Zmena gynekológa počas tehotenstva

kristina2110
25. júl 2014

Dobrý deň, chcela som sa spýtať či môžem zmeniť gynekologa počas tehotenstva. Za odpovede dakujem

lady511
25. júl 2014

@kristina2110 ahoj ja som menila..ak máš niake otázky sem s nimi 😉

kristina2110
autor
25. júl 2014

a nerobil ty nejake problemy ked si chcela odist

lenocka_lm279
25. júl 2014

ahoj ja som tiez odisla od mojho ku druhemu hned ako som sa dozvedela ze som tehotna a doteraz neposlala mojemu novemu doktori kartu a to je uz kolko mesiacov. ☹

lady511
25. júl 2014

@kristina2110 nie nerobil lebo som sa stahovala ale spravila som chybu lebo som odišla k takému deb... že to až pekne nieje,,ako doslova a do písmena vyberal..poplatky bez prijmového dokladu,,vybavenie v ambulancii strašné,,ako katastrofa 😠

tanyan
26. júl 2014

podľa mňa je dôležité, aby ťa ten nový ako už tehotnú zobral. ten starý sa môže vyhovárať len ak si zmluvu o poskytovaní podpísala pred menej ako 6 mesiacmi.
ja som síce pri zmene gynekológa nebola tehotná, ale po jednej nepríjemnej skúsenosti som si dohodla nového - sestrička od nového mi na výmenný lístok napísala pre starého žiadosť o dokumentáciu, ktorý som dala sestričke u starého a tá mi dala kartu vo veľkej zalepenej obálke. toho pôvodného lekára som už nevidela - chvalabohu!
a našla som aj článok na nete k tejto téme:
http://www.woman.sk/2014/01/chcem-zmeni-gynekol...

donna11
26. júl 2014

@kristina2110 od noveho treba pýtať potvrdenie,že ta berie do starostlivosti spolu so žiadosťou o kartu-všetko vypíše sestrička noveho gyn a papier odnesies starému gyn-sestricke podas a ona to uz zariadi.kartu by mali posielať novému dr.hlavne u starého gyn musíš byt min 6mesiacov od podpísania zmluvy,aby si mohla prestúpiť.ja som to absolvovala v 1/2 tehu a všetko bolo ok,žiaden problém nebol.

livia0611
16. jan 2015

Ahojte kocky, chcem sa opýtat na zmenu lekára pocas PN.... zmenila som bydlisko a nemožem tolko dochádzat.... terajšia doktorka mi zistila, že som v 7 TT... Dala ma na PN a objednala ma na 13.2. na prvé vystrenia.... chcem sa spýtat, ci sa dá zmenit lekár pocas PN... ona musí nejako ukoncit, alebo len prejdem a PN pokracuje? DAKUJEM

nikol1111
8. sep 2015

Zmenila som gynekologa počas tehotenstva a PN. Netreba PN ukoncit.

siim
9. sep 2015

Zmeniť môžeš, ja som zmenila v 5.mesiaci. Našla som si nového lekára, ten mi potvrdil, že ma vezme a dal mi lístok so žiadosťou o dokumentáciu. Ten som dokonca iba poslala poštou k starému lekárovi (na odporúčanie lekára, aby som mala dôkaz že som lístok posielala ) a viac zatiaľ nikto nič neriešil a je to dva mesiace dozadu - chodím normálne k novému a našťastie som už starého doktora nemusela ani vidieť 😉

lmg01
13. nov 2015

Ahojte

Chcem sa spýtať či by ste na mojom mieste menili gynekológa. Prvý krát som k nemu išla v šiestom týždni, pretože mi meškal menzes 10 dní a spravila som si dva testy, obe boli pozitívne. Okrem toho som vtedy mala dovolenku tak som sa tam vybrala. Povedal mi však, že som prišla skoro, že to sa ešte nedá naisto zistiť či som tehotná, že prečo som prišla. Tak som mu hovorila že som si spravila test, on že aký? Tak hovorím tehotenský a on mi na to, že si myslel že na autoškolu... A celý čas ho zamestnávalo to, že keby som prišla o tri dni neskôr tak mi už môže spraviť preventívku. Nechápem aký súvis má tehotenstvo s preventívkou. Nakoniec po 10 minutách uvažovania čo so mnou má spraviť ma vyšetril a zistil že som v 6 týždni. Pár dní nato som išla do práce ale bolo mi zle, tak som išla k svojej obvodnej aby ma vypísala, pretože som nechcela aby v práci vedeli, že som tehotná. Vypísala ma, ale nič mi nepomáhalo. Celý deň vraciam, neviem nič zjesť, som unavená, celé dni prespím za týžden som zhodila 3 kilá. Tak som vo štvrtok išla za obvodnou, že pôjdem za gynekologom, lebo mi je celý deň zle, že nech mi teda niečo poradí. No prišla som za ním a začal najprv že prečo som išla za obvodnou a akú liečbu mi navrhla a tak a potom že načo som išla za ním, lebo on mi nevie dať nato žiadne lieky ani nič. Na jednej strane úplne ohovoril moju obvodnú, ktorá ma vypísala bez liečby a na druhej strane mi povedal, že on mi na to tiež nevie nič dať. Nakoniec som sa ho spýtala, že čo s tou PNkou, či mám pokračovať v tomto alebo či ma vypíše a na to mi povedal, že keby vypísali každu tehotnu tak by slovensko skrachovalo, a že každý normálny človek je PN 6 týždnov. Tak som sa Vás chcela spýtať či som podla Vás ja precitlivená a on má pravdu, alebo toto bude stále len horšie a mám si nájsť iného gynekológa? Ďakujem za každú radu

livka_
13. nov 2015

@lmg01 tak toto by si zvysok tehotenstva trpiet nemala.. zmen ho. asi je vyhoreny. to nie je dobre.

anuskaaprazko
13. nov 2015

@lmg01 zmenit, jasne...

lmg01
13. nov 2015

@livka_ Ďakujem 🙂

lmg01
13. nov 2015

@anuskaaprazko ďakujem, zmením teda

antamauru
13. nov 2015

@lmg01 inak mne PN-ku musela vypisat obvodna ked ma gyn. chcel dat PN, ze vraj on to nemoze. Poslal jej papier a ona vypisala.

jarmila64
13. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

mnoho zien meni gynekologa pocas tehu.. 🙂 pretoze vacsinou az pri tehotenstve sa ukaze ci je lekar naozaj odbornik, ci je spolahlivy a ci ho robota bavi a ma chut riesit aj pripadne komplikacie.. 🙂

maslenka47
13. nov 2015

@lmg01 pokial si myslis, ze za tvoje nevolnosti v tehotenstve moze doktor, tak ho zmen. Ja si nemyslim, ze on je pricina. A suhlasim s jeho nazorom, ze tehotenstvo nie je choroba a netreba vypisovat kazdu, co je v 6tt. Preto ak sa necitis dobre, vypise ta obvodna. Naozaj zvracanie nie je gynekologicka pricina, pre ktoru by si mala ostat doma.

anuskaaprazko
13. nov 2015

@maslenka47 ale ak zvracia kazdu chvilu tak ani pracovat nemoze... A nehovoriac o tom ze v praci nie su sprosti a hned by vedeli ze je tehotna...

caroline91
11. dec 2020

@lady511 ahoj viem ze to je uz stara tema ale mozem vedieť o akeho lekarw islo? Ďakujem

lady511
11. dec 2020

@caroline91 ahoj bol to taky drbo a otdinoval vtedy vo vajnoroch ale yo je 9rokov dozadu

caroline91
11. dec 2020

@lady511 ahaaa diks 😂ja mam podobnu skúsenosť v Prešove a chcem ho zmeniť lenže som v 9tt a bojim sa že mi nedovolí odísť prave preto že počas tehotenstva nepustia abo čo ja viem... A este tam budem musieť cele tehotenstvo chodit s pocitom že vie že som chcela odísť...

petkadankosonicka
8. mar 2021

@caroline91 Ahoj tiez mam zaujem ho zmenit.Mam tretie tehu som na PN pretoze je rizikove a moja poradna je len o ultrazvuku stym ze mi nevie povedt ani pohlavie.Odspodku ma vobec nepozera a tehotenskej knicke este nemam ani ciarku.Da sa to aj pocas PN stym ze ju neprerusim?

caroline91
8. mar 2021

@petkadankosonicka ahoj,tak ja som dopadla tak ,ze le som zavolala sestricke ako mam postupovat ked chcem zmenit lekara.Ona kus prekvapena ,ale ze mam len nechat listok od noveho lekara ze ma berie do starostlivosti u nich v schranke a ze ona ma ku koncu meisaca vyradi.A aj tak uribila,ku koncu mesiaca som bola vyradena a zaciatkom noveho mesiaca uz som bola u noveho lekara ,bez problemov.Nikto mi nic neopovedal.Skus si najst noveho gynekologa ist k nemu a popytat sa ako je to s tou PN ci mozes prestupit ,ale ja si osobne myslim ze by to nemal byt problem,.. je to tvoje rozhodnutie a mas na to pravo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre