Bolesť zubov

kika1997
4. jún 2018

Ahojte baby včera som bola zo zubami na pohotovosti má začali strašne bolieť.. som si myslela že je to diera ale je to niečo horšie.. mám zarastený zub ešte s výplňou sa mi nedávne odštiepil a nechala som to tak včera mi zistili že mám v ňom zapal .. strašne má boli ten zub až ucho má začalo bolieť hlava.. poslali má na chirurgiu aby mi ten zub vytiahli lenže dnes pán doktor cely deň operoval tak nemohol mi ho vytiahnuť .. cely deň beriem lieky ale už mi tak nezaberajú .. strašne sa bojim ísť zajtra na chirurgiu môžem sa spýtať čo mi budú robiť ci rezať ďasna či mi ho len vytiahnu ..😥 strašne sa bojim že inekcia mi nezaucinkuje a že budem všetko citit 😥😥😥

lubik87
4. jún 2018

@kika1997 injekcia zaucinkovalo neboj 🙂 ja som sa tiež.bala 8 mi vyberali chirurgický.. samozrejme som si čítala že zákrok trvá hodinu až dve a ja na nervy v 30tt ..dali min3 injekcie lebo bolelo potom som cítila.len tlak a počula.som.ako mi tam babre s nástrojmi..a na moje počudovanie 30 minút od sadnutia bol.zub von 🙂 a z toho 10 sa čakalo na umrtvenie 🙂🙂

lilyianka
4. jún 2018

@kika1997 a ako resp kde máš ten zub zarastený?
Ono keďže je v ňom zápal, je možné, že injekcia úplne nezaucinkuje a myslím, že ti ho normálne vyberie, ak bude mať dobrý prístup k nemu

kika1997
autor
4. jún 2018

@lubik87 už mám ho vytiahnutí a teba nebolelo ostatne zuby ?? To asi tým má boli keď som mala zapal .. že ??

lubik87
5. jún 2018

Z toho tlaku prvý deň bolelo ale nie extra hlavne som veľa miesto chladiace aby neopuchlo

lubik87
5. jún 2018
kika1997
autor
5. jún 2018

Ja ho mám vytiahnutí ale mna to boli aj ucho ešte k tomu ..

saxana000
6. jún 2018

Mne ked rastla posledna osmicka opuchla som jak vevericka na rtg ukazalo ze rastie do strany lebo nema uz miesto proste plna huba zubov a posledny nemal kam skrelo sa to o dasna a vznikla rana ktora sa zapalila. Doktorka mi daval drenaze a atb k tomu probiotika peniazky len tak odlietali isli sviatky a uz viac nerobila drenaz vypadla Bola som celustnej chirurgii v blave bol akurat silvester napisali mi dalsie atb skoro za 20 eur a poslali domov ze ked prejde zapal tak mi ho vytrhnu ze ak by som sa zacala dusit mozem prist aki zlati a ked som sa opytala kedy mam teda normalne prist povedali ze za 4 mesiace najskor lebo maju plno a nech ratam ze sa mi to moze vratit kazde 2 tyzdne. Po prichode domov som vyhladala sukromneho zubara v trnave. Zavolala mu o hodinu som mohla prist. Mal vlastny rtg. Videl kde je zub ako rastie co z jeho je uz vonku podla toho vedel ako ho ma tahat opichal mi pol hlavy zub vysklbol zaplatila som dalsich 100 eur a odvtedy mam svaty pokoj.

kika1997
autor
8. jún 2018

@saxana000 ja už mám od pondelka vytiahnutí ale má to ešte boli neviem ci už zarasta ale nikdy viac take bolesti hrôza

saxana000
8. jún 2018

Skus neaky repik alebo propolis

noralucia
12. jan 2019

Ahojte! Aj ja som mala dva zuby múdrosti. Jeden mi narástol ešte na strednej a nemala som s ním žiadne problémy (už ho ale nemám) ani keď mi rástol a aj mal miesto keďže mi ako keby nahradil chýbajúci...no s druhým som mala problémy:( ten miesto nemal a rástol tzv. mimo oblúka smerom do líca. Rástol tak v šeliakych intervaloch zapalovalovalo sa mi to keď sa mi tam dostalo jedlo alebo povlak, hygienu som dodržiavala a dokonca som mala strach aj niečo zjesť len aby sa mi tam nič nezapálilo lebo to bolo trpenia, aj mi strihali z ďasna a to bolo dobre len na chvíľku. Neskôr som s toho mávala už aj horúčky tak mi ho chvala bohu na stomatochirurgii normalne vytrhli (a to pred sviatkami)nemuseli ani rezat lebo povyrastol tak že pán dr. odborník čo tam bol ho vytrhol celkom rýchlo aj keď asi išiel ťažšie čo usudzujem podľa iných trhaných zubov ale chvala bohu hojenie bolo bez komplikácií. Ale jediné čo odporúčam po vytrhnutí brať wobenzyn a na 3tí deň aj repík. Mne to pomohlo pri každom trhaní odkedy som si wobenzyn kúpila a hojenie bolo úplne iné ako bez neho.