Žltá stolica u 3 ročnej dcérky

sisiska
21. nov 2012

Chcem vas poprosit o radu, mam takmer 3 rocnu dcerku a stolicu mava obcas hnedu, obcas do zelena, ale niekedy aj viac dni po sebe taku do zlta alebo dost casto taku, ze cast hneda a cast do zlta...je to podla vas v poriadku? mavaju to aj vase deti v takomto veku? viem, ze pri kojenych detoch je to ok, ale u trojrocnej? preto sa chcem spytat, ci vase deticky v cca tomto veku maju stolicu vzdy hnedu? davam jej aj probiotika, ale na tu farbu to akosi nema vplyv....dakujem

bronia13
21. nov 2012

hm nas ma 3,5 roaka a Saska ma 2,5 ale tak asi 99% byva hneda, nic nedavame len sem tam vitaminy .... hm, nehladala si nieco na nete? cito nebude z tych probiotik????

sisiska
autor
21. nov 2012

@bronia13 z probiotik to nebude, lebo ju taku mavala aj predtym nez zacala brat probiotika....na nete som nasla iba, ze to moze byt z vela mliecnych produktov, ale mala zje denne jeden jogurt, nejaky syr a maslo, obcas puding vareny doma v mlieku, aj maso robim na masle dost casto, ale zasa nepije ziadne mlieko, tak neviem, z coho to moze byt...

bronia13
21. nov 2012

@sisiska no neviem lebo moje obe deti vypiju rozne vela mlieka a jedia jogurty,syrov.... a stolicu ako pisem maju hnedu.... skus zavolat doktorovi/doktorke nie? co si pametam ked sa narodili tak mali taku stolicu ale to len prvych par tyzdnov....

sisiska
autor
21. nov 2012

@bronia13 este skusim pozistovat tu, a ked nic, tak zavolam na gastro...tam sme nedavno boli, ale zabudla som sa na to spytat, lebo sme riesili aj ine veci...

alena0305
21. nov 2012

@sisiska myslím si, že by to mohlo byť ak neje mäso alebo veľmi málo.

sisiska
autor
21. nov 2012

@alena0305 myslis? snazim sa jej davat maso aspon 5-krat tyzdenne, ale neviem, aka je dostatocna denna davka...uz by som tu farbu jej stolice riesila aj akutnejsie, ale ona to nema vzdy, niekedy ma dozelena, niekedy normalnu, niekedy do zlta a dost casto je to taky mix, ze napr. prva cast je hneda a potom druha cast stolice do zlta...tak aj uz neviem, som z toho fakt zmatena, ale zas nechcem stale behat k doktorke

alena0305
21. nov 2012

@sisiska tak skús pozreť na nete nejakú gastro poradňu online príp. poradňu pediatra - asi ti budú lepšie vedieť poradiť. Napr. na stránke mamaaja.sk

sisiska
autor
21. nov 2012

ok, tak ja si to este posuniem a trochu to poopravim....kludne piste aj maminy, ktorych deticky maju hnedu stolicu normalne, ja si len chcem urobit obraz, ci je to bezne, ked kaka niekedy svetlejsie alebo to nie je bezne a musim to riesit u lekara...dakujem

sisiska
autor
21. nov 2012

@alena0305 ok, mrknem aj tam...dik

leam
21. nov 2012

@sisiska Aj my mávame farebnú stolicu 🙂 Malá má 4,5 roka a kaká 2-3x za deň. Podľa našej dr. má rýchly metabolizmus, čiže sa jej tá strava nestihne tak pretráviť 😉 Pokiaľ má tvoja pravidelnú stolicu a normálnu konzistenciu tak to nič nebude 🙂

sendy182
21. nov 2012

@sisiska pije veľa mliečka, alebo mliečnych výrobkoch........... čo mäsko, špenát, brokolica, mrkva, cvikla.....to farbí stolicu............ak ju nebolí bruško a nemáva objemné stolice tak k lekárovi myslím že nemusíš..............skús si popísať čo malá poje.....koľko toho vypije...........aj sladkosti.......

sisiska
autor
21. nov 2012

@leam tak pravidelnu stolicu ma, ako sa to vezme...niekedy kaka 1x za den, niekedy nekaka 2 dni a potom sa zas vykaka 2krat za den...ale viac menej to teda pokladam, ze je to pravidelne...a co sa tyka toho, ze aj vy mate farebnu stolicu, tak mavate aj zltu aj zelenu? lebo nasa mala mava vacsinou do zlta, obcas do zelena a obcas do hneda...no a potom jasne, ked je cucoriedky napr. tak do cierno-fialova, ale tak to neratam, lebo viem, ze je to po cucoriedkach...a v akej frekvencii mavate "farebnu" stolicu? iba obcas alebo prevlada nad klasickou hnedou?

sisiska
autor
21. nov 2012

@sendy182 ja neviem, mlieko nepije vobec, kazdy den zje jogurt, syr, maslo, obcas puding z mlieka alebo nejaky milacik alebo nieco podobne...myslis, ze je to vela?

lentuska
21. nov 2012

@sisiska
A neuvazovala si nad biorezonancnym vysetrenim? Tam by vam prisli nato hned, ak nie je daco v poriadku....my chodime iba tam, ked sa daco vyskytne....a mam to za 40 minut vsetko hotovo a hned aj s predpisanou liecbou....Ja inde uz ani nechodim,ked mame problem.
Vrelo odporucam kazdemu

leam
21. nov 2012

@sisiska ahoj, mávame žltú, resp. bledo hnedú. Je to väčšinou tá 2a 3 stolica za deň. Mne kaká vždy ráno, hňed ako sa zobudí, potom keď príde zo škôlky, tak okolo 3-tej a zvykne ešte aj večer pred spaním. Takže vlastne, čo zje mi v priebehu 3-5 hodín vykaká a táto stolica je väčšinou bledá, pokiaľ nepapá niečo čo nám ju zafarbí 🙂

sendy182
21. nov 2012

@sisiska nemyslím 🙂 😉 .........stolica býva dožlta aj pri väčších deťoch zvlášť keď pijú viac mlieka.......

saeda
15. apr 2013

@sisiska ako sa to u vas nakoniec vyvrbilo? moj maly 2 rocny ma tiez teraz farebnu stolicu... najprv hnedu a koniec zlty....alebo len zltu a taku redsiu...no nie hnacku.... zamyslam sa aj nad tym, co to znamena, ked vsade napisu objemna stolica.... kolko je objemna? nas maly ma vzdy plnu plienku a ked spravi do nocnika, tak sa mu otlaci na ritku 😉

sisiska
autor
16. apr 2013

@saeda boli sme na gastre, ale dr. to velmi neriesila, vraj ked pribera, ma pravidelnu stolicu, tak naco? ja som nasadila laktobacilky, berieme ich dlhodobo uz pol roka...

saeda
17. apr 2013

@sisiska a zlepsilo sa? sledujes zmeny? ja som nasadila enterina probiotika, ale stolica je stale neformovana, taka redsia... i ked pravidelna

sisiska
autor
17. apr 2013

@saeda ani neviem, niekedy je zlta, niekedy dokonca zelena...

saeda
18. apr 2013

@sisiska no u nas uz par dni ok..hneda...ale stale neformovana a riedka ... i ked pravidelna ako hodinky ...raz denne ... ale riedkaaaa ...no nechapem

motovidlo
22. dec 2014

@sisiska Ahoj, môžem sa spýtať ako ste dopadli neskôr, či sa malej stolica upravila? Môj syn má posledné dni takú čudnú pestrofarebnú stolicu, ale inak je v pohode, veselý, nevyzerá že by mu niečo bolo, tak sa mi nechce veľmi k lekárke... U vás to nejako dopadlo?

sisiska
autor
22. dec 2014

@motovidlo u nasej malej sa to postupne trosku upravilo, ale aj teraz je to tak na striedacku obcas....

motovidlo
22. dec 2014

@sisiska a niečo ste jej dávali, nejaké probiotiká, alebo nejako zmenili stravu?

sisiska
autor
23. dec 2014

@motovidlo hej, probiotika brala dlhodobo, ale tazko povedat, ci tie mali na to vplyv...

zuzba
24. mar 2016

@lentuska prosim vas co je biorezonancna liecba? A kam chodite na nu?

radicova12345
31. mar 2018

Ahojte 🙂 chcem sa vás opitat dcérka ma 4 rokov a mava mi stolicu tak do žltej . Ráno spapa sunar mlieko a do toho jej dam este prebioticku vlákninu. A doktorka jej predpisala sirup duphalac lebo mavala tvrdú stolicou. Teraz máva každý deň len do žltej. Papa aj stravu aj jogurt zje. Poraďte mi prosím vás či mám ísť k doktorke. Ďakujem za každú radu

lailaveve
31. mar 2018

Stolica dozlta moze byt problem s odburavanim bilirubinu(problem s peceniu alebo zlcnikom) a ak ja dozelena pripadne napenenu ci mastnu (ak to nie je crevna viroza)..tak to moze byt problem s pankreat.enzymami..proste sa dietatku netravia dobre tuky..ja by som radsej isla na gastro..zo stolice vedia skontrolovat pankreat.enzymy a aj ine parametre takze dietatko sa vpbec nemusi bat lebo vysetrenia nebolia nakolko vysetria iba jeho stolicu😉..v dnesnej dobe ma gastro problemy pomaly kazdy vratane deti a to vdaka tejto "uzasne kvalitnej" strave ktoru u nas predavaju..plna pesticitov jerbicidov ecok a inych sajrajtov😡

radicova12345
1. apr 2018

@lailaveve dakujem za odpovet. Uvidim ako bude mat dneska a v pondelok stolicu a keď nie tak v utorok pojdem s ňou dokttorke

gabuska7
19. jún 2018

@radicova12345 dobry vecer. mozem sa opytat, ako ste dopadli? nas maly ma posledne dni tiez svetlu stolicu. dakujem pekne