Ako sa dáva dolu kovový fazetovaný mostík?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pravdepodobne mi budú musieť dať dolu kovový fazetovaný mostík, ktorý drží na 1 stoličke a 1 očnom zube. Tá stolička pod mostíkom ma bolí. Na panoramatickom snímku zubár nič nevidel. Vraj ak to bolí, musí ho dať dolu a pozrie to.

To mi budú píliť kovový mostík?

Ako sa uvoľňuje zo zubov?

Neprídem pri tom o očný zub, na ktorom mi mostík riadne drží?

Na prednej dvojke hore mám prekúsanú živicovú korunku zvnútra a už cítim zub cez dieru. Je tam veľká diera v korunke.

Bude treba korunku dať dolu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte mostík len dočasne nalepený (lepiaci materiál je menej pevný a časom sa vyluhuje), bude sa dať bez problémov sklepnúť nadol.

Ak máte mostík fixne nalepený trvalým lepiacim materiálom a nebude sa dať sklepať nadol, jediný spôsob na jeho sňatie je rozpílenie koruniek na stoličke a očnom zube (črenové zuby sú len medzičleny).

O očný zub určite neprídete, ale musíte po ošetrení stoličky rátať s potrebou zhotovenia nového mostíka, nakoľko tento pôvodný sa v prípade pílenia koruniek už nebude dať použiť.

Živicovú korunku na druhom rezáku môže váš zubný lekár skúsiť opraviť bielou výplňou, ak si ju však časom vykúsnete, lepším riešením bude zhotovenie novej korunky z keramického materiálu, je odolnejší ako živica.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská