Vysoký pulz a histamímová intolerancia

10. jan 2019
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam vysoký pulz, ktorý mi zatiaľ nikto neriešil. Vždy to uzavreli ako psychiku a že si mám dať Lexaurin. Vysoký pulz mávam občas aj po jedle a občas aj vtedy, keď si dám Daosin.

Sú dni alebo časti dňa, kedy mám pulz okolo 65. Viac mávam medzi 70 - 85. Keď mám viac ako 90, tak už mi je to nepríjemné. Občas zvyknem mať aj 100 - 120.

Ku kardiológovi chodím. Ako dieťa som bola operovaná na predsieňový defekt. Štítnu žľazu mám skontrolovanú a v máji mi robili aj hormóny štítnej žľazy. Mám potvrdenú histamínovú intoleranciu.

Čo mi odporúčate?

Dakujem
Dobrý deň,

pri zvýšenej srdcovej frekvencii je dôležité kardiologické vyšetrenie, kedy sa posúdi činnosť srdca. Zvýšená činnosť štítnej žľazy sa prejavuje zvýšeným pulzom, takisto ako aj jeden z príznakov histamínovej intolerancie.
Ak sa zvýši srdcová frekvencia pri konzumovaní jedál s vysokým obsahom histamínu, tieto jedlá by sa mali vylúčiť z jedálnička. Na správne fungovanie nervového a srdcovocievneho systému je vhodné užívať preparáty s obsahom horčíka.

Nízke dávky lieku Lexaurin znižujú psychické napätie a strach bez ovplyvnenia pohybovej aktivity. Využívajú sa na liečbu funkčných srdcovo-cievnych porúch vyvolaných stresom, úzkosťou alebo napätím. Preto tieto lieky má význam užívať ak pociťujeme nepríjemné pocity pri miernom zvýšení srdcovej frekvencie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli