Bolestivá ovulácia

dorotka2013
16. feb 2014

Kocky prosim vas je normalne mat bolestvu ovulaciu?Roky som brala HAK, takze som necitila nic a teraz uz skoro rok snazilkujeme.Teraz som brala klostil a piatok mi pichli pregnyl.Od vcera mam dost silne bolesti v podbrusku, vo vajecnikoch, aj krize ma bolia,mala som aj prvy krat taky priesvitny,natahovaci hlien.Su tie bolesti normalne?Dakujem vam za vsetky rady...

tajinkaa
16. feb 2014

myslím že to môžu byť symptómy ovulácie aj ja sama mávam po pôrodoch bolestivú ovuláciu predtým som ju nikdy takúto nemala... ak sa chceš dobre orientovať vo svojom cykle odporúčam symtotermálnu metódu pri jej dôslednom praktizovaní budeš presne vedieť kedy máš ovuláciu a kedy je najlepší čas na splodenie dieťatka... prajem veľa šťastia 🙂

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@tajinkaa ja som bola vo stvrtok na foliklometrii, takze som si skoro ista ze je to ovulka, len ma prekvapili tie bolesti, nikdy pred tym som nic pocas ovulky necitila, ale mozno som ju ani nemala? Zeby to tak dlho trvalo po HAK?

dorotka2013
autor
16. feb 2014

Mam sa objednat k dr. alebo je to normalne? Mavate niektora take bolesti?

pipinka3027
16. feb 2014

@dorotka2013 ja som brala dlho hak,a bolesti som nemala,ale asi po pol roku som mala take bolesit,ze som myslela,ze umrem 😀 ale dalo sa, to je ked ti ten folik praskne a ta tekutinka,takze ak sa da,tak snazte sa 😉

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@pipinka3027 jaaaj, super si ma potesila, uz som sa zacinala bat, je to taka trosku ina bolest ako pocas menzes, a ozaj som to takto nikdy este necitila. Snazime sa,snazime, snad ti uz konecne vyjde...

pipinka3027
16. feb 2014

@dorotka2013 ale neboj je to ok,pisem ip 😉

tamarka9
16. feb 2014

@dorotka2013 ja ako som vysadila HAK, kazdy mesiac citim ovu bolesti a su este horsie ako na ms. Ked sa to stalo prvykrat myslela som ze ma mocak chytil, chodila som po doktorch a nikto nic a nakoniec mi tu jedna dobra dusa napisala ze v akej faze cyklu som a presne to vyslo na ovulku. Trvali tie bolesti rozne, niekedy jeden den a niekedy aj 4 dni a potom som aj citala, ze vela zien ma bolestivu ovulaciu- a u mna je to uplne ina bolest ako na ms, skor taka pichava a bodava...takze podla mna tiez nemusis lekarovi a bude ok 🙂 A vela stastia v snazeni, nech uz dalsie ovu boleti nie su 😉

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@tamarka9 dakujem, ozaj je to take ine ako ms, zacalo to vcera a dnes k veceru to trosku ustupuje, ale konecne aspon nieco citim! Dufam ze o 2 tyzdne budu //.

tamarka9
16. feb 2014

@dorotka2013 ja ale doteraz neviem, ze ci to boli pred ovu, alebo az po nej, su na to rozne nazory, takze pri snazeni sme zacali vzdy este predtym ako zacali bolesti, potom prvy den ked zacali a potom den ked prestali a vzdy na prvy sup sa podarilo, akurat sa babatkam nejako v brusku nepacilo a opustili nas 😢 , ale verim ze do tretice vsetko dobre 🙂

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@tamarka9 tak to mi je luto, drzim palceky... My sme sa zacali snazit v piatok vecer, ovulka mala byt v sobotu, potom v sobotu vecer, dnes rano, este skusime aj vecer a baby tu pisali ze aj zajtra? Tak uvidime, hotovy maraton... Ale nech, dufam ze to bude stat za to. Lepsie ako ked sme sa snazili cely mesiac lebo som nevedela kedy je ovulka 🙂. Beriem aj inofolic, tak verim!!!

tamarka9
16. feb 2014

@dorotka2013 no my sme to tak casto nerobili, som skor za to nech sa nazbiera viac schopneho materialu 😀 takze v case ocakavanej ovu cca kazdy druhy den a manzelovi som ani nehovorila ze mam ovulku aby z toho nemal pocit ze ho len kvoli tomu znasilnujem 😀 len keby sa mi uz podarilo aj donosit 😖

kikuleenka
16. feb 2014

@dorotka2013 ano, ja mam tiez, od porodu dokonca este bolestivejsiu ako pred. Vzdy som sa rehotala, ze to asi tazko otehotniem, ked prave pocas ovulacie mi je pekne naprd, no a podarilo sa 🙂 clovek aspon vie, kedy sa ma snazit, aby to padlo na urodnu podu 🙂 ze ide o bolestivu ovulaciu mi aj gyndos potvrdil a teda je to ozaj horsia a otravnejsia bolest ako ms, u mna trva 10 dni v mesiaci....no potesi 😀

katesocka
16. feb 2014

@dorotka2013 Keď máš výtok, si najviac plodná, keď ťa bolí brucho, ovulácia/plodné dni sa končia. Takto mi to minulý mesiac vysvetľoval gynekológ.

katesocka
16. feb 2014

Teda ak si to dobre pamätám 🙂

lauritka
16. feb 2014

ano, aj ja mavam bolesti dost silne, to je normalne 😉

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@katesocka
@kikuleenka
@tamarka9
Tak uvidíme ako to dopadne 🙂, sexik ráno, na obed aj večer nám kazala Dr, tak snáď vie co hovorí 🙂, aj tak sme obedy vynechali 🙂, no ale snaženie sa za takýchto okolnosti nie je med lízať 🙂.

katesocka
16. feb 2014

@dorotka2013 Držím palce 🙂

dorotka2013
autor
16. feb 2014

@katesocka ďakujem, uz dom pomaly strácala chuť aj nádej, ale teraz keď vidím a cítim 🙂 zmenu tak snáď ....

katesocka
16. feb 2014

@dorotka2013 Vieš, možno je niekedy aj lepšie, keď sa menej budete snažiť, alebo na to nebudeš toľko myslieť. Viem že sa to ľahko hovorí, ja s tým skúsenosti nemám, ale už viackrát som počula, že čím viac sa pár snaží, tým to ide ťažšie.

dorotka2013
autor
17. feb 2014

@katesocka možno, ale toto sme uz skúšali a nezaberalo to. Prvý polrok sme sa to nechávali úplne na náhodu, proste kedy sa nám chcelo, nic som nesledovala, potom som nad tým začala rozmýšľať, snažili sme sa cielene trosku viac v predpokladanom čase ovulky (aj keď podľa mna dom doteraz žiadnu nemala ☹ ) a teraz som v rukách Dr, takze beriem lieky,počúvam odporucenia, rady a poslúcham, takze to sa na to dosť ťažko nemysli 🙂. Ale ďakujem za radu, dúfam ze nám to vyjde...

katesocka
17. feb 2014

@dorotka2013 Jaj prepáč, nevedela som, nemyslela som to ani v zlom. Ešte raz veľa šťastia, držím palce, vyjde vám to 🙂

kiki90
21. mar 2014

Ja každý mesiac presne viem na ktorej strane som mala ovuláciu. A bolesti mám vždy do ďalšieho dňa po nej. Nič príjemné.

point111
23. mar 2014

pridavam sa, ja mozem povedat ze mam ovulaciu dnes, lebo ma nenormalne pichalo v pravom vajecniku, ani sediet ani chodit, tak som si spravila ovu test samozrejme 2 kolajnice jedna dokonca este silnejsia ako druha, to co ma prekvapilo je ze to bolo na 12 den, a to mam 28 dnovy cylkus, tak nejako som to ocakavala okolo toho 15 dna...

point111
23. mar 2014

@dorotka2013 a skusila si inofolic? vela zien vravelo ze im pomohol otehotniet... ja ho beriem tiez a dufam ze sa mi to podari...

dorotka2013
autor
27. mar 2014

@point111 beriem ho uz od polovice januára... Nic :(

point111
28. mar 2014

aj ja som zacala od polovice januara... awwwwwwwwwwwwwwww je to hrozne nie? to cakanie...

erijan
21. apr 2014

@point111 ahoj, gratulujem ze sa zadarilo 🙂 mozem sa opytat kedy ste mali sexik, ci len v den ked si mala pozitivny ovulacny test ? dakujem

point111
23. apr 2014

@erijan no ja som testovala na 10 den... ani stopy no ciarke.... sex 11 den.... na 12 ma silno zacalo pichat v pravom boku... tak som testla, no zdalo sa mi to priskoro na ovu kedze ju zvykem mat po 15 dni... ... test silne pozitivny... takze tak trochu to bolo neocakavane....v ten den som iste mala aj ovu lebo u mna je do par hodin po pozitivnom teste, a bolest to len potvrdila...

erijan
23. apr 2014

@point111 oki, dakujem za info 🙂 tak prajem stastne tehotulkovanie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre