Váš názor na poisťovňu Union

stanusko77
6. jan 2017

Ahojte...
Chcem sa spytat na vas nazor na union zdrav. poistovnu...
Uz som sice tam, ale pocul som vela zleho na nich...tak chcem pocut viac...bude aj nieco dobre? Ake su vase nazory?

tanecnica82
6. jan 2017

@stanusko77 mam uz par rokov a bezproblemov. Zalezi vsak aj od mesta a od konkretnych lekarov ci maju zazmluvnenych

jeennyv
6. jan 2017

@stanusko77 ze zalezi v prvom rade na tvojich lekaroch, nie kazdy ma zmluvu so vsetkymi, napr. nasa kozna union neberie napr...toto je pre mna smerodajne, nie ze pridem k dr a zistim ups nema zmluvu...

berginkan
6. jan 2017

maju malo zazmluvnenych lekarov, to moze byt problem. ja som tam tiez chcela ist, ale myslim, ze musia este trochu vyrast aby boli stabilni

stellasss
7. jan 2017

Och, my sme celá rodina odišli.....stalo sa to, že raz dcérku nevyšetrili na kožnom. Potom som potrebovala termín na gastroporadňu s dcérkou, tak mi dali o dva mesiace.... ale najväčšia pecka bola, keď začal mať malý problém s chrbticou. "Pán lekár" povedal, že už nemá limit pre UNION preto ho nevyšetrí. Tak ho trochu prehmatal a napísal lieky od bolesti.
Potom bol asi tri krát na rehabilitácii, ale skončil tak, že v noci tak plakal, že ho mám odniesť do nemocnice. Volala som do nemocnice, tak vraj, keď nemal úraz, nevezmú ho. Nakoniec skončil dva týždne v nemocnici so zápalom nervu pri kostrči...... :(
Hneď som na odporúčania mnohých lekárov písala žiadosti do všeobecnej....

stellasss
7. jan 2017

Predtým som ich veľmi chválila, pretože keď boli malinký a často na antibiotikách, potrebovala som súrne s tým niečo robiť....vtedy som vyplnila žiadosť na liečenie do Horného Smokovca, to bola streda a v pondelok sme nastupovali.
Vtedy to bola jediná poisťovňa, kde sa nemuselo čakať mesiac na schvaľovanie,.,,,

fazulkaaa
7. jan 2017

Moja skusenost s union poistovnou:

V polovici septembra 2016 som vyplnila online prihlášku cez internet, dala som si prihlášku zaslať kurierom. Po viacerých urgovaniach, sa ku mne dostal kurier až na konci septembra, bola som ubezpečená, že zmluva je v poriadku a že v decembri mi bude zaslaný aj preukaz poistenca.

14.12. 2016 som opätovne kontaktovala zákaznícke centrum, aby mi potvrdili, že od 1.1.2017 budem poistencom union a kedy mi zašlú preukaz poistenca. Odpoved: Dobrý deň,preukazy poistenca poistencom ktorý majú platný poistný vzťah od 1.1.2017 budu zasielané 15.12.2016

30.12.2016 oznamujem, že mi preukaz poistenca nebol doručený. Následne zisťujem, že moja zmluva vôbec neexistuje.

Po druhom telefonáte zisťujem, že moja zmluva existuje, ale že nebol splnený termín na spracovanie, že budem poistencom až od roku 2018.

Za 3 mesiace ma nikto ani raz neinformoval, že zmluvu nestihli spracovať??? Musela som den pred silvestrom sediet 2 hodiny na pobocke a stornovat prihlasku.

Nakoniec som rada, ze som musela zostat vo vszp, pretoze vela lekarov nema zmluvu s unionom a tie ich vyhody, ktore ponukaju sice vyzeraju super ale ich uplatnenie je uz o mnoho tazsie.

stanusko77
autor
7. jan 2017

@fazulkaaa no tak to je velmi neprijemne :/
Chapem tvoje rozhorcenie...
Je to cele divne lebo mne vsetko prislo na termin ktory povedali...
Dakujem za tvoju reflexiu 🙂

jajka257
8. jan 2017

@stanusko77 my sme v nej cela rodina uz 9 rokov a zatial ziadny problem. Dokonca mame aj poistky na auto cez nich a pohoda.🙂

dada7701
8. jan 2017

ja ju mám tiež už dlho a žiadny problém a to chodím po lekároch často....dúfam,že sa to nezmení, som z východu...

stastnablcha
9. jan 2017

ja odtial odchadzam. ma mrzelo ze som tam bola roky a chcela som zmenit zmluvu a oklamali ma.. co sa tyka plneni, som bola spokojna, ale nemam rada ked ma niekto vodi za nos