacenim sracka a uz nemal dlho ziadny problem

juliet86
8. jan 2019

,a aky je tvoj zivot? materstvo manzelstvo bezne dni strava spanok? co predchadzalo prvemu zachvatu?

caroline_
8. jan 2019

Píšem ti spravu lebo niektoré rady tu... 🙈🙄

zuzinapipina
8. jan 2019

@eryka03111978 ja by som isla k psychologicke, ppdla mna to ma hlbsi význam, ako si mozno myslíš

eryka03111978
autor
10. jan 2019

No baby dnes mi prišlo fakt blbo...... Strašne som sa bála nevedela som sa sústrediť... Stále som myslela nato najhoršie... No nakoniec som si kúpila v lekárni guajacuran a musím povedať že do 20 min. Ma to upokojilo. .. Akoby sa nič nedialo... Zajtra letím k psychiatricke...

ftdvnjc
10. jan 2019

@eryka03111978 k psychiatricke by som este nesla, nadopuje ta liekmi a bude s teba zelenina, bola si na neurogii, aby ti prezreli krcnu chrbticu ?..zhrniem ti moje dlhorocne skusenosti, ktore ma denne mucili pred 20timi rokmi. Este pred tym ked som mala 13 ,som 2x odpadla, ziadne príznaky, nic , beztak ma odpisal lekár na Kramaroch, ze epilepsia...psychicky mam z tej diagnozy dodnes strach. Po x rokoch, ked nic take mi nebolo, zacali zrazu a to denne viac krat problemi : zavraty, ze uz len odpadnut ako v puberte, búšenie srdca( dnes viem ze zo strachu) , triaska, studený pot...vsetky mozne vysetrenia, od krvi, srdca, stitnej zlazy boli ok, jedna mi povedala, ze som hypochonder, nech idem na psychiatriu !!! Psychicky som sa bála byt kdekolvek sama, ze odpadnem, v robote som len trpla, kedy mi zase pride zle pri zakaznikoch ( som kadernicka a rozbiehala som salon) kedze k tomu prislo x krat...potom k tomu vsetkemu sa pridalo trpnutie ruky a bolesti chrbta. To uz mi bilo na poplach, jedna zakaznicka ,co ma poznala ,mi vybavila tu v Pn neurologicku, a ta ma zachranila. Behom par minut, co ma ponatahovala a vypocula si moj problem od 13ky, mi povedala, ze vsetko mam z krcnej chrbtice, nakolko mam slabe svalstvo, pri strese ci blbom pohybe, mi pricvikne cievu, krv neprudi do mozgu, preto tie zavraty, trpnutie ruk atd, a navyse ze s epilepsiou si to lekari casto mylia, ze cely život musim poctivo pravidelne cvicit, aby sa svaly spevnovali. A mala pravdu. Uz je to 20 rokov co 4x tyzdenne cvicim, plus kadzy vecer natahujem siju siedmimi jednoduchymi cvikmi, pozor na prievan, chlad, akonahle by som co len teraz v zime dala hlavu do okna, alebo spotená v lete behnem do obchodu kde je zima s klimatizacie, v tej sekunde mi zachladne a do rana by som mala take zavraty, ze nevstanem z postele, to som mala x krat, kym som to zacala brat vazne a ten pocit nikomu neprajem. Potom treba ( ked nemôžeš vstat z postele kvoli tocakom)aj ked po leziacky na bruchu cvicit, ( pizri si dvd Zoralates od Czoborky, aby sa svalstvo uvolnilo, plus rozmasitovat siju aby sa uvolnila, tu si kazde rano masirujem, to uz mam ako ritual 😉. Dlhe roky som cvicila s dvojkilovymi cinkami, ale to iste stale dookola casom straca ucinok, tak to striedam, teraz vecer si dam Sm system, sobotu powerjogu ( vynikajuca vec celkovo na cele telo, moja dcera ma mensiu vydrz ako ja, a to ma 21r ja 42 😊) dalsi obden na fitlopte , to ten Zoralates, ale mozes aj na karimatke. Ale musis pravidelne 35-45min , ziadne ze ,"dnes sa mi nechce " to sa mi vzdy vypomstilo a bolo mi zle....ako rychlu pomoc ked ti je zle, si kup v lekarni z homeopatie Belladona 30ch, 5 granuliek p.p. davaju sa do cistych ust, nechat rozpustiť, pozor pri sucasnom jedeni mentolu, ( rusi ucinok lieku)ci uz v cukrikoch alebo zuvackach...hadam som pomohla 😉

ftdvnjc
10. jan 2019

Tu posielam ten link na tych 7 cvikov co vzdy vecer robim , fakt pomahaju :
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/zachrana-pre-k....

stevko1236884
5. mar 2021

Zdravím aj tu ešte niekto je mám 14 rokov a niekedy ma pichá pri srdci alebo pod hrudnou kosťou tou dolnou a už asi pol roka mam strašne myslíenky že zomriem prosím nějaké rady už to nezvládám?

sorayaardente
5. mar 2021

Pichá ma pri srdci už dlho a aj mam tlaky na hrudi. Trpnu mi ruky atď.. A je to všetko z chrbtice. Žiadne ifnarkty nič. Len zle držanie tela. Začnite cvičiť cviky na chrbát, nehrbte sa. Chrbtica, stavce, všetko dokáže pri zlom držaní tlačiť na nervy a na hrudník.. Žiadnu paniku..

stevko1236884
7. mar 2021

@sorayaardente áno no a napríklad keby som m choré srdce ako sú prvé prvé príznaky alebo ako by som to mohol zistiť takto doma pretože som v karanténe

sorayaardente
8. mar 2021

@stevko1236884 srdce vraj neboli. Si mladý človek, pokiaľ sa stravujes normálne a hybes sa, nemáš dôvod mat problém so srdcom. Veľa mladých sa hrbi, kukaju do mobilu, počítača,.. Lahni si na chrbát, natiahni ruky dozadu nad hkavu, pri tlač lopatky dole k zemi a dýchaj zhlboka.ak sa ti bude lepšie dýchať, je to vsekto z chrbtice.. Ak máš pochybnosti, zajdi ku kardiológovi neskôr alebo zavolaj doktorovi a porad sa len cez telefon. Tiež som mala myšlienky, že co ak zomriem, že co to je za bolesť, ale zmenila som postavenie tela, začala tancovať a bolesti prešli.. Držím palce

sorayaardente
8. mar 2021

@ftdvnjc úplne súhlasím, krčná a všeobecne chrbtica robí veľa problémov a treba cvičiť a naťahovať, keďže držanie tela u ľudí je katastrofa, cumenie do mobilov, počítačov, pri všetkom sa nám deformuje chrbtica a presne spôsobuje problémy s trpnutím rúk, pichanie v hrudnom koši, stuhnuta sija, pricvaknute nervy.. Atď.. Napísali ste to skvele aj s cvikmi 😉