Vysvetlíte mi výsledok z magnetickej rezonancie kolena?

Zodpovedané
8. máj 2019

Dobrý deň,

som po magnetickej rezonancii kolena a chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie lekárskej správy.

Nezúžená štrbina FT kĺbu mediálne, jemná subchondrál. skleróza váhonostnej plôšky tibie.
Mediálny meniskus: Telo a zadný roh Mm primer.výšky s nepravidelnou líniou zvýš. signálu siahajúcou na kaudálnu artikulačnú plôšku, s edemat. presiaknutím mäkkých tkanív - dif. dg. postoper. zmeny, lézia gr.III.a., príp. ich kombinácia.
Pozdlž vonkajšieho okraja mediál. kondylu femuru/tibie viac tibiálne, prítomná nepravidelná ohraničená formácia signálu tekutiny (s ojedin. jemnými septami), ľahko prominujúca do okol. mäkkých tkanív (ľahko odtláča LCM a mediál.retinakulum) - dig. dg. fokálne zmnožená intraartikul. tekutina.
Dysplázia FP sulku, mediálna fazeta ľahko menšia.
Subchondrál. edém hlavičky fibuly ventrálne na ploche cca 9 mmm
Incip.tendinopatia LCA, chron zmeny.

Ďakujem

Dobrý deň,

na popise z vyšetrenia magnetickej rezonancie sú prítomne zmeny v oblasti kolenného kĺbu.

Presnú diagnózu Vám povie Váš ortopéd, pretože všetko záleží od klinického stavu.

Z popisu je zrejmé, že je pravdepodobne poškodený meniskus, v okolí kĺbu je prítomná tekutina vo väčšom množstve ako by mala byť.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková