9 ročná dcéra má často kaz na zuboch

kllamarka
27. okt 2017

Ahojte, mam 9r dceru, casto mava kazy na mliecnych zuboch.
Napr v lete nas osetrenie jednej mliecnej stvorky stalo 50 eur (40e plomba a 10e praca).
Teraz z novej skolskej zubnej ambulancie doniesla papier, ze ma dalsie 2 kazy (hornu 4 a dolnu 5). Oba mliecne.
A opat ten isty cennik, 40e za plombu a 10e za pracu.
Je to normalne aby som musela davat 150e za 3 detske mliecne zuby? Resp ci je normalne, ze tam dava tu istu drahu plombu ako
dospelym na trvale zuby (ktorym to ma vydrzat 10r napr)??
Ake su ine alternativy u deti?

Vopred dakujem za rady.

pillipilli
27. okt 2017

@kllamarka no ja si myslim ze to normalne neni. Ja som platila u sukromnika za zub 30 € a to bol drahy. Neviem asi zalezi ako spolupracuju s poistovnou. Oni su sukromnici? Lebo take ceny maju sukromnici. Na tvojom mieste zmneim zubarku ,za lacnejsiu.
Inak mojmu synovi tu blombu nakoniec vyvrtali a ma zub bez blomby.

kllamarka
autor
27. okt 2017

@pillipilli Ano, to su sukromnici. Pride mi ta cena pri 9r dietati absurdna.

poisonblu
27. okt 2017

ja som u mojho zubara platila max. 30 eur za bielu plombu na stolicke...islo to cez poistovnu...50 eur za mliecnu stolicku, ktora o 2-3 roky vypadne je teda dost..zmente lekara na takeho, co ide cez poistovnu

deti95060810
27. okt 2017

moje deti majú takú zubárku na figu.... v júni zistila 9r. dcére kaz na trvalom zube, a objednala ju na opravu v decembri krátko pred Vianocami....Takže vyhľadali sme z tohto dôvodu súkr. zubára. Oprava vyšla na 20 e . Prístup a aj cena OK....

nikaeli
27. okt 2017

Nasa zubarka napr. dcere mliecne zuby neplombuje, pokial ju vyslovene nebolia.. horne stvorky jej uz vypadli, dolnu ma uz len jednu. Ked bola mensia, mozno 4-rocna, plombovala jej na 2x dolnu patku a ta jej nakoniec aj tak praskla a po troche sa vymrvila. Mliecne zubky mala zial velmi slabe (a to som ju rok kojila). Skus sa lekarky opytat, ci je vrtanie nevyhnutne, tieto zubky jej coskoro vypadnu, my sme pozerali aj na to, ze dcera ma zo zubara sialeny strach. A to uz ma za sebou aj tahanie trvalej sestky ☹ zo dna na den sa jej vymrvila, ja netusim, ako je to mozne, doslova jej zmizla cela korunka, ostal len koren, muselo to ist von ☹

kllamarka
autor
27. okt 2017

No zase co ja viem, ze ked to necham neliecene - aj ked nebolia - tak sa zvyknu lahsie kazit okolite zuby zase... :-/

dai
27. okt 2017

@kllamarka ceny su normalne... otazka je ci je potrebne blombovat - moja dcera ma teraz kaz ale neboli tak zubar povedal ze to nechame vypadnut - ak by bolel tak ze by ho radsej vytrhol - ale teda ta cena je rovnaka aku ma aj on ...

kllamarka
autor
27. okt 2017

@dai Lenze mne zakazdym v tej ordinacii povedia, ze ano trebalo by ho zaplombovat.
(lebo sak co ine mi ma povedat, ked si robi biznis).
Stylom, ze este ho moze dlho pouzivat (neviem co je to dlho u nich..rok -dva..?)

dorottka
27. okt 2017

suhlasim, ze ceny su normalne, vyssie ceny zvacsa znamenaju kvalitnejsie a novsie materialy, to ale laik nevie posudit. Navyse zubari si davaju navyse prirazku za pracu s detmi, nakolko casto horsie spolupracuju a je to tym padom vacsia a casovo narocnejsia makacka - vasa dcerka je mozno dobry pacient, ale mnohe deti proste nie su, tak preto. U 9rocneho dietata by som davala plombovat v zavislosti od toho, aky je kaz hlboky - ak je povrchovy, tak zub vypadne, kym sa stihne "prevrtat" hlbsie, tak by som to nechala tak - len na sledovanie. Ak ale zasahuje dentin, treba to dat opravit, inak to moze zasiahnut nerv a infekcia z kosti nakazi zub pod nim a vyrastie uz zub na figu - to by som neriskovala.
Ak zubarke nedoverujete, skuste zajst za niekym inym, v dnesnej dobe je to podstatne lahsie a dostupnejsie nez kedysi.

kllamarka
autor
27. okt 2017

@dorottka Suhlasim, ale je to ordinacia v zakladnej skole. Cize drtiva vacsina pacientov je detska.
Pride mi minimalne neeticke, pre male deti s mliecnymi zubami pouzivat tzv spickove najdrahsie materialy.
Na zuby, ktore vypadnu rok-dva. Na ten ucel mohol posluzit lacnejsi material :(

sany90
27. okt 2017

Ja chodim s malym v Bratislave do cityclinic... za opravu jedneho zubu 15e I s pracou.. 50e by jsem nikdy v zivote nedala. Prikladam jejich cennik a muzu jen odporucit zubar/zubarka uplne hodni...

mondolina
27. okt 2017

Pravdaže treba ošetriť aj mliečne zuby, kaz nemá čo v puse robiť, lacnejšiu alternatívu by som zvolila dať len vložku,

kllamarka
autor
27. okt 2017

teda ani nedaju na vyber rodicom. Iba akorat teda hladat ineho zubara...

kllamarka
autor
27. okt 2017

@sany90 Dakujem 🙂

eeffka
27. okt 2017

@kllamarka mliecne zuby sa plnia cementom. Tak to vola moj zubar. Za mliecny zub som viac ako 15e neplatila. Zmen zubara. Moje chodia k mojmu. Moja 6ka s plnenim a cistenim kanalikov stala aj s rtg 50e. Kosice

laila22
27. okt 2017

Ja som zaplatila za vytiahnutie dvoch mliecnych korienkov 90€ .. za kazdy kaz 45 € mali sme 3kazy... strojcek na zuby mame vurstany na 1200€... dcera ma tiez 9.r.

nikaeli
27. okt 2017

este som zabudla napisat, ze z toho zubka, mliecneho, co mala 2x plombovany (samozrejme, ze som zaplatila 2x, ziadna reklamacia), jej biela plomba vypadla asi po 4 dnoch (!) a ked som volala dr, povedala mi, ze naco davam dcere zuvacky.. ostala som zarazena.. jednak zuvacku nemala a jednak mi to pride ako riadna hlupost - tak snad taka (draha) plomba aj nieco vydrzi, ci? viac sme s tym zubom uz nesli, dcera sa triasla uz doma, ked som o tom co i len hovorila.. ☹

dorottka
27. okt 2017

@kllamarka to suhlasim, na mliecny zub nic specialne drahe netreba 🙂. Ale ordinacie v ZS maju aj dospelych pacientov (sama som na taku chodila), cize asi to velmi nerozlisuju, komu co daju. V dnesnej dobe su vsetci zubari sukromni, je jedno, kde robia, rozdiel je len v tom ci spolupracuju s poistovnami, alebo nie. Poistovne doplacaju aj tak len minimum.
Skuste najst niekoho ineho - ak je dcerka bezproblemova pri osetrovani, urcite nebude problem najst niekoho na druhy nezavisly nazor, ze nech sa len pozrie, co by navrhol za osetrenie (alebo kludne aj ziadne). Normalne povedzte, ze ci vazne treba nieco robit, alebo nechat tak bla bla - normalny zubar na nikoho netlaci zbytocne osetrenia. Ja to inak robim bezne, ak si nie som ista a je to super sposob 🙂.

kllamarka
autor
27. okt 2017

@dorottka ved ano viem, ze to je klinika aj pre ostatnu verejnost. Ale nedaju rodicom na vyber, volba 0.
Cize ano, neostava mi nic ine len hladat. Najviac ma stve, ze automaticky preberu skolskych pacientov, ze nedaju nic na vyber. Iba dvere a odchod.

kllamarka
autor
27. okt 2017

@laila22 tiez hrozne. Nasa ma kazy od skolky..uz ani neratam kolky. Ale mala ineho zubara v inom meste, bolo to vzdy max do 20e. A strojcek uz nosi tiez...takze podobne "investicie" 🙂

laila22
27. okt 2017

este chcem podotknut, ze sa nam dostava profi pristup.. dcera ma vzdy anestezu a nic ju neboli. Perfektny pristup lekarky aj sestricky..

kllamarka
autor
27. okt 2017

@sany90 Inak "Ošetrenie zubného kazu do 12 rokov" to myslia plombu? Ci nejaky iny zakrok?

materina
27. okt 2017

@kllamarka naša dcéra má tiež 9r. a všetky stoličky už trvácne. Takze ak tvoju nebolia tie kazy, tak nedávaj robiť mliečne. Naša ich mala pokazené a zubar vytrhol, no do 3-4mes. tam mala už trvácny.
Syn má kazy už od 2 rokov a tomu ich dávam vŕtať a plombovať, lebo to je ešte skoro aby ich mal pokazené alebo bez nich.
No pri tak veľkých deťoch by som o tom uvažovala...

lanugo
27. okt 2017

Ja som v Trencine platila pri ošetreni povrchneho kazu u 7 rocneho syna 19 Eur ( samozrejme biela vypln). V Novych Zamkoch zubcek bolel tiez 6stka, kaz bol hlbsi, tak dostal aj injekciu nech ho neboli vrtanie ( dr pracoval 35 minut) a vypytal si 5€( slovom päť)
3x som sa spytala ci som dobre rozumela.

dorottka
27. okt 2017

Je blbost dat decku opravovat kazy, az ked bolia! Dakomu kludne prestupuje kaz az k nervu, ten odumrie a to vsetko uplne bezbolestne. Bolest nie je ziaden spolahlivy indikator. Treba si najst normalneho zubara, ktoremu je mozne doverovat a nechat liecbu na nom - bude vediet lepsie odhadnut, aky je kaz hlboky, ako tesne je zub pred vypadnutim a celkovo, ake je riziko. Velmi drzim palce!

montinka
27. okt 2017

@kllamarka Tvoja dcera uz nosi strojcek??? Na mliecne zuby???

deti95060810
27. okt 2017

@eeffka jáááj Košice, aj brat chodí k zubárke v Ke a tvrdí že ešte nikdy neplatil viac ako 14 e.....😉

kllamarka
autor
27. okt 2017

@montinka Ano tie predne ma uz trvale, len stolicky ma mliecne. A trvale ma teda krivaky eno nuno 🙂

montinka
27. okt 2017

@kllamarka vsak ale strojcek sa dava az ked ma vonku vsetky trvale zuby...okolo 10-ho roku....aky vyznam ma uz teraz strojcek ked mliecaky vypadnu,narastu trvale a este sa to poposuva....

kllamarka
autor
27. okt 2017

@montinka ma len nocny. Vyznam to ma, lebo uz teraz co ma tie krive sa trvalejsie usadia. Ja som napr nosila strojcek nocny komplet 8 rokov. Od jej veku tiez. Aj by som dlhsie ale uz som mame povedala, ze ani za boha uz ani den.
Po vysadeni sa mi este rozliezli trochu, ale ako tak to ostalo.