Vysoký pulz srdca. Čo s tým?

roselyn
25. jan 2015

Takmer kazdy den od porodu mavam vysoky pulz srdca tzv.tep stale od 85 do 100 uderov (dokonca v tehotenstve som mala 110). Pricom tlak mam dobry az nizky 110/70. Bola som u kardiologa, a ten skonstatoval, ze vse je oki. No podla mna nie je normalne mat taky pulz. A hlavne nie ked to busenie srdca aj normalne citim ako bije v hrudi a ide vyskocit. Co by ste robili na mojom mieste?

mamainprogress
25. jan 2015

Mam to iste. Mam odskusane, ze ked sportujem, pulz sa znizi. ked nesportujem 3x tyzdenne, ide hore.

evka64
25. jan 2015

Ja mam bezne pulz 110, naucila som sa s tym zit, mam to zo stitnej zlazy.

emily76
25. jan 2015

@roselyn daj si vysetrit stitnu zlazu, ja som mala zvyseny tep ked som mala zvysenu funkciu.... Ja som mala 140 v pokoji.

ninocka84
25. jan 2015

mam rovnaky problem. tiez mi na internom povedali ze je to ok. jedna treneerka mi povedala ze treba kardio cvicenia postupne srdce cvicit.. sportovci maju nizzsi pulz.

ada1313
25. jan 2015

mam to podobne, a to cely zivot sportujem. naopak, pri sporte sa mi zvysuje. vo fitku to vyzeniem aj na 180 a citim sa v pohode, cvicitelka sa uz chyta za hlavu. teplotu mam cely zivot 37,2, ked mam okolo 36,5, citim sa pod psa 😝 nikdy mi nic nezistili, ono asi ten organizmus dostava zabrat, ale vraj je to OK.

albao
25. jan 2015

prihováram sa za kardio tréning, športovci majú bežne tep 40. Ak je človek inak zdravý, tep hovorí to o sile srdiečka ...

dynnora
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roselyn
autor
25. jan 2015

Dakujem Vam za rady. Takze to bude mat nieco spolocne s mojou stitnou zlazou. A urcite sa dam na cvicenie. ;)

feist
25. jan 2015

@roselyn ahoj.ten kardiológ ti aj zobral krv ci len tlak a pulz zmeral?ak nie,tak treba minimálne hormóny štítnej žľazy plus ci nie si chudokrvna.a samozrejme EKG ale tak to hadam spravil..

liebling98
25. jan 2015

@roselyn v inej téme sa pýtaš na Euthyrox. Zvýšený pulz býva pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy. Tebe dr predpísal Euthyrox, ktorý sa dáva pri zníženej funkcii. Ten Euthyrox už berieš alebo ešte nie?
Čo bolo dôvodom návštevy lekára? Bral Ti krv aj na iné vyšetrenia? Krvný obraz, biochémia a pod. Lebo v každej téme dáš len čiastočné informácie a môžeš dostať protichodné rady.

sampo
25. jan 2015

ja to mam tiez tak. Ja som v tehu mavala aj 130 😖 normalne v klude na gauci. Stitna v pohode, ekg tiez, mierna anemia.. teraz je to uz lepsie, ale pod 85 tiez nemavam. A tlak mavam nizky.

roselyn
autor
25. jan 2015

@liebling98 ahoj, vsimla som si, ze pises do oboch mojich otazok. Klasicky som sla na preventivnu prehliadku a tam z odberov mi zistil obvodny ze mam jeden hormon stitnej zlazy ten th3 zvyseny, a kedze vie ze v minulosti som bravala ten euthyrox 50, tak mi ho odporucil znova brat, ale este sa musim dostavit na vysetrenie ku endokrinologovi, takze este neberiem. No a ja citim ten srdcovy tep stale, tak zmeral tlak a aj pulz. No a tlak bol oki a pulz (tep) bol takmer sto. Sla som na vysetrenie ku kardiologovi, a ten skonstatoval ze vse je oki. Hlavne je, ze ked budem musiem brat euthyrox, ze moja mala bude oki pri dojceni, a mozno aj tep sa upravi. ;)

maznak888
25. jan 2015

s týmto mam skusenosti aj ja.len ja som o začala mavat spolu so suvisiacou psychikou.vždy mavam vyše 100 tak mi dala aj tabletky CONCOR a spolu s tabletkami na psychiku som to mala fajn.len teraz som tehu tak som ich musela vysadit.cez den pohode ale na večer ked som v posteli cítim ako mi ide vyskočit ale bohužial môžem iba Magnesko v tehu.

feist
25. jan 2015

@roselyn ak mas zvýšený t3 tak práveže určite euthyrox brat nemáš,mas presne opačnú poruchu štítnej žľazy. Euthyrox sa berie pri nedostatočnej funkcii,ktorú si asi v minulosti mala. Ak mas teraz t3 zvýšený hovori to o zvýšenej funkcii a euthyrox by ju ďalej este zvyšoval. K tomu výsledku sedi aj to búšenie srdca,pri zvýšenej funckii časté.urcite ho neber a počkaj na endokrinologa,ktorý sa v tom vyzná snad lepsie ako tvoj obvodný 🙂 a neboj,zvýšená funkcia je casta a ľahko riešiteľna.

roselyn
autor
25. jan 2015

@feist oki, dakujem. No to som fakt zvedava co povie endokrinolog. Ci mam teda zvysenu ci znizenu funkciu stitnej zlazy.

evka64
25. jan 2015

@liebling98 ja mam znizenu funkciu a tep map mam 110 kazdy den

liebling98
25. jan 2015

@roselyn presne Ti odpovedala @feist preto som sa na začiatku stále vypytovala, ktoré hormóny to máš vlastne zvýšené a či si už ten Euthyrox začala brať. Akú hodnotu malo TSH a fT4? Lebo to sú podstatnejšie ukazovatele funkcie štítnej žľazy. TSH ako hormón hypofýzy, ktorý produkciu hormónov reguluje prostredníctvom negatívnej spätnej väzby a fT4 je voľný biologicky účinný tyroxin. Určite počkaj na posúdenie výsledkov endokrinologom!
Aké si mala hodnoty hemoglobinu? Zrýchlený pulz je aj príznakom anemie.

liebling98
25. jan 2015

@evka64 predpokladám, že na zníženú funkciu berieš Euthyrox. Mala si zvýšený pulz aj pred zdiagnostikovaním hypofunkcie štítnej žľazy? Kedy Ti endokrinolog naposledy kontroloval TSH? Ak máš správne nastavenú liečbu, zrýchlený pulz u Teba nesúvisí so zníženou funkciou štítnej žľazy, ale s niečím iným (napr. anemia) alebo ide proste o idiopatickú tachykardiu.

syrik
25. jan 2015

Ja mám hypityreozu A mám to tiež. Mala som to aj pokým som sa nezačala liečiť A hlavne V tehotenstve. Aj v prvom, aj v druhom. Po pôrode zmizlo...

lianka123
25. jan 2015

sportovat. mavala som aj 150 a to teda slo naozaj vyskocit. behavat pravidelne a sa to skludni.

lianne7
25. jan 2015

Podľa mňa určite hormóny,stitna zlaza,alebo aj vnutorne napätie to môže vyvolavat.

evka64
26. jan 2015

@liebling98 samozrejme ze beriem Euthyrox, bola som na kontrole tento mesiac, nemusis ma poucovat, moj vysoky pulz prameni zo stitnej zlazy, anemiu isto nemam :D

liebling98
26. jan 2015

@evka64 Prepáč, že som si dovolila opýtať sa. Pekný deň.

katka1981
26. jan 2015

@roselyn, bud si anemicka, alebo nemas v poriadku stitnu zlazu. Staci jeden odber krvi. Ak sa nic nepotvrdi, moze to byt nevyspatim, ale na tu krv by som urcite sla.

katka1981
26. jan 2015

@evka64, nejdem vyryvat, ale ak mas dobre nastavenu liecbu a hormony v norme, nemas preco mat ten pulz taky vysoky. Bola si na podrobnom kardiologickom vysetreni? JHentaky pulz ti nici srdce.

evka64
26. jan 2015

@katka1981 bola som na ekg aj na echo, mam selesty aj arytmiu aj tachykardiu,ale zevraj to mam zo stitnej zlazy. Davku Euthyroxu mam v pohode, vysledky hormonov mam v norme.na srdce beriem Egilok,ale len vtedy ked mi je uz strasne zle.

evka64
26. jan 2015

@liebling98 prepac,za moju ustipacnu poznamku.pekny den 🙂

cervenaruza123
26. jan 2015

@roselyn aj ja som mavala taky vysoky pulz, som si o tom studovala, tak pokial to nie je chyba srdca (co nie je, ako ti povedal lekar), tak len sport. Zacala som sportovat a je to lepsie.

katka1981
26. jan 2015

@evka64, blbe no. Ja som mala 180 v klude, a celkovo nad 90 je to velmi neprijemne. Ale ako sa mi dostali hormony do normy, tak uz je to ok. A ked sa mi nahodou zvysi pulz, bude mi jasne, ze mam zas zvysenu cin.

evka64
26. jan 2015

@katka1981 neprijemne veru,az na zvracanie obcas :(